Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Lame pentru drujbe electrice, cu sistem de conectare SDS

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
AUREL211252

AUREL211252

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 01.05.2011
Salut.Am cautat pe mai multe situri si nu am gasit lame pt.drujbe electrice cu sistem de intindere SDS.Rog foarte mult sa ma ajutati in a gasi sau orice rezolvare pt. a putea folosi drujba electrica MATRIX 2000W si s-a uzat lama lant.Multumesc anticipat...Posted Image

#2
mhdraghici

mhdraghici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 16.12.2010
de la o drujba homelite 3335 folosesc atat lama cat si lantul, care are acelasi pas, la un ferastrau electric makita 4020

Attached Files


Edited by mhdraghici, 01 February 2015 - 10:26.


#3
AUREL211252

AUREL211252

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 01.05.2011

View Postmhdraghici, on 01 februarie 2015 - 10:25, said:

de la o drujba homelite 3335 folosesc atat lama cat si lantul, care are acelasi pas, la un ferastrau electric makita 4020

Multumesc pt. raspuns mhdraghici ,insa Lamele obisnuite, nu au o chestie  https://i.imgur.com/o...v1.png  prins cu un nit.Am crezut ca sunt de vanzare cu acel "dispozitiv"SDS pt.intinderea lantului.Drujbele pe motor termic nu au asa ceva...Posted Image

Edited by AUREL211252, 03 February 2015 - 12:16.


#4
mhdraghici

mhdraghici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 16.12.2010
suna aici: http://olx.ro/oferta...on-ID1mJIf.html
poate raspunde la telefon si rezolvi problema

#5
AUREL211252

AUREL211252

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 01.05.2011

View Postmhdraghici, on 03 februarie 2015 - 17:05, said:

suna aici: http://olx.ro/oferta...on-ID1mJIf.html
poate raspunde la telefon si rezolvi problema

Multumesc mult mhdraghici...Posted Image

#6
bbbgeorgebbb

bbbgeorgebbb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 26.02.2013
Dle. AUREL211252,

Deoarece ati initiat acest subiect, ma adresez dvs. dar si tuturor ce ma pot ajuta cu o problema:
Intentionez sa achizitionez un fierastrau SABIE la acumulator pentru lucrari in pomicultura (taieri, ajustari crengi de 3-5 cm diametru, la inaltime, actionare cu o singura mana), lucrari de anvergura mica si medie. Am "ochit" pe internet o scula tip BOSCH GSA 10,8 - LI la un pretz cam piperat ( 862 lei !!!) care s-ar cam potrivi (cu exceptia pretzului, insa dotarea este completa !!!), dau LINK-ul de unde m-am inspirat :
    http://www.zivtool.r...-L-Boxx     , unde se mai dau si ceva detalii tehnice.

As dori ajutor in urmatoarele probleme :
1. Daca are cineva exact asa o scula, ceva pareri, sfaturi, comparatii;
2. Daca are cineva scula similara si, mai ales EXPERIENTZA in utilizarea in acelasi tip de lucrari cum intentionez eu. Aici, chiar eu am ceva retzineri, prin faptul ca taierea (mai ales in pozitii relativ instabile) a lemnului (mai ales umed/crud) cu lame FARA CEAPRAZ este practic imposibila!!!....  ori, toate lamele pe care le-am vazut prin diverse magazine (chiar cele ptr. LEMN) sunt FARA CEAPRAZ;
3. Daca exista deja un topic deschis ptr. acest tip de probleme (eu nu am gasit), rog sa ma informati.

Cu multumiri antiipate,
bbbgeorgebbb

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate