Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

LG G Pad v490 vs Vonino Spirit QS

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
O intrebare pentru cunoscatori, va rog. Eu nu ma pricep mai deloc. Am posibilitatea sa achizitionez una din cele 2 tablete din titlu, la acelasi pret, dar nu stiu pe care s-o aleg. Tablete sint noi, LG-ul e blocat in Orange, Vonino nu e blocata. Acum, la specificatii m-am uitat si eu pe net, dar nu stiu care e mai calitativa, mai bine finisata, mai stabila, calitate mai buna a imaginii, etc. Mi-ar placea Vonino, ca are ecranul mai mare, dar pe de alta parte, are rezolutie un pic mai mica. Nu stiu de ce LG-ul am vazut ca la magazine are pretul mai mare. Cei care se pricep sau au unul din modele, sint rugati sa-si dea cu parerea. Multumesc.

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Eu as alege LG-ul, fiindca in primul rand e facut de LG, nu e un produs facut de o firma obscura din China, pe care "producatorul" isi aplica doar sigla si il vinde apoi cu un adaos de 100-150%.
De asemenea LG-ul are chipset Snapdragon in loc de MediaTek si are suport LTE, spre deosebire de suport 2G/3G la modelul Vonino.

#3
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Credeam, in ignoranta mea, ca procesoarele sint la fel, pentru ca sint Cortex A7, quad-core, de 1.2 MHz fiecare. Dar ca si imagine, ca abilitatea de afisa culorile, ce pareri sint ? Asta e important pentru mine. Am vazut ca LG-ul e mai scump pe net. Imi cam lasa un gust amar, pentru ca mi-e mai simplu sa lucrez pe un ecran mai mare, dar daca LG-ul e mai performant si mai stabil si mai ales, afiseaza o imagine mai buna, l-as lua pe asta.

#4
catalin_petrescu

catalin_petrescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 08.01.2014
Strict intre cele 2: LG G Pad V490. Vonino e un "brand" gen Allview.

Ce buget ai?

View PostIon_de_la_Raion, on 26 februarie 2015 - 15:05, said:

Credeam, in ignoranta mea, ca procesoarele sint la fel, pentru ca sint Cortex A7, quad-core, de 1.2 MHz fiecare. Dar ca si imagine, ca abilitatea de afisa culorile, ce pareri sint ? Asta e important pentru mine. Am vazut ca LG-ul e mai scump pe net. Imi cam lasa un gust amar, pentru ca mi-e mai simplu sa lucrez pe un ecran mai mare, dar daca LG-ul e mai performant si mai stabil si mai ales, afiseaza o imagine mai buna, l-as lua pe asta.

Nu exista procesoare Cortex A7, alea sunt nuclee. LG are precesor Qualcomm Snapdragon 400 MSM8926, in timp ce Vonino are MediaTek MTK8389. E mai bun cel de la Qualcomm.

#5
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Multumesc. Nu am un buget. Dau ceva la schimb in locul oricarei din ele.

#6
TheOne06

TheOne06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 02.01.2007
Eu am avut de ales din aceleasi modele de tablete pentru copil.Deja aveam o tableta mare (un tab 2 10") si cautam ceva mai mic si am ales LG ul.Pretul a fost unul decent avand in vedere ca la cat am cumparat-o cu tot cu husa originala cumparam din magazin un Tab 4 de 7" doar cu wifi.Totul depinde de ce ai nevoie in primul rand in ceea ce priveste marimea ecranului.

Edited by TheOne06, 28 February 2015 - 08:26.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate