Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Samsung galaxy Grand 2 - va rog pareri pt. a-l cumpara

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
UN_OM_SERIOS

UN_OM_SERIOS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 22.03.2012
Doresc sa cumpar acest telefon. Va rog pe cei care va pricepeti sau care folositi acest model sa-mi spuneti si mie daca este ok, daca in comparatie ce samsung galaxy s3 este mai bun sau nu, si ce inseamna A-GPS , am vazut ca asa scrie la GPS . E altceva GPS de A-GPS ? Va rog sa ma sfatuiti daca merita sa-l cumpar. L-am vazut pe mai multe site-uri . Pun link  cu toate, sa nu se creada ca vreau sa fac reclama. Chiar vreau sa-l cumpar. Multumesc.

http://www.price.ro/...hite_935687.htm

Edited by UN_OM_SERIOS, 02 March 2015 - 06:30.


#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,823
  • Înscris: 06.01.2008
Vrei neaparat Samsung? Fiindca la banii astia poti lua linistit un Motorola Moto G 2014 (click1, click2), ce are cam aceleasi specificatii cu Galaxy Grand 2, dar beneficiaza de un sistem de operare curat, fara tot felul de aplicatii inutile ce ingreuneaza telefonul, si are update oficial la Android 5.0

Edited by Hider141, 02 March 2015 - 08:52.


#3
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009
Fara Samsung viata e ..pustiu! :))

#4
UN_OM_SERIOS

UN_OM_SERIOS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 22.03.2012

 Hider141, on 02 martie 2015 - 08:52, said:

Vrei neaparat Samsung? Fiindca la banii astia poti lua linistit un Motorola Moto G 2014 (click1, click2), ce are cam aceleasi specificatii cu Galaxy Grand 2, dar beneficiaza de un sistem de operare curat, fara tot felul de aplicatii inutile ce ingreuneaza telefonul, si are update oficial la Android 5.0

Iti multumesc, da, pare ok si acest motorola dar ma gandesc ca samsung sa nu aiba o tehnologie mai buna la display, sincer, motorola nu prea am folosit, nu stiu cum e

#5
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Motorola e f bun, doar ca nu are display-ul lui Grand. Am Grand-ul inca de cand s-a lansat si se misca impecabil, chiar daca touchwiz-ul e o mizerie. Merge GPS-UL fara problema, stai calm. E mult peste s3, l-am avut si pe ala, in primul rand androidul kitkat face diferenta fata de jellybean. Eu nu regret nimic la telefonul asta, doar ca l-am luat la supra pret cand a fost lansat.

#6
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

 UN_OM_SERIOS, on 02 martie 2015 - 06:30, said:

si ce inseamna A-GPS , am vazut ca asa scrie la GPS . E altceva GPS de A-GPS ?

Citat de pe Wikipedia:

"Assisted GPS (Sistem de Poziționare Globală Asistată), abreviat uneori și ca A-GPS sau aGPS, este un sistem care ajută (în anumite situații) la localizarea mai rapidă și descărcarea hărților la începutul unei aplicații de poziționare precum Google Maps, Latitude etc. La aceasta este folosită furnizarea de date ajutătoare GPS-ului prin rețele de date separate, cum ar fi servere ale telefoniei mobile locale."

Greu o fost!

#7
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009

 UN_OM_SERIOS, on 02 martie 2015 - 12:39, said:


motorola nu prea am folosit, nu stiu cum e
Nici eu dar acum am doua!

#8
UN_OM_SERIOS

UN_OM_SERIOS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 22.03.2012

 loveparade, on 02 martie 2015 - 15:53, said:

Citat de pe Wikipedia:

"Assisted GPS (Sistem de Poziționare Globală Asistată), abreviat uneori și ca A-GPS sau aGPS, este un sistem care ajută (în anumite situații) la localizarea mai rapidă și descărcarea hărților la începutul unei aplicații de poziționare precum Google Maps, Latitude etc. La aceasta este folosită furnizarea de date ajutătoare GPS-ului prin rețele de date separate, cum ar fi servere ale telefoniei mobile locale."

Greu o fost!

Multumesc mult, chiar vroiam sa inteleg diferenta intre GPS si A-GPS

#9
catalin_petrescu

catalin_petrescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 08.01.2014

 Hider141, on 02 martie 2015 - 08:52, said:

Vrei neaparat Samsung? Fiindca la banii astia poti lua linistit un Motorola Moto G 2014 (click1, click2), ce are cam aceleasi specificatii cu Galaxy Grand 2, dar beneficiaza de un sistem de operare curat, fara tot felul de aplicatii inutile ce ingreuneaza telefonul, si are update oficial la Android 5.0

+1

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate