Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Cum recuperează Discovery ieșirea de pe RCS? Ada Roseti: „Am investit mult în Facebook”.

- - - - -
  • Please log in to reply
165 replies to this topic

#37
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Pai este pe prima pagina link-ul catre interviu. Si care este marea surpriza?

#38
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,825
  • Înscris: 07.07.2009
Nu e nici o surpriza si nici o revenire, doar un titlu prost ales de Realitatea.

#39
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Cum sunt 90%, ca sa intri in articol in primul rand si in al doilea rand dar nu si ultimul sa-l citesti pe tot daca se poate.

#40
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,362
  • Înscris: 21.11.2008
Imi pare rau pt. ADA ROSETTI, dar eu Nu Asociez defel Canalele DISCOVERY cu Posturile EUROSPORT...


De altfel, de Productia EUROSPORT-urilor se ocupa Majoritar..
tot fosta Echipa -care era in Subordinea T.F. 1 Group FR.,
cum este si Intelegerea cu Sefii DISCOVERY din AMERICA, adica- doar au primit niste Colaborari in plus...

Si, mai fusese pe undeva un Articol in care se arata ca Seful de Distributie al EUROSPORT-urilor pt. Zona aceasta..
a ramas pe Functie, Coordonand in continuare EUROSPORT-urile in mod Distinct in Negocieri,
-chiar daca este Subordonat unor Sefuleti Regionali pusi de DISCOVERY...

Ca atare, daca tocmai Sefii Mari de la DISCOVERY au lasat ca Negocierile efective ale EUROSPORT-urilor
sa fie Gestionate de Vechile Persoane, ..cred ca stiu Aceia cum ca Unele Treburi tre' sa Ramana pe mana Acelora
care au deja Relatii bine stabilite cu Operatorii.

Iata, am gasit..:
http://www.mediafax....omania-13154864
<< ...
Potrivit comunicatului, agenţii responsabili de distribuţia televiziunilor Eurosport vor fi coordonaţi în continuare
de către Benjamin Deshayes, care preia funcţia de Deputy Distribution Strategy Director CEEMEA în cadrul Discovery, raportându-i Oxanei Yanushkovskaya.
Deshayes lucrează în cadrul Eurosport din 1998, coordonând activităţile de distribuţie de pe pieţele din
Europa Centrală şi de Est. Acesta a fost responsabil de mai multe proiecte de dezvoltare, precum localizarea televiziunilor în diverse ţări din regiune.

... >>


Sincer, nici Nu vad De Ce DISCOVERY s-ar incapatana sa Piarda si Banii pe Viitoarea Distributie a EUROSPORT-urilor in Grila R.C.S., ...Scopul este sa Obtii niste Bani, Nu sa te Razboiesti in eventuale Razbunari infantile...

Ca atare, or fi.. Domnul JOHN MALONE si Altii din DISCOVERY COMMUNICATIONS posibil Suparati,
dar Nu cred ca is chiar asa de Rau-Intentionati incat sa se Faulteze de tot -singuri...
http://corporate.dis...ip/john-malone/

Edited by Lopatar, 19 February 2015 - 03:19.


#41
cipaul66

cipaul66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 26.08.2009
Din păcate alunecarea spre programe gen reality show spune altceva - adaptarea la tendința americană de televiziune de divertisment au distrus practic caracterul canalelor Discovery . Din punctul meu de vedere foarte puține emisiuni au mai păstrat ceva din farmecul canalelor despre natură , știință și tehnologie .... . Faptul că americanii sunt morți după așa ceva și din păcate ei încearcă să exporte acest sistem și mod de viață în exterior. Mi se pare un mod de prost gust ... dar se pare că asta începe să placă peste tot ! Păcat !

Edited by cipaul66, 19 February 2015 - 08:08.


#42
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009

View PostLopatar, on 19 februarie 2015 - 02:54, said:

(...)
Ca atare, daca tocmai Sefii Mari de la DISCOVERY au lasat ca Negocierile efective ale EUROSPORT-urilor
sa fie Gestionate de Vechile Persoane, ..cred ca stiu Aceia cum ca Unele Treburi tre' sa Ramana pe mana Acelora
care au deja Relatii bine stabilite cu Operatorii.

Iata, am gasit..:
http://www.mediafax....omania-13154864
<< ...
Potrivit comunicatului, agenţii responsabili de distribuţia televiziunilor Eurosport vor fi coordonaţi în continuare
de către Benjamin Deshayes, care preia funcţia de Deputy Distribution Strategy Director CEEMEA în cadrul Discovery, raportându-i Oxanei Yanushkovskaya.
Deshayes lucrează în cadrul Eurosport din 1998, coordonând activităţile de distribuţie de pe pieţele din
Europa Centrală şi de Est. Acesta a fost responsabil de mai multe proiecte de dezvoltare, precum localizarea televiziunilor în diverse ţări din regiune.

... >>
Sincer, nici Nu vad De Ce DISCOVERY s-ar incapatana sa Piarda si Banii pe Viitoarea Distributie a EUROSPORT-urilor in Grila R.C.S., ...Scopul este sa Obtii niste Bani, Nu sa te Razboiesti in eventuale Razbunari infantile...

Ca atare, or fi.. Domnul JOHN MALONE si Altii din DISCOVERY COMMUNICATIONS posibil Suparati,
dar Nu cred ca is chiar asa de Rau-Intentionati incat sa se Faulteze de tot -singuri...
http://corporate.dis...ip/john-malone/
Ai dreptate, da' asta numa' până nu vine o tanti ca cea despre care discutăm și încearcă să-și bage coada...Posted Image

#43
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Eu nu aș dori ca posturile Discovery să fie introduse în grila de bază și astfel să mai pună ceva bani peste abonament! Pot să-le introducă în pachet separat și cine vrea să plătească! În ultimul timp,din când în când, le-am urmărit pe net și pot spune că au scăzut calitativ! Numai zic de calupurile de publicitate!
PS: D-na aceea vrea să ajungă președinte? :) De o tot dă cu Facebook-ul! Ăla nu a ajuns președinte datorită site-ului de socializare! Face-ul a avut o influență mică(5%-10%) în acele alegeri!

Edited by matyred, 19 February 2015 - 12:33.


#44
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,825
  • Înscris: 07.07.2009
Publicitate exista doar pe canalul Discovery Channel RO, TLC si Animal Planet. Pe celelalte se difuzeaza promo-uri. Urmareste restul canalelor din pachet care sunt acceptabile, deci canalul principal s-a stricat cel mai mult. Cele care chiar merita sunt Science, World sau poate si ID.

#45
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010

View PostKalman2007, on 19 februarie 2015 - 14:42, said:

Publicitate exista doar pe canalul Discovery Channel RO, TLC si Animal Planet. Pe celelalte se difuzeaza promo-uri. Urmareste restul canalelor din pachet care sunt acceptabile, deci canalul principal s-a stricat cel mai mult. Cele care chiar merita sunt Science, World sau poate si ID.
Incet sau stricat toate, cel mai ok era Science, dar vezi programul in fiecare seara de la 19 este doar magie( a fost Dynano, Stiinta magiei,etc) care nu au nimic comun cu tematica acestui canal.
Sincer deja au ajuns canale de implutura, cele mai multe programe sunt reality si au doar f f f putine programe interesante, sunt departe de ce a fost odata Discovery.
Canalele Discovery sunt cele mai slabe dintre canalele de documentare de la noi din tara.

#46
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010

View Postxperia_ray, on 19 februarie 2015 - 01:23, said:

http://www.realitate...ds_1635134.html
Surpriză: Ce spun şefii postului Discovery despre revenirea la RCS&RDS

SIngura surpriza este ca nu spune nimic despre revenirea la RCS.

Edited by Shock-G, 19 February 2015 - 18:24.


#47
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Ei si-au facut 3 posturi de-ale lor, RDS-ului, Digi Life, Digi World si Digi Animal World un fel de inlocuire Discovery si co. Ramane de discutat la Eurosport.

#48
JohnTM

JohnTM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 02.08.2011
Imediat ii intrec Fishing and Hunting Channel.

http://www.forbes.ro...i-cultura-32438


P.S. Bune investitiile alea in facebook.

#49
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mai bine ar investi în documentare, nu tot felul de cretinisme cu licitaţii, supravieţuri etc..

History şi The Fishing & Hunting Channel nici nu se pot numi canal de documentare.

#50
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Off: pe Telekom DTH Fishing and Hunting e trecut la canalele de sport :D

#51
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Păi şi la R.C.S. este trecut la Hobby. Înainte, P.V. TV era după Eurosport 2.

#52
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Mie unul imi place ca am in grila PV TV, il urmaresc atunci cand am timp si cand prin emisiuni pescaresti.

#53
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
[ http://i60.tinypic.com/wj9e77.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by satanistu, 11 March 2015 - 17:30.


#54
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
Dați-i un link la mesajul ăsta și lui @utopium...Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate