Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Probleme cu ''seful''

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014
Salut, am un servici de doi lei si un sef tot de aceeasi valoare care ma tot dispera, m-a luat drept fraier si isi bate p**a de mine ma streseaza aproape non-stop, ma tachineaza samd.
Am incercat de cateva ori sa-i inchid gura dar pur si simplu nu se orpeste, gaseste orice motiv sa comenteze la mine, imi simt onoarea calcata in picioare nu stiu cum sa-l opresc, dati-mi o idee va rog.
Se aude ca o sa-l schimbe dar pana atunci cine stie cat mai e, nu mai suport, imi vine sa-l omor.
Toti colegii se vaita de problema asta si se ia in gura cu el dar degeaba...Se crede superior si profita de acest statut, va rog o idee cum sa-l opresc.

#2
User36

User36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 07.07.2014
Il ignori, n-ai ce sa ii faci unui asemenea specimen. Daca ii dai apa la moara, face mai rau. Daca nu tii la locul de munca ca tot zici ca e de doi lei si vrei neaparat sa ii faci ceva, iti depui demisia impreuna cu un pumn in mecla. Macar cred ca o sa le fie mai bine fostilor colegi :)

Edited by User36, 28 February 2015 - 11:20.


#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cauta-ti alt job.

#4
ionut3107

ionut3107

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 16.09.2014
Am o curiozitate ce fel de job ai?

#5
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Va strangeti toti si faceti o plangere impotriva lui la conducere, poate il vor schimba mai repede.

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 ionut3107, on 28 februarie 2015 - 11:19, said:

Am o curiozitate ce fel de job ai?
Spalator de morti, ce relevanta are?

#7
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Șeful ăsta al tău nu are și el un superior? Fă-i o plângere.

#8
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014
lucrez la o firma de paza si da, are un superior dar si el e la fel poate mai rau, cred ca ideea cu demisia e cea mai buna, dar as mai astepta un pic poate il schimba pana la urma.

#9
Ion_Pribeagu

Ion_Pribeagu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 20.07.2014
Stiu ca nu e corect "sa te invat la prostii" dar ca sa-ti simti cugetul impacat (din cate vad nu asti genul care sa-si pupe in cur seful) incearca sa folosesti cea mai simpla metoda de manipulare - manipulare de tip Benjamin Franklin.
Caut-o cu Gogu si aplic-o. Merge sigur. Daca nu e suficienta, mai uita-te pe forumuri legate de manipulare a oamenilor. Stiu ca e imoral, dar cei care ne manipuleaza pe noi mai fac atata caz?!

#10
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Orice sef isi are antenele lui ,incearca sa cunsti una ,du-l la o sticla de vin ,mergeti la gagici ,eu stiu ,la peste ,da-te bine pe langa el .Acesta poate fi un paratraznet intre sef si tine ,roaga-l sa iti mai bage cate o vorba buna ,adu-l pe sef in faza in care sa te accepte si sa te aprecieze si pe tine !Zic .

Edited by gingisKHAN2015, 28 February 2015 - 11:32.


#11
Ion_Pribeagu

Ion_Pribeagu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 20.07.2014

 ammazon, on 28 februarie 2015 - 11:20, said:

Șeful ăsta al tău nu are și el un superior? Fă-i o plângere.

Cea mai proasta metoda. Seful lui (in particular) te va baga undeva si dupa aia tot tu o sa ai de suferit - o sa te considere un reclamagiu, un recalcitrant etc.

#12
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014

 Ion_Pribeagu, on 28 februarie 2015 - 11:29, said:

Stiu ca nu e corect "sa te invat la prostii" dar ca sa-ti simti cugetul impacat (din cate vad nu asti genul care sa-si pupe in cur seful) incearca sa folosesti cea mai simpla metoda de manipulare - manipulare de tip Benjamin Franklin.
Caut-o cu Gogu si aplic-o. Merge sigur. Daca nu e suficienta, mai uita-te pe forumuri legate de manipulare a oamenilor. Stiu ca e imoral, dar cei care ne manipuleaza pe noi mai fac atata caz?!
prefer metodele de dominare dar nu cred ca se potrivesc in situatia actuala.

 gingisKHAN2015, on 28 februarie 2015 - 11:31, said:

Orice sef isi are antenele lui ,incearca sa cunsti una ,du-l la o sticla de vin ,mergeti la gagici ,eu stiu ,la peste ,da-te bine pe langa el .Acesta poate fi un paratraznet intre sef si tine ,roaga-l sa iti mai bage cate o vorba buna ,adu-l pe sef in faza in care sa te accepte si sa te aprecieze si pe tine !Zic .
mama ce idee buna, ai gandit mult?

#13
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Cam asa se lucreaza cu paznicii, trebuie sa fii mana de fier si sa nu-ti folosesti creierul.

#14
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

 argonaut, on 28 februarie 2015 - 11:18, said:

Da-ti demisia, foote-i nevasta sau pune mana pe-un ciocan de 5 Kile si da-i una in "numele tatalui" !
Foarte corect ai punctat . Ai reusit aici , mai concis , sa arati ce si cit poti !
Felicitari pt indemnul penal !

#15
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Fa o facultate de medicina veterinara si pleaca in lume.

#16
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Astia is buni de luat la sapat la santuri cand ai vreo cuplare  la tine la firma MAX ,cu gandirea lor !

#17
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014

 don_dannielo, on 28 februarie 2015 - 11:36, said:

Cam asa se lucreaza cu paznicii, trebuie sa fii mana de fier si sa nu-ti folosesti creierul.
da, dar eu nu fac parte din turma. Nu sunt la un nivel de inteligenta asa scazut doar ca momentan nu am ce face, eu aveam alte planuri care din pacate au esuat pentru ca asa vrea soarta.

#18
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008
In principiu oamenii de un anumit nivel se hranesc cu "energiile" negative pe care le genereaza la alte persoane. In viata de familie / personala are ceva "neimpliniri" si frustrari si atunci se incarca cu supararea provocata celor de langa el , mai ales a celor considerati de el "inferiori" ... Daca rezista cel din fata unui astfel de specimen ar fi bine sa nu mai arate ca este afectat negativ ,suparat si ca ceea ce I se spune il deranjeaza . Ascunde supararea si nu va mai avea motiv sa te streseze ...

Asta am observat la foarte multe persoane  ,in armata a fost senzational sa vezi ca daca ascultai ordinele si nu comentai te lasa in pace ca nu se mai considera puternic ci doar un angajat al fortelor armate ...

Edited by superm, 28 February 2015 - 11:44.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate