Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

CS GO-System requirement

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Luca4789

Luca4789

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.02.2015
Salutare,as vrea sa imi cumpar cs go,dar nu stiu daca va merge din cauza calculatorului.Calculatorul il am de 6 7 ani dar se comporta destul de bine.As vrea sa stiu daca sa il cumpar daca am acest calculator:
PC SPECS:
procecesor: Intel® Pentium® Dual CPU E220 @2.40 GHz
RAM:2gb
Placa Video: Intel® G33/G31 Express Chipset Family
Daca mai trebuie ceva sa imi spuneti nu sunt foarte bun pe partea tehnica.
As vrea sa stiu si eu daca duce pc-ul cs:go daca merita sa dau banii pe el.

#2
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014
http://store.steampowered.com/app/730

Minimum:
    OS: Windows® 7/Vista/XP
    Processor: Intel® Core™ 2 Duo E6600 or AMD Phenom™ X3 8750 processor or better
    Memory: 2 GB RAM
    Graphics: Video card must be 256 MB or more and should be a DirectX 9-compatible with support for Pixel Shader 3.0
    DirectX: Version 9.0c
    Hard Drive: 8 GB available space

#3
aurelian087

aurelian087

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 04.01.2015
Nu iti va merge bine cu placa video intel 2 gb ram si dual core, crede-ma pe cuvant.

#4
ionut3107

ionut3107

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 16.09.2014
Fuck Counter Strike, obisnuiam sa joc si eu acest joc acum cativa ani buni, dar pe orice server intram dedeam numai de codati, nu inteleg de ce uni joaca cu coduri, oare nu se simt capabili sa tina un mouse in mana?!
Vreau sa spun ca nici nu incepea runda bine si deja aveam un hed-shot prin perete.
Si acum la fel este, chiar mai rau....

Edited by ionut3107, 28 February 2015 - 21:39.


#5
MikeD

MikeD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 04.09.2013

View Postionut3107, on 28 februarie 2015 - 21:29, said:

Fuck Counter Strike, obisnuiam sa joc si eu acest joc acum cativa ani buni, dar pe orice server intram dedeam numai de codati, nu inteleg de ce uni joaca cu coduri, oare nu se simt capabili sa tina un mouse in mana?!
Vreau sa spun ca nici nu incepea runda bine si deja aveam un hed-shot prin perete.
Si acum la fel este, chiar mai rau....

Daca nu l-ai cumparat sa joci si tu pe servere Steam on.

PS: 'hed'?

#6
Luca4789

Luca4789

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.02.2015
Deci pana la urma daca dau totul la low o sa imi mearga?
Nu vreau nush ce grafici mega extraordinare,dar asa sa ma pot bucura si eu de joc.

Edited by Luca4789, 28 February 2015 - 22:36.


#7
v_andrei

v_andrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 05.08.2014
M-as mira sa-ti mearga CS1.6 decent...
Daca ii pui o dedicata si inca 2gb ram se va misca bine, daca nu, poti sa-ti iei gandu',

#8
Luca4789

Luca4789

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.02.2015
Imi merge cs 1.6 foarte bine.,Nu imi da frame dropuri sau sa am ceva de genul 30 de fps am in jur de 100 150 mai prind si 200.

#9
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005

View PostLuca4789, on 28 februarie 2015 - 22:35, said:

Deci pana la urma daca dau totul la low o sa imi mearga?
Nu vreau nush ce grafici mega extraordinare,dar asa sa ma pot bucura si eu de joc.

Cu grafica integrata nu ai sanse. Poate ar merge cu o placa grafica dedicata (dar una ce cat de cat poate fi numita "placa pentru jocuri").

#10
Luca4789

Luca4789

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.02.2015
Dar faza e ca mie imi merg toate jocurile aproape cu grafica la medium,low.Merge ok,dar la team fortress 2 de ex se vede ciudat parca pixelii sunt imprastiati.
Sa mai imi fac iluzii cu cs go sau nu?Adica cu calculatorul pe care il am eu acum

Edited by Luca4789, 28 February 2015 - 22:54.


#11
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Pune un screenshot din Team Fortress 2 in care se vad pixelii aia "imprastiati".

#12
Luca4789

Luca4789

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.02.2015
Uite printul.Asa arata team fortressul meu

Attached Files

  • Attached File  arma.png   658.75K   19 downloads


#13
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Ia-ti gandul de la CS:GO pe calculatorul ala. Mai baga niste RAM si o placa video decenta si apoi gandeste-te sa cumperi jocul. Daca nu faci asa, vei arunca banii pe fereastra.

#14
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010
Va merge daca iei o placa video cu vre-o 512 mb. Ideal ar fi pe 128biti.

#15
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Merge,dar merge rau,iti spun din proprie experienta.In functie de rezolutie s-ar putea sa ai nevoie de mult mai mult decat o simpla dedicata sa joci cs:go.Am configurat un pc pentru asa ceva cu un cpu mai capabil si minimul pentru a juca a fost un c2d e7500 cu 4 gigei de ram si un gt 520(stiu).Nicio integrata din acele vremuri nu duce go cu framerate acceptabil(ceea ce e foarte contraproductiv in acest joc).

#16
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Asta suspectez si eu, ca nu ar fi de ajuns sa puna o placa grafica dedicata. Nici procesorul lui nu e grozav (insa sta mult mai bine la procesor fata de "placa" grafica). O placa grafica dedicata cu performanta acceptabila ar aduce imbunatatiri masive in jocurile care merg pe acel procesor. Insa e greu de zis (pana nu testezi exact combinatia in cauza) daca CS:GO va fi jucabil.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate