Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

[email protected]

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
Salut. Folosesc serviciul de cloud de la mail.ru de ceva vreme. Până acum îl foloseam pentru telefon, exclusiv. Cum am 1tb free, acum că schimb computerul, mă gândeam să mut pe cloud fișierele de pe hard drive. Problema e că nu știu cum să urc foldere întregi pe cloud, iar structura de sub foldere să se păstreze... Any ideas?
PS: nu voi răspunde la posturi de genul "nu e safe pe cloud", " nu păstrez date la ruși " etc...

#2
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,953
  • Înscris: 14.08.2006
ma doare fix in pix ca-i la ursi sau americani, mai este si acum 1tb? daca da, zi si mie cum sta treaba sa-mi fac cont.

#3
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 14.02.2010
La Microsoft OneDrive are sincronizare cu un folder de pe computer, folder in care adaugi toata structura. Nu ai asa ceva ?

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
ASA E SI LA MAIL.RU

#5
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,953
  • Înscris: 14.08.2006
de unde imi pun limba engleza ca imi apare doar rusa.

#6
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Nu mai este oferta cu 1TB. A fost doar anul trecut la lansarea serviciului. Ultima oara cand am controlat primeai doar 100 GB.
Am prins oferta, bun spatiul....dar este o problema. Site-ul si softul de sincronizare au doar limba rusa.Posted Image
Am bajbait prin ambele, pana la urma am prins miscarea...dar nu il folosesc zilnic. Prefer cei 210 GB de la Yandex, unde totul este in engleza.

@cristianraduca  Este destul de greu sa umbli cu programelul lor de sincronizare (russian only)... Ai mai multe sanse sa uploadezi totul manual, dar depinde de cantitatea datelor si structura fisierelor. Mai repede transferi datele prin retea sau cu HDD-ul vechi conectat la noul PC.

L.E. - Acum vad ca se dau doar 25GB. Cand am facut cont era scris mare 1000, anul trecut 100, iar acum 25. https://cloud.mail.ru/

Edited by Lesbianu, 01 February 2015 - 23:19.


#7
Elfron

Elfron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 07.04.2009
aruncati niste screenuri cu text si va traduc eu

#8
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 14.02.2010
Probabil nu au destule backup-uri la servere, ca sa-ti pui date importante. De aia au scazut si capacitatea de la an la an.

#9
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Google translate ce are?

#10
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,953
  • Înscris: 14.08.2006
avand in vedere ca romania este pro america cred ca este un risc sa pui date in cloud la ei, ca azi maine astia cu sanctiunile le taie fibra si dupaia tre sa faci o vizita in Rusia sa-ti iei pozele de la nunta.

#11
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Pentru pozele de la nunta folosesti 2 HDD-uri externe, unul acasa si celalalt la soacra. La rusi tii doar pozele cu amanta (amantele - dupa posibilitati). Daca se taie fibra, asta este...schimbi amanta si o iei de la capat.:P

#12
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
Daca taie aia fibra iti dai seama ca totul devine ultra safe, ca nici macar eu nu sunt in stare sa accesez datele

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate