Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Sunt celebru ! Scoate-ma de aici!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
16 replies to this topic

#1
patriotul_roman

patriotul_roman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 09.04.2014
Ce parere aveti de aceasta emisiune, care practic a acaparat grila PRO TV de dupa jurnal. Eu personal nu pot sa inteleg aceasta mutare, nu mai au bani sa cumpere un film bun? Plus ca este penibila emisiune. Niste cvasivedete primesc bani sa se prosteasca la TV si eu sa stau ca boul sa ma uit la ei, plus sa mai dau si SMS. Aiurea de tot! Si faza cu plansul la cititul scrisorilor, a fost tare rau.
P.S. Nu o urmaresc, doar ce prezinta la stiri din ea. Cred ca mai bine se numea "Sunt penibil! Lasa-ma aici!"

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Mai era un topic.

Edited by gumball3000, 26 February 2015 - 16:52.


#3
patriotul_roman

patriotul_roman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 09.04.2014
Posted Image Posted Image Tare, nu am vazut, dar ma dispera rau emisiunea si am simtit nevoia sa ma extereorizez. Bine ca exista torentii, ca altfel muream de plictiseala!

#4
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
[ https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10986898_442311299266060_3241113855627387738_n.jpg?oh=ae39f6fa8c37a5da079cc715c55e3cd8&oe=557BE670&__gda__=1434349594_525a6e4e497adeafd4f328cc9a0b7e76 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
myke58

myke58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 13.03.2012
Poti sa dai o fuga la Buftea si sa-i vezi live in gradina din spatele studiourilorPosted Image Posted Image

#6
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
nu ii gasesti in buftea, du-te in africa daca vrei sa-i vezi, ca sunt chiar acolo

#7
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Africa ?! parca erau undeva in jungla Amazoniana.
Sau ei au zis ca filmeaza in jungla Amazoniana dar ei sunt in Africa, in realitate Posted Image  ?!

#8
jafjaf

jafjaf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 28.11.2009

 xcit, on 26 februarie 2015 - 17:11, said:

nu ii gasesti in buftea, du-te in africa daca vrei sa-i vezi, ca sunt chiar acolo
Sunt in Africa in gradina unui hotel care este acoperita si ingradita.

#9
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,049
  • Înscris: 10.09.2005
@xcit Sunt la Buftea domne, la intersecția dintre Bragadiru și Câmpina.

#10
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Dovedeste.

#11
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
sunteti intr-o mare eroare

#12
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Cica dovedeste.. :))
Dovedeste tu ca nu e asa..

#13
patriotul_roman

patriotul_roman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 09.04.2014
Nu conteaza unde sunt filmarile, ideea este ca emisiunea este slaba si "mult prea multa". Stiu, am telecomanda si pot sa schimb, dar nu o gasesc oportuna la cel mai vizionat post TV din Romania. Eu cred ca ceva s-a schimbat la PRO TV dupa scandalul cu Sarbu.

#14
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Sunt pe Hepilica.

#15
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013

 patriotul_roman, on 26 februarie 2015 - 18:10, said:

Nu conteaza unde sunt filmarile, ideea este ca emisiunea este slaba si "mult prea multa". Stiu, am telecomanda si pot sa schimb, dar nu o gasesc oportuna la cel mai vizionat post TV din Romania. Eu cred ca ceva s-a schimbat la PRO TV dupa scandalul cu Sarbu.

Nu s-a schimbat nimic.
Au mai mult rating cu emisiunea. Nu e mai logic sa faca asta?
Daca nu faceau asta, toti erau pe Antena 1 la  'Te pui cu blondele' si ce mai au ei..  Asa i-au f**** pe scurt.

Emisiunea era mai atractiva daca era genul unei emisiuni americane (fear factor) in care ii puneau sa faca tot felul de tampenii (sa manance tot felul de porcarii, sa stea in acvarii pline de tot felul de ganganii etc ) dar nu asa cum e aici. E actiune doar 3-4 minute din 120. Restu' labareala....

Edited by WindyZ, 26 February 2015 - 18:20.


#16
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,049
  • Înscris: 10.09.2005
Pentru toți cei care zic că este emisiune slabă, proastă, etc. Nu o să îi ridic statuie, este departe de a fi perfectă, se putea și mai bine sau mult mai bine, însă mai bine ma uit la asta decât să văd emisiuni ca: La Măruță, Acces Direct, Ochii din Umbră, Capatos și alte mizerii similare. Și da, sunt în Africa de Sud. Tot văd reproșuri de genul: nu este în Africa; se văd plantele de plastic; de ce este aceeași oră cu a noastră, clar e la Buftea; de ce nu bate vântul, de ce nu îi mănâncă leii pe participanți; de ce zice că e în direct dar la ei e ba noapte, ba zi și alte aberații.
1. Emisiunea se filmează în Africa de Sud, aproape de parcul național Kruger.
2. Este un loc special amenajat pentru această emisiune, unde au mai filmat și alte țări. Prezentatorii prezintă show-ul dintr-un studio improvizat, cu plante artificiale dar și cu naturale, fructe, etc.
3. Emisiunea este parțial în direct. Prezentatorii sunt mereu în direct și prezintă fragmente cu ce s-a întâmplat în tabără cu o zi în urmă, seara, apoi în ziua respectivă. Apoi la final se duc în tabără, în direct să îi anunțe cine va participa la provocare în ziua următoare.
4. Puțină geografie nu strică. În Africa de Sud este același fus orar ca la noi. În Africa de Sud nu există junglă reală, doar parcuri și rezervații naturale. Este o emisiune, nu s-ar risca nimeni fără minim de experiență să se ducă într-o junglă reală cu animale periculoase. Să fim serioși. Au zis de junglă pentru că sună mai frumos.
5. Nu se folosesc animale periculoase în nici un caz, după cum ați văzut șerpii sunt doar specii neveninoase, gen pitoni sau șerpi care imită alți șerpi veninoși (cum este cel roșu cu negru care imită șarpele de coral, care nici măcar nu este din Africa). Acest lucru este de la sine înțeles, se face tot pentru siguranța participanților. Nu s-ar risca nimeni să moară pe acolo mușcat de vreun șarpe periculos.
6. Nu, emisiunea nu seamănă cu Survivor sau Rătăciți în Panama și nici nu le imită. Este o emisiunea de sine stătătoare al cărei format este peste tot la fel.

Cine crede, bine, cine nu, să rămână cu ideea că este filmat la Buftea astă vară sau să caute pe youtube episoade din alte țări care au filmat în același loc, la Buftea.

Edited by gerbil, 26 February 2015 - 19:17.


#17
jafjaf

jafjaf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 28.11.2009
Nici Cabral nu putea sa explice mai bine ca tine.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate