Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Telefon nou China

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#1
ukurapp

ukurapp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.07.2014
Salut, vreau sa-mi schimb telefonul [LG G2] pentru ca sunt foarte dezamagit de actualul. Imi plac foarte mult telefoanele din China care incet incet incep sa dea clasa la toate firmele astea tari. Daca este cineva aici care cunoaste piata chinezeasca si ar putea sa ma ajute si pe mine cu cateva sfaturi. Ce am vazut eu pana acum si mi-a placut e in special Meizu MX4 (am vazut ca este si varianta Pro dar e cu mult mai scumpa si e deja prea mare ca dimensiune pt mine). Alte telefone ar fi Xiaomi Mi4, Huawei Honor 6, IUNI U3. Daca ne luam dupa pret/design/antutu Meizu bate tot. Dar sunt deshis si altor branduri

#2
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
O alta varianta mult mai ieftina, aici.

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Xiaomi gasesti si in RO, acceptabile.

Meizu nu prea gasesti in RO, doar comanda. Meizu e clasa high end la chinezi, chiar is faine telefoanele lor ( design, specificatii ) si au mai multa experienta decat restul.

#4
nelubuz

nelubuz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 17.06.2010
http://www.aliexpres...815283.html?s=p

#5
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010
Nu vad ce au in plus telefoanele alea fata de G2. Tu stii mai bine. Poate te-ai saturat de android si de lag? Posted Image

#6
ukurapp

ukurapp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.07.2014

View Postkiario, on 01 februarie 2015 - 18:18, said:

O alta varianta mult mai ieftina, aici.
Variata Pro suna bine

View Postnelubuz, on 01 februarie 2015 - 18:18, said:

doar nu crezi ca trec de la G2 la ceva cu 1GB ram

View Postrinser, on 01 februarie 2015 - 18:18, said:

Nu vad ce au in plus telefoanele alea fata de G2. Tu stii mai bine. Poate te-ai saturat de android si de lag? Posted Image
De android nu m-am saturat, ca si cele specificate de mine mai sus sunt tot android. Lag nu are G2-u, doar o foarte proasta calitate la piesele de exterior (scartaie telefonul, iar cand apas mai tare pe ecran se face ca si cum as apasa pe ecranu de la laptop)

Edited by ukurapp, 01 February 2015 - 18:31.


#7
edy12345

edy12345

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 01.08.2012
Gearbest ii un site ok de unde poti cumpara. Mie mi-a ajuns telefonul in 10 zile.

#8
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Xiaomi Mi Note Pro

#9
ukurapp

ukurapp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.07.2014

View Postedy12345, on 01 februarie 2015 - 18:35, said:

Gearbest ii un site ok de unde poti cumpara. Mie mi-a ajuns telefonul in 10 zile.
ce telefon ai?

View Post_-AppleS-_, on 01 februarie 2015 - 18:46, said:

Xiaomi Mi Note Pro
prea mare

Edited by ukurapp, 01 February 2015 - 19:01.


#10
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Ce buget ai ?

#11
ukurapp

ukurapp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.07.2014

View Postmarcel201, on 01 februarie 2015 - 19:04, said:

Ce buget ai ?
indiferent

#12
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View Postukurapp, on 01 februarie 2015 - 19:01, said:

prea mare
Asus Zenfone 2

#13
adycsiki

adycsiki

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.02.2015

View Postukurapp, on 01 februarie 2015 - 18:12, said:

Salut, vreau sa-mi schimb telefonul [LG G2] pentru ca sunt foarte dezamagit de actualul. Imi plac foarte mult telefoanele din China care incet incet incep sa dea clasa la toate firmele astea tari. Daca este cineva aici care cunoaste piata chinezeasca si ar putea sa ma ajute si pe mine cu cateva sfaturi. Ce am vazut eu pana acum si mi-a placut e in special Meizu MX4 (am vazut ca este si varianta Pro dar e cu mult mai scumpa si e deja prea mare ca dimensiune pt mine). Alte telefone ar fi Xiaomi Mi4, Huawei Honor 6, IUNI U3. Daca ne luam dupa pret/design/antutu Meizu bate tot. Dar sunt deshis si altor branduri


Am luat  un LENOVO
Nu sunt rele,,,,dar  camera in loc sa aiba 13 megapixeli,,,cred ca  n-a  avut  nici 2 megap.
M-au dezamagit   si  le-am scris.
Mi-au returnat jumate din bani.

#14
ukurapp

ukurapp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.07.2014

View Post_-AppleS-_, on 01 februarie 2015 - 19:09, said:

Inca nu s-a scos

View Postadycsiki, on 01 februarie 2015 - 19:10, said:


Am luat  un LENOVO
Nu sunt rele,,,,dar  camera in loc sa aiba 13 megapixeli,,,cred ca  n-a  avut  nici 2 megap.
M-au dezamagit   si  le-am scris.
Mi-au returnat jumate din bani.
Pe ce site?

Edited by ukurapp, 01 February 2015 - 19:20.


#15
edy12345

edy12345

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 01.08.2012
Eu folosesc un philips w6500. Din china am luat un thl400 si e foarte ok. Ii trebuia tatalui meu ceva cu acumulator mare.

#16
v_andrei

v_andrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 05.08.2014

View Postukurapp, on 01 februarie 2015 - 19:06, said:


indiferent
Atunci de ce nu iPhone sau ceva HTC one M8 daca tot ti asa mult la calitatea materialelor?
Nu stiu ce sa zic de chinezarii, nu te lega la cap daca nu te doare.

#17
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Dintre cele enumerate de tine mx4 are cele mai bune review-uri. Daca nu te deranjeaza faptul ca nu ai posibilitatea de a mari stocarea cu un micro sd e probabil cea mai buna alegere (aspect, performanta). Varianta pro nu cred ca-si merita banii avand performante similare si autonomie mai proasta (in special din cauza rezolutiei).
Iuni u3 (cica nu sta prea bine pe partea de soft), one plus one si zopo 3x au 5.5" la fel ca mx4 pro care zici ca-ti e prea mare. 😊 La diagonale mari mai gasesti si alte modele interesante.
La ~5" ai de ales intre mx4, mi4, honor 6 extreme si daca te intereseaza mai mult partea de multimedia poti citi si despre Vivo XShot.


#18
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

View Postukurapp, on 01 februarie 2015 - 18:26, said:

Variata Pro suna bine

doar nu crezi ca trec de la G2 la ceva cu 1GB ram

De android nu m-am saturat, ca si cele specificate de mine mai sus sunt tot android. Lag nu are G2-u, doar o foarte proasta calitate la piesele de exterior (scartaie telefonul, iar cand apas mai tare pe ecran se face ca si cum as apasa pe ecranu de la laptop)

Un fost coleg isi luase un tel chinezesc, cred ca Zoppo, si s-a bulit ecranul dupa vre-o 4 luni. Stiu ca s-a conversat cu aia pe mail vre-o 3 luni dar nu mai stiu daca i-au reparat ceva.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate