Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

12 Monkeys (2015 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
WrathOfRa

WrathOfRa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 17.12.2014
"Follows the journey of a time traveler from the post-apocalyptic future who appears in present day on a mission to locate and eradicate the source of a deadly plague that will eventually decimate the human race."

Trailer:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wZNcVYqnCFw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Preview (Primele 9 minute din primul episod):

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UisLGe_tClk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Nozavi, 31 January 2015 - 12:47.
added preview


#2
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014
Ăsta-i făcut după film,nu?
Vreau să-l văd,dar am zis că aştept să apară mai multe episoade să nu fiu nevoită să tot aştept,în caz că-i fain :)

#3
Costi87

Costi87

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 165
  • Înscris: 16.10.2013
Primul episod a fost ok dar urmatoarele ...... meh. Am impresia ca si asta e genul de serial care incepe frumos si dupa aia o ia usor in jos si pana la urma ajungi sa te uiti la serial doar pe principiul "wtf, l-am vazut pana aici, macar sa il termin" Posted Image
Sper sa ma insel.

Edited by Costi87, 31 January 2015 - 11:27.


#4
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014

View PostCosti87, on 31 ianuarie 2015 - 11:25, said:

Primul episod a fost ok dar urmatoarele ...... meh. Am impresia ca si asta e genul de serial care incepe frumos si dupa aia o ia usor in jos si pana la urma ajungi sa te uiti la serial doar pe principiul "wtf, l-am vazut pana aici, macar sa il termin" Posted Image
Sper sa ma insel.

Ştii vreun serial care să nu fie aşa? Mie toate mi se par că încep ok (primele 2 sezoane) după care devin din ce în ce mai plictisitoare (Dexter,House etc)

#5
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006

View PostAbbiex, on 31 ianuarie 2015 - 11:30, said:

Ştii vreun serial care să nu fie aşa? Mie toate mi se par că încep ok (primele 2 sezoane) după care devin din ce în ce mai plictisitoare (Dexter,House etc)
Battlestar Galactica.

#6
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,032
  • Înscris: 10.04.2006

View PostAbbiex, on 31 ianuarie 2015 - 11:30, said:

Ştii vreun serial care să nu fie aşa? Mie toate mi se par că încep ok (primele 2 sezoane) după care devin din ce în ce mai plictisitoare (Dexter,House etc)

Person of Interest.

#7
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003

View PostAbbiex, on 31 ianuarie 2015 - 11:30, said:

Ştii vreun serial care să nu fie aşa? Mie toate mi se par că încep ok (primele 2 sezoane) după care devin din ce în ce mai plictisitoare (Dexter,House etc)
Breaking Bad?! (Mai lejer, dar fain mi se pare si Elementary)

View PostAbbiex, on 31 ianuarie 2015 - 11:25, said:

Ăsta-i făcut după film,nu?
Vreau să-l văd,dar am zis că aştept să apară mai multe episoade să nu fiu nevoită să tot aştept,în caz că-i fain :)
Da, desi nici ala cu Bruce Willis n-a fost primul.

Atunci mai ai de asteptat :D

#8
Costi87

Costi87

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 165
  • Înscris: 16.10.2013

View PostMizu, on 31 ianuarie 2015 - 12:10, said:

Battlestar Galactica.

Tinand cont ca sunt fan inrait al genului asta de filme/seriale nu prea pot sa te contrazic :)  Pot doar sa spun ca si BG a avut cateva momente lungi in istoria lui cand vedeai clar ca producatorii au cam ramas fara idei. Si aici o sa inchei tot subiectul cu BG pt. ca mi-a placut prea mult idea filmului pe general ca sa il vorbesc de "rau" acuma dupa ce sa dus.

Din aceeasi serie de idei ar mai fi si Stargate SG-1.

Iar ca drama, clar ca sus acolo in top 10 este Grey's Anatomy.

#9
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003

View PostCosti87, on 31 ianuarie 2015 - 12:38, said:


Tinand cont ca sunt fan inrait al genului asta de filme/seriale nu prea pot sa te contrazic Posted Image  Pot doar sa spun ca si BG a avut cateva momente lungi in istoria lui cand vedeai clar ca producatorii au cam ramas fara idei. Si aici o sa inchei tot subiectul cu BG pt. ca mi-a placut prea mult idea filmului pe general ca sa il vorbesc de "rau" acuma dupa ce sa dus.

Din aceeasi serie de idei ar mai fi si Stargate SG-1.

Iar ca drama, clar ca sus acolo in top 10 este Grey's Anatomy.
Nu o dati in offtopic totusi, discutia este despre 12 Monkeys ;)

Am adaugat in primul post si preview-ul oferit de Syfy cu primele minute din primul episod.

#10
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View PostAbbiex, on 31 ianuarie 2015 - 11:25, said:

Ăsta-i făcut după film,nu?
Vreau să-l văd,dar am zis că aștept să apară mai multe episoade să nu fiu nevoită să tot aștept,în caz că-i fain Posted Image

View PostNozavi, on 31 ianuarie 2015 - 12:38, said:

Da, desi nici ala cu Bruce Willis n-a fost primul.
Atunci mai ai de asteptat Posted Image
Sa inteleg ca filmul Twelve Monkeys (1995) e o coproductie dupa fotoromanul La Jetée (1962), iar serialul 12 Monkeys (2015) e o alta coproductie dupa filmul Twelve Monkeys (1995).

Instinctul imi spune ca daca filmul Twelve Monkeys (1995) a fost bun, serialul 12 Monkeys (2015) nu se va ridica la nivelul filmului din '95  Posted Image

#11
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Am vazut primul episod, mi s-a parut ok, al doilea deja nu prea m-a mai interesat, am urmarit cam jumatate si m-am plictisit.

#12
Uny

Uny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 01.12.2010
Mai era un topic: http://forum.softped...2-monkeys-2014/.

#13
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View PostAbbiex, on 31 ianuarie 2015 - 11:30, said:



Știi vreun serial care să nu fie așa? Mie toate mi se par că încep ok (primele 2 sezoane) după care devin din ce în ce mai plictisitoare (Dexter,House etc)
Arrow nu e plictisitor, nici 24 nu a fost deloc plictisitor, nici Game of Thrones, nici Spartacus, nici Fringe.

#14
orhan87

orhan87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.09.2008
Parca au inceput sa se lege unele chesti in serial are alt sens acum :)) pare promitator

#15
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Da, pana acum e frumos, plus ca blonda da un plus de valoare serialului Posted Image .

#16
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
S-a complicat situatia.

#17
Lulu2021

Lulu2021

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 10.10.2010
Eu il urmaresc pe telefon cu aplicatia asta de android http://serialedownlo...ru-android.html. Abia astept urmatorul episod.

#18
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,910
  • Înscris: 18.12.2007
@Rhini: s-a complicat rau. Parca vad ca pana la urma tot ce fac ei duc la declansarea epidemiei :))

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate