Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Net Perform - Aplicatie Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
Foloseste cineva aceasta aplicatie?
Este exclusiv pentru platforma android.
Si voua va consuma din trafic desi nu ar trebui?

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Mie nu imi pare ca mi-a consumat din trafic desi am facut cateva teste si pe LTE

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Ba se pare ca si mie imi ia...sa vedem daca si apar mb inapoi..

#4
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
Vezi ca in timp ce esti conectat la net serviciul cost-control nu arata mereu informatia corecta.

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Da, a mai crescut cu 10MB fata de ieri. Dar 2 teste ( unul 3G si unul LTE ) tot au consumat 60MB.

#6
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
Vezi ca doar partea cu testele e netaxabila, restul sectiunilor aplicatiei se scad din trafic.

#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Da ma, partea cu testele. Acolo m-am jucat.
Stai linistit, pricep si eu sa citesc niste termeni :facepalm:

#8
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,344
  • Înscris: 03.04.2004
Pare ca nu prea consuma, desi uneori am avut senzatia ca da, facand teste. Logurile de date din mobil imi arata un consum pe Net Perform de 1.80 GB, ori daca era sa se consume din traficul inclus atunci as mai fi avut azi cateva sute de MB si nu inca peste 1 GB (am cartela).

Edited by emanu900, 08 March 2015 - 20:29.


#9
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
eu am renuntat la ea. Poate ca ii ajuta pe cei de la vdf dar ma saturasem sa manance net asa pe degeaba.e vorba de principiu nu dr cantitate

#10
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012
Vodafone a integrat aplicația in aplicația Myvodafone(valabil pentru ultimele doua versiuni,v2.1.7  si v2.1.8) sub forma unui add-on.Se poate descărca de aici.

#11
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,344
  • Înscris: 03.04.2004
Da, si de acolo practic se pot face teste si din Speedtest (se poate selecta optiunea).

#12
cornel2411

cornel2411

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 24.01.2014
Si eu am facut teste de viteza LTE si mi-a consumat din trafic. A incercat cineva sa vorbeasca la Relatii Clienti ?

#13
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salut, cornel2411!

Te rog sa imi oferi, prin mesaj privat, numarul de telefon si mai multe detalii despre data la care aplicatia NetPerform a consumat din traficul de internet.

Multumesc!

#14
mili129

mili129

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.05.2006
Aveti foarte mare grija cu aceasta aplicatie. Mie mi-a consumat 2 gb de date in 2 zile, facand teste cu aceasta aplicatie la solicitarea Vodafone. Ieri, 1 gb, facand teste de viteza in timp ce discutam cu un consultant vodafone. Astazi dimineata am contactat iar vodafone pentru a reclama ca netperform face trafic din datele alocate abonamentului. Am fost sunat sa fac iar teste avand ei sub monitorizare traficul facut de aplicatie, timp in care iar a consumat 1 gb de date. Adineauri am fost informat de catre un consultant ca aceasta aplicatie nu face trafic contorizat, ca asa scrie pe situl vodafone (mi-a dat si linkul catre site).....Macar nu mi-a cerut sa mai fac un test-doua pe banii mei.

Lasand la o parte nesimtirea si lipsa de interes a personajui cu care am discutat adineauri (acelasi cu care am facut aseara primele teste), mi se pare inadmisibil sa lansezi o aplicatie care poate genera costuri considerabile fara sa o testezi suficient.

#15
anyidyoulike

anyidyoulike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 14.10.2009
Si eu folosesc aplicatia Net Perform de luni de zile atat pe Android cat si pe iOS. Am facut teste zilnic si nu mi-a consumat nimic din traficul inclus al abonamentului. Faceti sesizari daca constatati anomalii!

#16
mili129

mili129

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.05.2006
Am scris deja ca am contactat de doua ori vodafone cu aceasta problemea. Rezolvarea a fost ca am consumat si mai mult din traficul alocat , lucru negat de vodafone.

#17
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,344
  • Înscris: 03.04.2004
Am patit si eu la fel cand foloseam cartela la VDF iar din loguri ei nu vedeau problema, dar helperul m-a ajutat si mi-a dat 1GB inapoi. Precizez ca problema a aparut dupa ce am terminat 1 luna de net nelimitat, pana atunci Net Perform nu imi lua din trafic.

#18
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salutare,

Daca aveti probleme cu aceasta aplicatie, adica va consuma din trafic, incercati sa inchideti sesiunea de internet si sa verificati apoi cat trafic aveti. Daca nu functioneaza, va rog sa ne trimiteti mai multe detalii prin mesaj privat.

Multumesc!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate