Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

recuperare date stick

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Sofoclescu

Sofoclescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.04.2013
Postez si eu aici ca sa nu mai deschid topic nou.

Am vrut sa repar un usb stick si am formatat fat16  cu DiskPart cam 10% dintr-un hdd de 750gb, cu o singura partitie, folosit pentru stocare. Dupa scanare cu PartitionGuru pot recupera ca 80% din date, dar problema este ca nu-mi vede un folder ascuns, cu hidden din windows, care ma intereseaza in mod special. Exista vreun program care sa scaneze dupa foldere/fisiere ascunse ? Care dintre programele de recovery iti vede structura de fisiere asa cum o aveai ?

Edited by Sofoclescu, 26 February 2015 - 20:01.


#2
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
ca idee, trebuia intai sa recuperezi si apoi sa formatezi.

#3
Sofoclescu

Sofoclescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.04.2013
Cred ca n-am fost destul de clar. Am reusit sa repar usb stick-ul dar am sters datele de pe hdd. Folderul ascuns este pe hdd.

#4
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
aaaaaaaaaaa.....
mda...

pai... in primul rand mai cauta si alte softuri pe net, tot softuri de recuperare, nu de alte chestii.

incearca si cu easeus partition recovery - cu el am recuperat o partitie stearsa...

#5
Sofoclescu

Sofoclescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.04.2013
Momentan scanez cu Recuva care se lauda ca stie si de fisiere ascunse, abia dupa voi incerca sa recuperez partitia.

#6
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Vezi cu testdisk

#7
Sofoclescu

Sofoclescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.04.2013
Ce mi-a gasit PartitionGuru a gasit si Recuva si testdisk, nimic in plus. Am salvat $LogFile, $MFT, $AttrDef , stie cineva daca ma pot folosi de fisierele astea sa refac hdd-ul la o data mai in urma ?

Attached Files


Edited by Sofoclescu, 28 February 2015 - 12:25.


#8
willrock252000

willrock252000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 25.02.2011
Un amic s a jucat cu cu un telefon cu android,a activat functia de stergere date in caz de furt si a activat functia ,ceea ce a dus la formatarea cardului microsd (al telefonului)ce avea niste poze pe el ,acum ar vrea sa recupreze cat se poate din ele...partea proasta e ca,dupa formatare,androidul si a facut niste foldere pe acel card si el a mai facut vreo 3 poze care s au salvat ...tot pe card...am incercat cu o duzina de programe de recuperare(test disk,recuva,r studio etc etc mai bine de 10 cred) si nimic nu gaseste...doar pozele noi si fisierele androidului ..imi puteti recomanda un program dedicat care poate face ceva sau sansele de reusit sunt zero?

#9
Sofoclescu

Sofoclescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.04.2013
@willrock
Ar mai fi DiskDigger si Get Data Back for Fat, daca nu le-ai incercat deja.

Despre problema pentru care am deschis topicul: am reusit sa recuperez 22 de fotografii din ~150 si 5 filmulete din ~30 cu Get Data Back for NTFS.

Edited by Sofoclescu, 09 March 2015 - 22:43.


#10
willrock252000

willrock252000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 25.02.2011
Get data for fat am incercat si nimic..diskdigger nu l am ...

#11
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
vezi ca majoritatea au 2 metode de recuperare
- deleted files
- scan for files

apoi... daca zici ca e o functie de stergere date in caz de furt, cel mai probabil acea functie a suprascris toate fisierele cu zerofill (sau ceva similar) si nu mai are sanse de recuperare (sau daca are o sa-l coste mult prea mult)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate