Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Norvegia aloca milioane de euro pentru combaterea saraciei in randul rromilor din Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
32 replies to this topic

#1
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
Norvegia aloca alte 20 de milioane de euro pentru lupta impotriva saraciei din Romania, destinati cu precadere catre regiunile cu un mare numar de rromi.
“Romania se confrunta cu provocari serioase legate de saracie si excluziune sociala, mai ales in randul rromilor.

http://www.vocearomilor.ro/?p=6489

Ar trebui sa ne fie rusine ca vin norvegienii sa aiba grija de saracii nostri, in timp ce noi suntem ocupati cu constructia de biserici, rusineeeee.

Edited by galeo, 01 February 2015 - 20:43.


#2
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Foarte bine fac
Toti banii vor fi furati de tigani

#3
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View Postgaleo, on 01 februarie 2015 - 20:43, said:


Ar trebui sa ne fie rusine ca vin norvegienii sa aiba grija de saracii nostri, in timp ce noi suntem ocupati cu constructia de biserici, rusineeeee.

Si cum vor avea grija de ei daca nu vor sa munceasca ?  Pana la urma de romani cine are grija ? Sunt mai speciali tiganii si trebuie ajutati ?

#4
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Un titlu mai corect ar fi : Norvegia da 20 de milioane tiganilor ca sa ramana in Romania.

#5
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
Alti 20 de milioane de euro aruncati.....

#6
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Vor fi furati/spalati/sifonati de onguri etc din pacate ca altfel ma duceam si eu sa iau =)).

#7
JaJe

JaJe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 03.08.2008
Asa au incercat si altii....bani aruncati aiurea. Mai bine ar investi in locuri de munca PENTRU ROMANI. Vorba lui chaoss, cu ce sunt ei mai deosebiti?

#8
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008

View Postgaleo, on 01 februarie 2015 - 20:43, said:

Norvegia aloca alte 20 de milioane de euro pentru lupta impotriva saraciei din Romania, destinati cu precadere catre regiunile cu un mare numar de rromi.
“Romania se confrunta cu provocari serioase legate de saracie si excluziune sociala, mai ales in randul rromilor.

http://www.vocearomilor.ro/?p=6489

Ar trebui sa ne fie rusine ca vin norvegienii sa aiba grija de saracii nostri, in timp ce noi suntem ocupati cu constructia de biserici, rusineeeee.
Ar trebui sa le fie rusine norvegienilor ca se baga pentru indieni, contra albilor.
Tiganii spun ca albii au furat banii indienilor de aia sunt ei saraci, si ca va trebui la ii dam inapoi.

#9
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
cate bordeie cu turnulete si bemweuri se pot cumpara de 20 milionae de parai?

#10
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012

View Postgaleo, on 01 februarie 2015 - 20:43, said:



Ar trebui sa ne fie rusine ca vin norvegienii sa aiba grija de saracii nostri, in timp ce noi suntem ocupati cu constructia de biserici, rusineeeee.

-ce aveti frate sunteti obsedati,tot timpul va luati de faptul ca se construiesc biserici,foarte bine,sa se faca cat mai multe ortodoxe(pt ca acolo e mantuirea)
-cum zicea Socrate educatia mintii fara educatia inimii, sufletului nu se poate numi educatie
-de ce nu va mira faptul ca se fac stadioane,discoteci,se vand droguri si altele...

#11
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 05.02.2012
cum pot sa fiu si eu tigan ? nu de alta, dar mi-ar conveni sa am atatea beneficii fara sa lucrez

#12
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
O sa le iasa pe nas cum le-a iesit si frantujilor, austriecilor, etc.



#13
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Asa multa paguba ar face daca ar ajunge acolo?

#14
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006

View Postcristirg, on 01 februarie 2015 - 21:05, said:


-ce aveti frate sunteti obsedati,tot timpul va luati de faptul ca se construiesc biserici,foarte bine,sa se faca cat mai multe ortodoxe(pt ca acolo e mantuirea)
-cum zicea Socrate educatia mintii fara educatia inimii, sufletului nu se poate numi educatie
-de ce nu va mira faptul ca se fac stadioane,discoteci,se vand droguri si altele...

Eu cand sunt rupt in cur de foame imi cumpar doar strictul necesar mancare si imi platesc facturile, nu imi permit vacante, sa merg la restaurant sa, fume sau mai stiu eu ce pentru ca nu imi permit.
Asa ar trebui sa procedee si statul roman, sa ofere minime conditii de trai cetatenilor si apoi mai vedem.

#15
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Hahaha, astia prefera sa dea bani sa ii integreze pe tigani in Romania dar NU la ei. Au inceput si prostovanii sa se prinda de poanta.
Ce n-au inteles totusi prostovanii e ca tiganii o sa ia banii in Romania dar o sa cerseasca tot in Norvegia. Urmeaza aceeasi cale esuata ca si francezii.
Bafta lor, noua ne convine: tiganii nostri la ei. Posted Image

Edited by Friskey, 01 February 2015 - 21:28.


#16
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

View Postgaleo, on 01 februarie 2015 - 20:43, said:

Norvegia aloca alte 20 de milioane de euro pentru lupta impotriva saraciei din Romania, destinati cu precadere catre regiunile cu un mare numar de rromi.
“Romania se confrunta cu provocari serioase legate de saracie si excluziune sociala, mai ales in randul rromilor.

http://www.vocearomilor.ro/?p=6489

Ar trebui sa ne fie rusine ca vin norvegienii sa aiba grija de saracii nostri, in timp ce noi suntem ocupati cu constructia de biserici, rusineeeee.

Ar trebui tie sa-ti fie rusine ca esti un ignorant. Tiganii au venit in Romania fugind de prigoana din Europa. Acum nu vor sa si-i ia inapoi. Lor ar trebui sa le fie rusine!
Observ cum tot prostul se leaga de biserici, nerealizand, din prostie probabil, ca acele biserici sunt construite din donatii, adica eu, cetateanul X, donez bani pt ca asa vreau eu! Si nu vad care e problema ta! Banii aceia sunt donati pt ca asa vrea donatorul, pt alta cauza nu ar dona. Ca nu intelegi tu ceva ca esti ignorant nu inseamna ca nimeni nu ar trebui sa inteleaga! Probabil ca vei spune ca esti pro-democratie, dar ce fel de democratie si libertate e asta care interzice mie sa fac donatii pt ce consider eu valoros??

#17
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Norvegia are mai multi bani decit poate cheltui datorita exploatarilor de petrol. Probabil au un consiliu de brainstorming pentru cheltuirea banului public si ultima data s-au gindit la treaba asta.

#18
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006

View Postrinser, on 01 februarie 2015 - 21:18, said:

Ar trebui tie sa-ti fie rusine ca esti un ignorant. Tiganii au venit in Romania fugind de prigoana din Europa. Acum nu vor sa si-i ia inapoi. Lor ar trebui sa le fie rusine!
Observ cum tot prostul se leaga de biserici, nerealizand, din prostie probabil, ca acele biserici sunt construite din donatii, adica eu, cetateanul X, donez bani pt ca asa vreau eu! Si nu vad care e problema ta! Banii aceia sunt donati pt ca asa vrea donatorul, pt alta cauza nu ar dona. Ca nu intelegi tu ceva ca esti ignorant nu inseamna ca nimeni nu ar trebui sa inteleaga! Probabil ca vei spune ca esti pro-democratie, dar ce fel de democratie si libertate e asta care interzice mie sa fac donatii pt ce consider eu valoros??
Doneaa din caua santajului facut de preotul local, care le face capul mare la biserica sa donee ca daca nu ii ia dracu.
Iar eu ma refer la ajutorul pentru saraci in general, nu doar pentru tigani. Dar daca in Romania e greu sa gasesti loc de munca si cu facultate, d-apai un tigan cu 4 clase sau un puscarias?

Edited by galeo, 01 February 2015 - 21:29.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate