Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

probleme cu excel 2013

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
24razvan

24razvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2010
Am probleme cu laptopul, mi-am luat recent un hp 8440p la mana a doua, si am patit de mai mult ori problema asta, nu stiu ce combinatie de taste am apasat pentru ca imi apar urmatoarele caractere mai sus la excel 2013  si imi blocheaza anumite taste cum a r fi " / "  Am rezolvat cu reinstalare de windows dar ..... e enervant.

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,791
  • Înscris: 07.06.2014
"am patit de mai mult ori problema asta, nu stiu ce combinatie de taste am apasat pentru ca imi apar urmatoarele caractere mai sus la excel 2013  si imi blocheaza anumite taste cum a r fi " / "  Am rezolvat cu reinstalare de windows dar ..... e enervant."

ai apasat ce?

ce caractere iti apar de fapt?

ai rezolvat dar e enervant?



nu mai tu si cu tine stii ce ai vrut sa scrii in acel post, adica numai balarii

Edited by Dany_Darke, 01 March 2015 - 20:02.


#3
24razvan

24razvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2010
Am uitat sa atasat, scuze

Attached Files



#4
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
Ai apăsat ALT

#5
24razvan

24razvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2010
la mai multe taste imi apare optiunile de mai sus printre care si alt, unde pot sa vad in excel 2013 cum se customizeaza scurtaturile din taste

#6
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
Razvane,
Am impresia ca ai lipsit mult la lectiile de lb romana... sau poate ca nu romana este limba ta materna... Posted Image
Si acum ontopic, pare ca stii ceva engleza, deci primul sfat ar fi sa cauti raspunsuri pe google.com.
Bafta!Posted Image

#7
24razvan

24razvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2010
Nu am lipsit asa de mult la lectiile de romana pe cat crezidoar ca atunci cand am descis topicul am uitat sa pun si atasamentul, scuzele mele. Doi la mana cred ca am scris destul de clar ce vreau, ma intereseaza unde este in excel 2013 o optiune de a customiza setarile la scurtaturi pentru ca mai multe taste nu imi functioneaza afisandu-mi cretinia din poza de mai sus. Multumesc.

#8
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
vezi butonul galben
Attached File  Clipboard01-excel-options.png   36.21K   14 downloads
ok

Edited by jobist, 01 March 2015 - 21:38.


#9
24razvan

24razvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2010
Nu am asa ceva, tu ai office 2007 daca nu ma insel, eu am 2013

Edited by 24razvan, 01 March 2015 - 21:38.


#10
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
asa e 2k7

#11
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Este normal sa iti apara asa cand apesi tasta Alt (stanga). Ca sa dispara apesi iar pe Alt.

Poti modifica/ adauga/ elimina anumite scurtaturi din tastatura (daca aceasta doresti), dar nu pe cele de baza. Detalii aici: https://support.offi...e2-cf7ff879470a

View Post24razvan, on 01 martie 2015 - 21:07, said:

Doi la mana cred ca am scris destul de clar ce vreau, ma intereseaza unde este in excel 2013 o optiune de a customiza setarile la scurtaturi pentru ca mai multe taste nu imi functioneaza afisandu-mi cretinia din poza de mai sus.

"Cretinia" aceea este implicita in orice versiune de Office si nu doar in Office, ci in majoritatea aplicatiilor inca de pe vremea MS-DOS-ului. Accesul la meniurile unei aplicatii (sau la anumite scurtaturi din tastatura) se face prin apasarea tastei Alt (sau doar Alt din stanga, daca folosesti anumite layouturi de tastatura).

View Post24razvan, on 01 martie 2015 - 19:59, said:

Am rezolvat cu reinstalare de windows dar ..... e enervant.

Aceasta nu se "rezolva" prin reinstalare, pentru ca nu este un defect.

Daca altceva este ceea ce doresti, atunci va fi necesar sa te exprimi mai limpede.

Edited by _-_, 01 March 2015 - 21:56.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate