Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Bubite in zona pieptului

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Buna seara. Prietenei mele i-au aparut niste bubite mici in zona pieptului, nu o mananca, dar ea spune ca o si ador, avand o culoare rosiatica. Sunt niste bubite care seamana cu iritatiile, dar nu e vorba de asa ceva.

Ce ar putea fi? La dermatolog nu poate merge decat dupa sesiune Posted Image

Edited by Daian95, 02 February 2015 - 02:00.


#2
tiopedi

tiopedi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 21.11.2014
In timpul sesiunii nu lucreaza doctorii ?
sunt in vacanta ?

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Stii vorba aia: a mancat ceva stricat? Desi pe piept apar mai rar: o alergie.

Isi poate face timp de dermatolog intre 2 examene, desi la cum le-ai descris pare a fi o iritatie sau:


Febra face? De cat timp i-au aparut? Ganglionii limfatici din zona gatului s-au inflamat si dor? Daca da, welcome to the childhood.

Ma Daian, pe forum nu-ti poate zice nimic corect. Isi poate face maine timp ( daca nu are cum sa faca programare la dermato si sa astepte ) sa mearga pana la urgente. Nu de alta, dar pentru a evita anumite neplaceri. In 20 de minute "e ca noua", cu informatia. Si urgentele-s aproape.

ps. daca cere careva poza isi ia suspend.

Edited by lex404, 02 February 2015 - 02:09.


#4
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014

 lex404, on 02 februarie 2015 - 02:08, said:


ps. daca cere careva poza isi ia suspend.

Şi eu care mă gândeam să cer :lol:
"Piept" nu-i numa' regiunea mamară,numa' zic ;)

Nu-i caz de urgenţe.

În altă ordine de idei,nimeni nu-ţi poate zice ceva concret dintr-o descriere aşa sumară.Pe lângă multe întrebări ce tre' adresate,e nevoie şi de inspecţia zonei.
Nu îşi poate face timp pentru un consult ce durează 15-20 de minute?

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Lasa ca stiu eu ce poze au de gand sa ceara userii, am specificat preventiv.

Scapa mai repede la urgente, cel putin invalideaza una din posibilitatile "copilariei" care mai apar si la adulti, si nu-i musai sa te umpli de ele. Uneori sunt atipice si apar doar local in numar destul de redus, alteori iti apar eruptii si-n c^r :facepalm:

Dar si eu recomand dermato, suni dimineata faci programare si cel tarziu marti dupa-masa esti la cabinet. Cu putin noroc chiar luni..

#6
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014
Nu neaparat scapă mai repede.Dacă-i aglomerat la UPU şi starea ei generală e bună,n-o bagă nimeni în seamă prea repede.
Aşa decât să piardă din timpul ei şi al medicilor de la urgenţe,mai bine direct la dermatolog.

#7
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
Trebuie sa se prezinte la sectia de dermatologie de la Spitalul Colentina din Bucuresti sau la dermatolog in zona unde locuiti!Posted Image

Edited by xmanyacs77, 02 February 2015 - 06:16.


#8
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008

 Daian95, on 02 februarie 2015 - 01:59, said:

Buna seara. Prietenei mele i-au aparut niste bubite mici in zona pieptului, nu o mananca, dar ea spune ca o si ador
Pai si ce mai vrea bre daca o adori si cu bube?

#9
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012
sa nu mai pui mataranga pe pieptul ei ...

#10
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

 lex404, on 02 februarie 2015 - 02:08, said:

Stii vorba aia: a mancat ceva stricat? Desi pe piept apar mai rar: o alergie.

Isi poate face timp de dermatolog intre 2 examene, desi la cum le-ai descris pare a fi o iritatie sau:


Febra face? De cat timp i-au aparut? Ganglionii limfatici din zona gatului s-au inflamat si dor? Daca da, welcome to the childhood.

Ma Daian, pe forum nu-ti poate zice nimic corect. Isi poate face maine timp ( daca nu are cum sa faca programare la dermato si sa astepte ) sa mearga pana la urgente. Nu de alta, dar pentru a evita anumite neplaceri. In 20 de minute "e ca noua", cu informatia. Si urgentele-s aproape.

ps. daca cere careva poza isi ia suspend.

Mersi de sfat, in dimineata asta e la fel. Maine o sa mergem la medic, mie nu mi se pare mare lucru, dar ea e foarte anxioasa de fel, are in cap filme deja cum ca ar avea cancer sau sida (de unde le scoate nu stiu). Oricum sunt micute, ea zice ca o dor, iar cu ganglionii nu are treaba.

#11
ales121212

ales121212

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.12.2009
Cred ca acesta-i un forum serios si nu forumul GSP incat comentariile ar putea fi macar la obiect si fara mistouri de doi lei sau ironii specifice smecherilor damboviteni care ne-au dus in coada Europei.
Asadar, eu am fost intr-o astfel de situatie:
ma intepa in gat astfel incat tuseam istant, ma sufocam si nu puteam respira . M-am dus la ORL, m-a controlat, mi s-a spus `totu-i OK` iar eu tipam la doctori ca `mor cu zile` -asta era senzatia si ei imi spuneau ca-s OK. Una dintre surori vede o iritatie pe piept si ma trimite la d-na dr. Nemtisor in Policlinica Iasi, cea mai buna la dermato. Cand m-a vazut mi-a zis din prima-`e zona Zoster`-o afectiune a sistemului nervos de suprafata ce afecta sistemul nervos la gat si care crea senzatia etc... Asa mi-am descoperit alte fisuri ale sanatatii cu care am ramas, care revine uneori dar pe care o cunosc in reactii ale corpului.
Sa mearga la dermatolog cat mai curand-parerea mea.

#12
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

 ales121212, on 02 februarie 2015 - 09:40, said:

Cred ca acesta-i un forum serios si nu forumul GSP incat comentariile ar putea fi macar la obiect si fara mistouri de doi lei sau ironii specifice smecherilor damboviteni care ne-au dus in coada Europei.
Asadar, eu am fost intr-o astfel de situatie:
ma intepa in gat astfel incat tuseam istant, ma sufocam si nu puteam respira . M-am dus la ORL, m-a controlat, mi s-a spus `totu-i OK` iar eu tipam la doctori ca `mor cu zile` -asta era senzatia si ei imi spuneau ca-s OK. Una dintre surori vede o iritatie pe piept si ma trimite la d-na dr. Nemtisor in Policlinica Iasi, cea mai buna la dermato. Cand m-a vazut mi-a zis din prima-`e zona Zoster`-o afectiune a sistemului nervos de suprafata ce afecta sistemul nervos la gat si care crea senzatia etc... Asa mi-am descoperit alte fisuri ale sanatatii cu care am ramas, care revine uneori dar pe care o cunosc in reactii ale corpului.
Sa mearga la dermatolog cat mai curand-parerea mea.

Nu cred ca la ea e asa grav, aseara au durut-o putin, a adormit saraca in brate la mine, ma ingrijoreaza ca ceva aparent minor o macina asa tare.

#13
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Nu cred ca la ea e asa grav, aseara au durut-o putin, ma ingrijoreaza ca ceva aparent minor o macina asa tare.

Edited by Daian95, 02 February 2015 - 13:57.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate