Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Kamsas-Constanta-apa curgatoare

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
cernisencu

cernisencu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 29.10.2007
Salut, nu am mai postat aici dar in principiu am gasit multe raspunsuri si de aceea am venit cu o intrebare. Mi-am cumparat un teren in zona kamsas din Constanta. In capatul strazi curge o apa cu un debit destul de mare .Am cautat peste tot si nu reusesc sa aflu numele acelei ape.Daca e vreun izvor in amonte daca e doar apa din scurgeri de pe undeva, daca este derea sau daca curge tot anul sau numai o perioada. Ce este cu apa aceea . Din google earth se vede ca vine de sub strada Baba Novac si se duce sub Maritimo. Am inteles ca daca nu curge tot timpul anului ii pot schimba oarecum cursul in asa fel incat sa curga pe la mine prin  teren. Merci

Edited by cernisencu, 01 February 2015 - 22:16.


#2
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Vrei sa-ti faci piscina?

#3
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Crap?

#4
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Pentru cine nu stie, Kamsas e un dealer auto local, acolo sunt mai multe dealershipuri auto.
O fi Izvorul Sufletelor Foarte Voioase! :)
Ce vrei sa faci cu terenul tau?

#5
Carman2015

Carman2015

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 14.01.2015
eu credeam ca e vorba de Kansas si ConnecTicut...

#6
cernisencu

cernisencu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 29.10.2007
Da stiu ca numele zonei vine de la dealer ul de automobile de pe partea drapta cand mergi spre blv .Aurel v. nu vreau sa fac piscina, eventual iaz :)) dar sunt curios de nume daca exista pe vreo harta si daca , curge tot timpul anului.

Ca si reper zona se afla in Constanta delimitata de str. Baba Novac, blv.Aurel Vlaicu, blv tomis cartier Tomis Nord si cartier coiciu sau blv soveja. Ca si repere semnificative astea sunt. Nu stiu cati constanteti stiu de aceasta apa curgatoare in Constanta.Voi pune si poze eventual.

#7
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Apa e potabila sau sunt lichide de la Opel, Mazda, Volvo si Suzuki?

#8
cernisencu

cernisencu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 29.10.2007
Apa pare curata.Pe o distanta de 30 metri nu am vazut nici un PET si totul pare curat nu cred ca a sunt aruncate deseuri , zona pare un fel de delta cu stuf cu pasari cu vegetatia specifica. Zici ca te afli in alta localitate , sat , nu vreau sa fac reclama dar in locul ala nu poti crede ca te afli la 1000 de metri de piata brotacei.

Apa pare curata.Pe o distanta de 30 metri nu am vazut nici un PET si totul pare curat nu cred ca a sunt aruncate deseuri , zona pare un fel de delta cu stuf cu pasari cu vegetatia specifica. Zici ca te afli in alta localitate , sat , nu vreau sa fac reclama dar in locul ala nu poti crede ca te afli la 1000 de metri de piata brotacei.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate