Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cu masina spre Grecia prin Bulgaria

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
13641 replies to this topic

#163
ezekio.

ezekio.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 27.06.2006
Adevărul este că spre Makaza sunt multe zone pustii numai bune pt. o ambuscadă de genul ăsta.
Cred că anul ăsta o să traversez Bulgaria pe zi, dacă așa stau lucrurile.

#164
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,809
  • Înscris: 22.12.2005

View PostOvidiuNS, on 17 aprilie 2015 - 11:16, said:

E o aiureală, cuiele alea nu pot fi "luate" din mers.
Şi modul de exprimare ("a ales drumul nou") dovedeşte că articolul a fost inventat de cineva care nici măcar nu a trecut vreodată pe la vama Makaza.

Este pur şi simplu un articol scris ca să se vândă mai bine ziarul, nu e nimic adevărat.


Sănătate şi toate cele bune !


exact.

poezii de adomit copii
acum o saptamana, motocicleta, masina, tot, frumos, mers zi /noapte. ca in palma

mizezabilele intoxocari mediatice anti Bg. cea mai mare prostie, o repet , merg de aproape 10 ani , nimic mai neadevart.drumuri bune,politisti ok, oameni zambitori
ma rog, cancan.ro a devenit noul iphone- sa l pupam ca pe icoane..fie le odihna ( mintii ) lina

View Postezekio., on 17 aprilie 2015 - 15:14, said:

Adevărul este că spre Makaza sunt multe zone pustii numai bune pt. o ambuscadă de genul ăsta.
Cred că anul ăsta o să traversez Bulgaria pe zi, dacă așa stau lucrurile.

sau mai  bine ramai acasa si nici nu mia postezi trollisme :)

asa castigam toti, noi cu o Bg mai libera, tu cu siguranta ca nu patesti nimic..

frate, unde v-au gasit..

#165
ezekio.

ezekio.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 27.06.2006
Nu înțeleg ce te ataci așa, chiar nu pare un post(mă refer la cel de pe facebook) "fake".
Dacă este asta e, no harm done.

Iar dacă post-ul meu ai impresia că instiga la troll, te înșeli Posted Image

#166
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010
Stie cineva care e orarul feribotului in luna mai de la Keramoti spre Limenas?

#167
ezekio.

ezekio.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 27.06.2006
Vezi pe site aici, alegi ruta, luna și-ți arată ce vrei : http://www.thassos-f...r/romania.html.

#168
st3fan19

st3fan19

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 02.03.2008
Ce va face sa credeti ca, dupa cum recomanda cetateanul, in serbia nu se va intampla "la fel" sau poate si in romanica.
Tind sa cred ca undeva e un sambure de adevar si dupa aia deformat total. Sau poate nu!!!!

#169
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010

View Postezekio., on 17 aprilie 2015 - 16:43, said:

Vezi pe site aici, alegi ruta, luna și-ți arată ce vrei : http://www.thassos-f...r/romania.html.
Multumesc! M-am lamurit, e ok.

#170
piciul

piciul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 07.01.2007
http://www.cancan.ro...u-am-oprit.html

Nu cred ca este adevarata povestea de mai sus si comentata in topicurile de mai sus,dar un lucru este clar,daca intamplarea este sau are un tambure de adevar se putea intampla oriunde in lumea asta aceasta situatie,la noi sau in alta tara.
Eu personal am cel putin 10 ani in care imi fac vacanta pe meleagurile grecesti si bineintales am tranversat Bulgaria si noapte si ziua ,de cele mai multe ori numai noaptea si nu am vazut nici lumini pe stalp sau la case prin sate intr-un cuvant "pustiu " ,nu cred nici in povestile cu politisti care stau la panda cu radarele lor,cred ca vreo doi sau trei politisti bulgari mi-au facut semn sa o las mai usor cu viteza dar doar suptil din mana fara oprire!

#171
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010

View Postst3fan19, on 17 aprilie 2015 - 18:56, said:

... Tind sa cred ca undeva e un sambure de adevar ...

Hai, măi, Ştefane, tu nu vezi cum sunt intrate cuiele alea în cauciuc ? E noaptea minţii ... Ce naiba, ăia nu ştiu ce să mai inventeze ca să-şi vândă ziarul, încât vin chiar şi cu chestii d-astea, puerile.
Plus că ştim foarte bine că şoselele Bulgariei sunt safe. Au trecut de multă vreme anii 90.

Ce mă miră pe mine este că, deşi e foarte evidentă făcătura, totuşi mai există oameni care cad pe gânduri. Sau, mă rog, după ce am împlinit 50 de ani parcă a-nceput să nu mă mai mire ...

Cred că ajungem să fim off-topic, aşa încât propun să revenim la trasee şi la chestiunile conexe acestora.


Sănătate şi tcb !

Edited by OvidiuNS, 17 April 2015 - 19:39.


#172
st3fan19

st3fan19

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 02.03.2008
O observatie si atat ma opresc cu offtopic.

Ce este nasol ca facand aceasta stire sperii lumea.

#173
virgil67

virgil67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 28.01.2006
Hai sa va povestesc eu o intamplare din anii 2000-2001, ma intorceam de la mare, pe drumul vechi (nu exista autostrada, sau exista doar pana la Lehliu, daca nu gresesc), si in localitatea DALGA, ma trezesc cu o ditamai piatra cazand dintr-un copac inalt, ale carui ramuri treceau de axul drumului (evident undeva la peste 7-8 metri). Localitatea era luminata si, uitandu-ma in urma, am vazut un grup de tineri care urmareau sa vada ce fac, daca opresc.. Era cam 12 noaptea, dar din fericire piatra a cazut pe capota Daciei, am retusat acest lucru la un tinichigiu ulterior. Dar daca nimerea parbrizul? Daca opream? Eram doar eu si sotia, total nepregatiti pentru o posibila "confruntare"...Si asta s-a intamplat in scumpa noastra Romanie...

E posibil, dar in cel mai bun caz este in incident complet izolat.

#174
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010
Dupa 1Mai voi pleca si eu spre Thassos si dupa ce ma-ntorc, va spun daca am fost atacati ori ba.

#175
aka_razvan

aka_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 10.12.2008
"Acest cauciuc este nou, nu are 500 km, si are 6 cuie luate in timpul mersului...
Am avut noroc ca nu am oprit...”

De fapt e reclama mascata la anvelopele Dunlop SP Bluresponse, daca ne uitam si la cele 2 poze...

#176
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Pe de alta parte ma gandesc cum nu are 500km daca a fost pana la greci si inapoi.
Pentru ca dupa cum se vede din pozele postate de el a fost la Athos cu 2 zile inainte sa puna poza cu cauciucul.

#177
Malkos

Malkos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 15.04.2013
Parerea mea este ca drumurile din Bulgaria sunt sigure, zi\noapte. O singura data (anul trecut) am vazut cand am trecut  prin Kulata,(miezul noptii), s-au aruncat cu bucati de lemn intr-un Tir, aflat in fata mea.Stiu ca in zona sunt niste cladiri locuite de tigani.Aveti grija si drum bun!

#178
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,459
  • Înscris: 22.05.2011
atunci cum sunt sigure daca ai vazut tu asta cu ochii tai?

#179
Malkos

Malkos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 15.04.2013

View Postrhdghdhs, on 18 aprilie 2015 - 11:30, said:

atunci cum sunt sigure daca ai vazut tu asta cu ochii tai?
Deoarece acest lucru se poate intampla oriunde exista comunitati de tigani ( Sadova, Strehaia etc.) Intr-adevar au fost aruncate niste lemne, dar nu alerga nimeni dupa  masini, dupa cum spunea cineva mai sus. De aceea afirm ca nu exista un pericol real.

#180
st3fan19

st3fan19

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 02.03.2008
Uite un post funny.
http://forum.softped...6#entry17055916

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate