Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Problema P7500

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
bampiru

bampiru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.02.2007
buna ziua, detin o tableta Samsung Galaxy Tab 10.1 P7500 3G si am pe ea Android 4.0 ICS-ul (update-ul oficial), non root.
De o saptamana am intampinat o problema greu de combatut.
Deschid google play store si in momentul in care intru in orice joc din google play store apare cerculetul de loading si se blocheaza dupa 1 secunda si imi baga eroarea cu "unfortunatelly, google play store has stopped".

Am incercat toate solutiile posibile de remediere din ce am gasit pe net, stergerea userului, format cache partition, uninstall google play updates, instalarea unui apk separat d google play store si nimic...
mentionez ca in momentul in care dau uninstall updates si intru in google play merge totul normal (cu toate ca nu-mi mai apar anumite aplicatii la updates) dar in maxim 2-3 minute cand intru in google play store reapare versiunea finala si iarasi da acea eroare.

nu am root-at tableta si nicinu am bagat pana acum un custom rom (cu toate ca as vrea) de frica sa nu o brick-uiesc...si nici nu am dat factory reset pentru ca pierd salvarile la multe jocuri.

are cineva o solutie pentru rezolvare va rog?

si daca poate cineva sa recomande un custom rom cu battery saver cu sanse minime de brickuit as aprecia. va multumesc

#2
bampiru

bampiru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.02.2007
cineva cu o solutie? sau macar o propunere de rom...

#3
sagrid

sagrid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 02.02.2013
1 sterge Google's store cache
2 sterge datele din framework
3 reboot \restart tab
Neaparat in ordinea asta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate