Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Auto cumparate din Belgia

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
CrissAlmighty

CrissAlmighty

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.03.2015
Salutare!

Ziele trecute in cautarea unei masini am dat peste o chestie ce mi-a starnit curiozitatea. Momentan am un BMW 320 CI (2.2l benzina) si ma uitam sa imi cumpar ceva mai mare si cu motorizare diesel asa ca am inceput sa ma uit pe autovit dupa 520D mai nou de 2010. Am constatat ca majoritatea masinilor sunt mai ieftine decat cele de pe site-urile din Germania (lucru ce mi se pare putin ciudat) . Majoritatea masinilor de pe autovit sunt import Belgia (70%). Cam toate aceste bmw-uri par sa fie bine intretinute si au si ceva dotari.

Stie cineva cum si de unde sunt achizitionate aceste masini ? Am cautat pe google dar nu am gasit nici un site care sa ma ajute.

Astept raspunsul vostru!
Multumesc!

#2
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Flote. Masini masini pentru middle/upper management poate si protocol.
Imediat cum ies din garantie sunt vandute.

#3
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,002
  • Înscris: 01.11.2005
Ciudata observatia,mie nu mi se par mai ieftine in Be si nici prea pline de optionale nu sunt.Ba unele motorizari mai au si puterea redusa pentru a se incadra la alt barem de taxare.
Smecheria poate fi alta,in Be la controlul tehnic primesti o foaie Carpass care atesta nr de km.Daca masina e din import D,la inmatriculare se dau km inapoi si se obtine Carpassul.Si in Be se aduc masini multe din D si F,habar nu am daca fac si ei smecherii cu TVA ul.

#4
CrissAlmighty

CrissAlmighty

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.03.2015

 razor1911, on 02 martie 2015 - 11:03, said:

Flote. Masini masini pentru middle/upper management poate si protocol.
Imediat cum ies din garantie sunt vandute.

Si eu am banuit acelas lucru... ma gandeam ca sunt luate de la companii gen ALD Automotive in urma unor licitatii dar ma intereseaza sa aflu daca stie cineva exact care e manevra cu ele,

#5
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 01.12.2007
Ai vazut cum se parcheaza in Belgia? O sa fie cam atinsa pe la colturi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate