Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 

Conditii de participare cu un proiect pe Kickstarter

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
calle

calle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 04.03.2009
Probabil unii dintre voi cunoasteti deja de existenta siteurilor de crowdfunding si in special Kickstarter.
Intrebarea mea este daca a participat cineva cu un proiect pe acest site si ce conditii trebuiesc indeplinite pentru a putea sa ma inscriu cu un proiect.
Am citit in anumite carti gen; Kickstarter for dummies ; ca trebuie sa locuiesti in UK sau USA . Am mai inteles ca este nevoie sa detii un cont in dolari la o banca americana , banuiesc ca city banc sau bank of america ar fi ok in UK.

Ce mai cunoasteti voi?

#2
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Pe langa ce ai zis tu mai conteaza sa vii cu o idee calumea. Kickstarter nu e loc de dat tepe sau de facut bani pt. chirie/mancare :)). Proiectele alea cu sute de mii de dolari care probabil ti-au luat ochii au fost trambitate mult in comunitatea respectiva. Adica vii cu o idee, o arati la altii, eventual un prototip, iti strangi o comunitate si le zici. "Cine vrea sa ma ajute o poate face pe kickstarter donati acolo ca sa nu fie vorbe". Era si articol ca in jur de 90% din donatii erau din comunitatea respectiva. Nu face Gigel din america browsing asa aiurea si iti vede milogeala ta si zice "oo, gata sar cu 50$" :)).

Cum am mai zis, daca nu e o idee iesita din comun si supertare/folositoare sau daca nu ai deja o comunitate de oameni in spate care sa doreasca prodosul tau las-o balta. Nu e supa populara sau cutia milei acolo...

#3
imnotsmith

imnotsmith

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,081
  • Înscris: 26.01.2009
Ce proiect maret ai de iti faci griji despre unde trebuie sa ai contul bancar?  Un proiect onest are pe ultima pozitia treaba asta cu contul... Cauti cazare AI la Rahova si nu stii cum sa prizi un loc in fata?

#4
calle

calle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 04.03.2009
Eu intreb ceva si voi cu ce raspunsuri veniti. Bine inteles ca ma intereseaza si aspectele astea si mai ales ma intereseaza daca a participat cineva. Cu ce proiect vreau sa particip este treaba mea, deocamdata e cale lunga si inca multi bani de investit (din partea mea). Ceea ce ma intereseaza sunt anumite conditii de participare.

#5
scotty0

scotty0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 10.02.2007
pai nu ar fi mai simplu sa citesti la sursa conditiile? situatia se mai schimba. acum:
"Project creation is currently open to creators in the United States, the United Kingdom, Canada, Australia, New Zealand, the Netherlands, Sweden, Denmark, Norway, and Ireland"

#6
calle

calle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 04.03.2009
Oke . ms . Pana la urma voi incerca pe indiegogo desi kickstarter mi s-a parut un site mai serios pentru proiectul meu. Multumesc pentru ajjutor.

#7
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Sa ne lasi si noua linkul cu proiectul, poate se gasesc sustinatori si pe aici.

#8
calle

calle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 04.03.2009
Inca lucrez. Bineinteles ca il voi promova. Multumesc.

#9
hitman_8787

hitman_8787

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 23.10.2006
Eu pe site vad si proiecte din Romania
https://www.kickstar...4933&sort=magic

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate