Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Abuz agenti paza KAUFLAND

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
103 replies to this topic

#1
merlin2

merlin2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 22.08.2014
In seara asta am patit o chestie care nu mi s-a intamplat in viata mea:doi agenti de paza din Kaufland Galati-Henri Coanda m-au acuzat, in mod FALS, ca as fi desfacut si baut o gura dintr-un suc de...3 lei!
Este total neadevarat, el sustine ca m-a vazut ducand sucul la gura. In realitate eu doar l-am apropiat de ochi sa vad ce scrie pe eticheta(scris marunt).
Am insistat vreo jumatate de ora, sa-mi arate filmarea unde beau eu din suc, ca nu ca nu se poate ca e la dispecerat si ca ei cheama politia daca nu il platesc. Nu am avut cu cine ma intelege, asa ca pana la urma l-am platit, pentru a pleca acasa, insa vreau sa ma intorc impotriva lor, cred ca este calomnie ceea ce au facut ei.
Doi agenti aroganti, plini de ei, fara prea multa inteligenta, sustineau ca ei au dreptate, si eu am baut, desi nu au vrut sa-mi arate filmarea.
Unde ma pot adresa sa-i reclam pentru a fi sanctionati?
Unde depun plangere pentru calomnie si cum pot obtine filmarea care sa arate ca nu am baut?
Am auzit eu multe cu agenti din astia prin supermarketuri care fac abuzuri, dar nu credeam sa fie adevarat.
Auzi tu prostie, am ajuns sa beau din suc de 3 lei si sa-l pun la loc, cata imbecilitate pe ei...
Din doua una: agentul respectiv, de 20 si ceva de ani, ori e chior si nu vede bine, ori a facut  intentionat, am mai auzit cazuri. In orice caz  trebuie sa primeasca o lectie, nu e posibil sa te duci la cumparaturi si sa fii abuzat in asa hal, sambata seara la ora 10 fara un sfert de niste dobitoci de agenti de paza. De ce nu au vrut sa arate filmarea?

Edited by merlin2, 28 February 2015 - 22:41.


#2
edy12345

edy12345

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 01.08.2012
Ai gresit ca ai dat banii. E ca si cum ai fi recunoscut ca ai baut din suc.
Eu chemam politia daca nu se rezolva amiabil.

#3
danpaul78

danpaul78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 21.03.2011
De ce nu ai sunat la 112 ? puteai sa chemi politia .. dar cu siguranta cei 2 "cap de tanc" ar fi batut in retragere si te-ar fi lasat in pace

#4
greenvision

greenvision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,120
  • Înscris: 03.01.2010
Data viitoare suna tu la politie si le spui ca nu te lasa sa pleci

#5
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Pai totusi nu se putea verifica cantitatea de suc din bidon ? Asa se putea dovedi daca ai baut sau nu din sticla aia, bineinteles, daca nu bause cineva inainte din ea...

Edited by chaosss, 28 February 2015 - 22:47.


#6
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Stai asa ca nu am vazut bine, ai platit? Posted Image

#7
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014
Cum te-au acuzat dacă nu era desfăcut capacul? Toate băuturile sunt închise etanş...

#8
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

 Abbiex, on 28 februarie 2015 - 22:48, said:

Cum te-au acuzat dacă nu era desfăcut capacul? Toate băuturile sunt închise etanş...

Corect. Au un fel de sigiliu care se rupe cand se roteste capacul.

#9
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
O fi fost din seria mogaldanul de paza de la radio guerila ,ca seamana din descriere baietii !

#10
merlin2

merlin2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 22.08.2014

 rid, on 28 februarie 2015 - 22:47, said:

Stai asa ca nu am vazut bine, ai platit? Posted Image

Nu chiar cum au vrut ei, am luat o alta sticla noua. :))
Ideea e ca nu ma lasau sa plec, le-am zis sa sune la politie, dar dura si se inchidea magazinul, chiar nu mai aveam chef sa stau.
Nu, de recunoscut nu am recunoscut nimic, si pe inregistrare se va vedea clar ca nu am baut.

#11
Serg1uu

Serg1uu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 30.03.2009
Depune o plangere la protectia consumatorului, se vor ocupa ei de restul

#12
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Asta e te-a prins. Next time mananca si bea mai atent :)). (sorry da' eu unu' nu halesc povesti de genul. Adica cum, daca nu ai baut puteai sa le zici sa fie sanatosi sa cheme politia. Nu aveai de ce sa te temi din moment ce tu n-ai pus gura pe ea)...

#13
merlin2

merlin2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 22.08.2014

 Abbiex, on 28 februarie 2015 - 22:48, said:

Cum te-au acuzat dacă nu era desfăcut capacul? Toate băuturile sunt închise etanş...

Dupa el, cica era  desfacut. Dar putea sa-l desfaca chiar el, sau sa fie desfacut de cineva dinainte.
E vorba de un suc din ala ordinar la cutie de carton dreptunghiulara, de 3 lei, care numai cat rotesti 0.5 cm s-a desfacut.
Eu l-am luat, l-am ridicat in dreptul ochilor sa vad ce contine, am citit putin si l-am pus la loc, ca nu mi-a placut ce continea.
Dobitocul cica am baut , ba cica m-am sters si la gura...

#14
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
In tara asta unii au dezvoltat un tupeu terbil iar la altii samanta care genera tupeul s-a atrofiat de nu a mai crescut nimic. Tu faci parte din a doua categorie ceea ce e de tot rahatul pentru tine. Mai ales cand trebuie sa te lupti ptr drepturile tale!

#15
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Tu nu ai baut si ai platit? Scuza-ma, dar asta e geniala.
Aia pot dovedi ca ai baut? Era sticla desfacuta, lichid lipsa? Daca da, esti sigur ca nu ai pierderi temporare de memorie? Ca atat de ghinionist incat sa iei fix sticla din care a baut altul nu prea cred sa fii. Si exista un sigiliu pe sticla, cat timp e intact, sa si-o ia si sa si-o bage in c*r. Te ridici si pleci, ca daca incearca sa te retina aiurea e cam naspa pt ei.
Deci?

#16
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009
Asa iti trebuie, daca nu ai sange-n cojones!Te-ai pierdut ca o..gagica, ai mai si platit!

#17
merlin2

merlin2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 22.08.2014

 potae, on 28 februarie 2015 - 22:52, said:

Asta e te-a prins. Next time mananca si bea mai atent Posted Image). (sorry da' eu unu' nu halesc povesti de genul. Adica cum, daca nu ai baut puteai sa le zici sa fie sanatosi sa cheme politia. Nu aveai de ce sa te temi din moment ce tu n-ai pus gura pe ea)...

E problema ta ce crezi, dar eu nu am baut in viata mea din sucuri din magazine...
Prea de tot a fost, e vorba de abuz.
Pur si simplu nu am vrut complicatii inutile in seara asta la 10 noaptea, sa ma mai tina si pe la politie aiurea, pana scot inregistrarea, etc, dar nu ma las.
Si , daca exista o filmare si as fi vinovat, doar cretin sa fiu sa fac atat taraboi si sa mai deschid si topic aici, nu crezi?
Da, nici eu nu credeam in povesti de genul, pana nu mi s-a intamplat.

#18
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

 merlin2, on 28 februarie 2015 - 22:53, said:

Eu l-am luat, l-am ridicat in dreptul ochilor sa vad ce contine, am citit putin si l-am pus la loc, ca nu mi-a placut ce continea.

Nu ti-a placut ce continea si totusi ai platit pentru alta doza de suc. Pfff...
Daca te consideri nevinovat nu tb sa platesti. Asa le-ai dat apa la moara...

Edited by chaosss, 28 February 2015 - 22:58.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate