Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Instalare mailer pe un server dedicat

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
sosonico

sosonico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.10.2012
Salut,

Nu ma prea pricep asa bine la partea de setup a serverelor, am un dedicat si as vrea sa setez pe el un mailer pt. a trimite newsletter.
Am toate datele de la server, dar nu ma pot loga pe ssh.

Sfaturi? ajutor? as putea chiar plati..daca e cineva dispus sa ma ajute.

Multumesc

Edited by sosonico, 02 March 2015 - 01:37.


#2
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Nici nu mi-am luat domeniu de cateva zile si deja primesc email (in spam) cu oferta de webdesign :)). Culmea am si pachet d-ala de ascundere whois... Nu o sa te ajute nimeni frate sa faci spam. Lasa-ne. Oricum tehnicile astea sunt de anii 2000. Multi oameni au invatat deja ce-i cu spamul etc.

#3
sosonico

sosonico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.10.2012

View Postpotae, on 02 martie 2015 - 03:07, said:

Nici nu mi-am luat domeniu de cateva zile si deja primesc email (in spam) cu oferta de webdesign Posted Image). Culmea am si pachet d-ala de ascundere whois... Nu o sa te ajute nimeni frate sa faci spam. Lasa-ne. Oricum tehnicile astea sunt de anii 2000. Multi oameni au invatat deja ce-i cu spamul etc.

View PostMembruAnonim, on 02 martie 2015 - 03:55, said:

De fapt ai cumparat un server dedicat cu un card fake, vrei sa faci un spam, esti nou in domeniu si ti-e jena sa apelezi la suportul tehnic de la firma de hosting.

Sunteti patetici amandoi, no offence, aduceti niste acuze fara sa ganditi. Am zis clar ca folosesc pentru newsletter. Am un grup de subscriberi care s-au abonat la newsletter. Ar trebui sa stiti ca atunci cand iei un dedicat esti anuntat ca n-ai voie sa-l folosesti pentru spam sau scam si ai un o limita de emailuri trimise, daca as folosi pentru spam sau daca as fi luat luat serverul cu card fake, nici n-as rezista o luna cu el, bateti campii. In fine, nu-mi bat capul cu voi, probabil habar nu aveti ce inseamna newsletter. Poate mai sunt si tipi ok care sunt dispusi sa ajute cu sfaturi sau chiar mai mult.

Nu mai veniti cu idei care-s offtopic, doar de dragul de a jigni si ca sa va dati superiori si atotstiutori!

Edited by sosonico, 02 March 2015 - 04:42.


#4
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,806
  • Înscris: 07.08.2008
Pai daca ai o baza de date cu mail-uri cumparata de pe undeva ce mare lucru e sa zici ca de fapt sunt niste "subscriberi"Posted Image ?!... Eu cam in fiecare saptamana primesc vreo 5-8 mailuri si descopar ca cica sunt abonat la nu stiu ce site-uri aparute asa peste noapte si cu siguranta nici nu m-am abonat(mai ales ca primesc pe e-mailurile de firma care nu-s folosite pe site-uri de anunturi, concursuri sau alte tampenii).
La dedicatul asta pe care il ai, ai si suport tehnic asigurat? Atunci ia legatura cu suportul... Cu siguranta te vor ajuta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate