Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cont STEAM blocat

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
SpeciMen95

SpeciMen95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 31.05.2013
salutari!
am o problema cu un cont de Steam si vreau sa stiu daca pot face ceva sa il reactivez. in trecut am avut un cont care mi-a fost inchis pe motiv de frauda ca am folosit un card care nu era pe numele meu.
am abandonat acel cont, am facut altul nou si de data asta am incercat sa cumpar un nou joc cu cardul meu PERSONAL si contul mi-a fost blocat iar pe motiv de frauda desi e cardul meu.
pot intra pe cont, pot juca jocurile dar nu pot sa mai cumpar nimic. daca dau checkout in magazin imi zice ca mi-a fost blocata cumpararea..
supportul steam e praf, le-am dat mesaj si m-am oferit sa le dau buletinul scanat pe email, date despre card, orice doar sa vada ca nu e nicio frauda dar nimic. mi-au zis ca nu ma pot ajut daca am facut frauda.
a avut cineva problema asta? exista vreo echipa de support in romania unde pot suna?
contul e asta: http://steamcommunit...m/id/SickPlanet

Edited by SpeciMen95, 26 February 2015 - 21:12.


#2
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
"Ultima conectare: 197 zile în urmă". Cum explici asta? In post ai scris ca poti intra in cont.

Si pana acum prin ce metoda ai cumparat jocurile ce sunt in cont?

#3
SpeciMen95

SpeciMen95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 31.05.2013
toate jocurile din cont sunt luate cu cd-key de la altex sau magazine online. niciodata nu folosisem cardul desi aveam multe jocuri. iar cand am vrut sa cumpar un joc direct din Steam pentru prima data...m-au blocat.

#4
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
Mie mi se pare foarte buna decizia Steam,pentru ca daca ti-au blocat contul pe trade inseamna ca nu era ceva ok acolo.Nu cred ca mai poti face nimic in aceasta situatie.Cine stie ce ai incercat sa faci,vad foarte multi care au Steam si incearca sa dea scam si mi se pare foarte normal la cea mai mica abatere de la regulament sa iei ban pentru frauda(respectiv tentativa de frauda-nu trebuie neaparat sa iti fi reusit).
Apropo, http://steamrep.com/...m/id/SickPlanet spune ca acest cont NU ARE BAN PE TRADE.
Si apoi daca poti intra si poti sa te joci,dar de ce la "profilul tau" apare ca nu esti conectat de 197 de zile si nu ai jucat niciun joc in 2 saptamani ?

#5
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
"Trade ban" se refera la schimburi si Steam Market, nu la cumparare de jocuri de la Steam.

Edited by Seb, 26 February 2015 - 21:52.


#6
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

 SpeciMen95, on 26 februarie 2015 - 21:06, said:

supportul Steam e praf
Normal ca e "praf". Dupa ce ca faci carding, mai ai si pretentii? Zi mersi ca nu te-au ridicat (inca) si nu te-au bagat la niscaiva zile de "chill" pentru furt.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate