Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

angina ac. eritemato - pultacee

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
boborulz

boborulz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 03.09.2008
Buna! De sambata seara nu ma simt bine. Aveam dureri de gat si febra foarte mare. Am fost la clinica ORL marti si mi-au prescris augmentin 875. Azi e joi si tot asa mai am dureri de gat si febra tot asa de mare. Am fost la control la clinica ORL si m-au trimis la spitalul de infectioase. Acolo doctorul mi-a zis ca daca pana acum nu mi-a trecut cu augmentinul nu o sa treaca nici de acum in colo si singura scapare e internarea. Ce ziceti? Ma duc la medicul de familie sa imi prescrie ceva injectabil sau chiar nu am ales si trebuie sa ma internez? Si daca da,cam cat timp dureaza un astfel de internare? Multumesc anticipat!

#2
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011
omule, daca ti-a zis medicul sa te internezi atunci nu mai sta pe forum... de unde sa stim noi pe forum ce trebuie sa faci tu? nici macar un medic nu-ti poate spune ce sa faci daca nu te consulta ... daca ai infectie in organism si aceasta e rezistenta la antibiotic, doar la spital se poate rezolva ... nu te juca cu chestiile astea!

Edited by Danubian, 26 February 2015 - 14:53.


#3
boborulz

boborulz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 03.09.2008
Iti dau perfecta dreptate,trebuie sa respect indicatiile medicului,insa ma gandeam ca pot sa scap si fara internare. Mai ales la ce conditii sunt in spitalele noastre plus ca nu sunt asigurat dintr-un motiv tragi comic. In fine,mersi de parere

#4
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010
ai face bine sa te internezi la spital, nu pierzi nimic, daca esti mai nebun si vrei sa pleci oricum poti sa pleci pe proprie raspundere oricand asa ca nu vad problema.

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Ti-a facut exsudat faringian sa se stabileasca exact cauza?
Daca da, si daca a iesit Streptococ betahemolitic/ A atunci e recomandat sa te internezi pentru a evita suprainfectia si alte complicatii.

In plus, odihna si repausul la pat sunt obligatorii.


ps. poate se cere internare pentru a administra cefalosporine parenteral...doar medicul ce te-a consultat stie Posted Image

Edited by lex404, 26 February 2015 - 15:15.


#6
boborulz

boborulz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 03.09.2008
La spitalul ORL doar s-a uitat in gura si mi-a prescris medicamentele,iar cand am fost la control si m-a trimis la infectioase tot asa medicul s-a uitat si a zis Angina acuta eritemato - pultacee.

#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Si la infectioase ce tratament ti-a recomandat? Nu cumva Cefazolina/ Cefalotina injectabil sau Cefalexin oral?

#8
boborulz

boborulz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 03.09.2008
Domnul doctor nu a vrut sa imi spuna nici un tratament deoarece totul ar fi pe "raspunderea lui" si daca mi se intampla ceva pe el il baga la puscarie... in fine. astazi este prima zi in care nu am avut temperatura pe timp de zi,sa vad ce se intampla noaptea si mai vad ce o sa fie cu mine. Va multumesc pentru raspunsuri/opinii

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate