Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Cuptor cu microunde

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
mihai92ro

mihai92ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 17.04.2008
Salut.
Am achizitionat acest cuptor cu microunde http://www.samsung.c...ll/GW711K-B/BOL insa a venit fara acel platou din sticla(nici nu ma gandeam ca exista cuptor fara acel platou) si as dori sa stiu ce dimensiuni are sau de unde pot sa achizitionez unul.

#2
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Da de ce nu faci reclamatie la magazinul de unde l-ai cumparat? Sau intreaba-i pe aia ce dimensiune si de unde poate fi cumparat. Desi cred ca e cam scump ...

#3
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,546
  • Înscris: 07.02.2003

View Postmihai92ro, on 30 ianuarie 2015 - 23:59, said:

Am achizitionat acest cuptor cu microunde http://www.samsung.c...ll/GW711K-B/BOL insa a venit fara acel platou din sticla
Pai n-are cum, nu e functional fara ala, e customizat pe modelul in cauza Posted Image

View Postmihai92ro, on 30 ianuarie 2015 - 23:59, said:

(nici nu ma gandeam ca exista cuptor fara acel platou)
Nici eu. Uite de la emag:

"Accesorii
Suport rotund:
Da"

Edited by andreic, 31 January 2015 - 00:08.


#4
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Citind reviews pe mai multe magazine si vazand ca nu se plange lumea de lipsa platoului, eu cred ca ar fi trebuit sa-l aiba. Fara platou e inutilizabil, nu l-ar vinde asa.

#5
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 14.02.2010
Da inapoi cuptorul. Este ca si cum ai lua o masina fara volan si roti.

#6
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011
Este personalizat, se poate să nu găseşti.

Retur.

#7
neoliviu

neoliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 09.09.2004
Distribuție microunde: Platformă

nu are nevoie de platou sa roteasca mancarea pe toate partile.... are  o alta distributie a microundelor, deci unde este problema?

Edited by neoliviu, 31 January 2015 - 00:42.


#8
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,546
  • Înscris: 07.02.2003
Se ferera la acel suport rotund pe care pui mancarea, adiaca asa cred - platou. Desigur ca e mai evoluat si imprastie radiatiile altfel. Si pe vremuri se faceau cuptoare cu o smecherie de fier care imprastia radiatiile si se invartea doar aia.

Edited by andreic, 31 January 2015 - 00:56.


#9
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Lipsa "farfuriei" poate fi usor supusa unor cercetari.
Te uiti jos, pe interior. Daca are niste cleme/ picioruse care normal ar trb sa-ti invarte acea farfurie lipsa, atunci poti fi sigur ca lipseste ceva. Daca "fundul" e dintr-o bucata, plat, atunci totul este in regula.

#10
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Asigura-te ca nu e ambalat separat, intr-un compartiment inchis al cutiei. Nu vine pus in cuptor ca s-ar sparge la transport.

#11
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009

View PostLolopoco, on 31 ianuarie 2015 - 01:04, said:

Lipsa "farfuriei" poate fi usor supusa unor cercetari.
Te uiti jos, pe interior. Daca are niste cleme/ picioruse care normal ar trb sa-ti invarte acea farfurie lipsa, atunci poti fi sigur ca lipseste ceva. Daca "fundul" e dintr-o bucata, plat, atunci totul este in regula.
[ http://smartreview.ro/wp-content/uploads/2013/09/Samsung-GW711K-B-review-2-1024x768.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Trebuie sa aiba.

Acum problema e alta: De ce nu ai verificat la achizitie ( daca era offline ) sau la primire?
Cum demonstrezi tu acum ca ai primit cuptorul fara farfurie pentru a face retur?

#12
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Cine nu beleste ochii la ce cumpara.....
Attached File  grill.png   326.52K   39 downloads
Ala este un "grill" cu microunde, nu "cuptor"!
Chiar nimeni n-a citi macar de curiozitate specificatiile produsului? Ca dupa raspunsuri, cam asa reiese....

Edited by myshyk, 31 January 2015 - 08:53.


#13
ionutzdrobis

ionutzdrobis

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 31.01.2015
Adreseaza-te opc-ului daca esti convins ca forfuria trebuia sa fie acolo..cumva te-au pacalit...si amiabil e greu sa ii convingi...in general cei de prin astfel de magazine sunt ciubucari de 2 lei....am lucrat ca tehnician si aveam de-a face des cu astfel de pb.....opc-ul e solutia cea mai buna

#14
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011

View Postmyshyk, on 31 ianuarie 2015 - 08:45, said:

Cine nu beleste ochii la ce cumpara.....
Attachment grill.png
Ala este un "grill" cu microunde, nu "cuptor"!
Chiar nimeni n-a citi macar de curiozitate specificatiile produsului? Ca dupa raspunsuri, cam asa reiese....
De data asta tu esti cel ce n-a citit. Ce-ai incercuit tu cu rosu, inseamna ca are SI grill, placa n-are buton de on/off. Poza lui @Lex e chiar interiorul acestui cuptor, se vede clar ca are placa.

#15
BricoMix

BricoMix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 29.09.2014

View Postmihai92ro, on 30 ianuarie 2015 - 23:59, said:

Salut.
Am achizitionat acest cuptor cu microunde http://www.samsung.c...ll/GW711K-B/BOL insa a venit fara acel platou din sticla(nici nu ma gandeam ca exista cuptor fara acel platou) si as dori sa stiu ce dimensiuni are sau de unde pot sa achizitionez unul.

View PostRazvan_N, on 31 ianuarie 2015 - 01:18, said:

Asigura-te ca nu e ambalat separat, intr-un compartiment inchis al cutiei. Nu vine pus in cuptor ca s-ar sparge la transport.

Are dreptate Razvan_N. Platoul de sticla se regaseste ambalat separat. De la producator la producator este fine in interior (ambalat in carton), fie in polistiren. Acest platou se furnizeaza automat cu cuptorul, nu face parte din categoria accesoriilor optionale.
Daca nu il gasesti si pace, trebuie sa faci o sesizare la magazinul de unde l-ai achizitionat, iar lucrurile se vor rezolva. Va dura un pic, dar se va rezolva.
De achizitionat se poate face prin service Samsung autorizat, dar te costa in jur de 100 ron, daca nu chiar un pic peste.

#16
mihai92ro

mihai92ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 17.04.2008
Am cautat peste tot in cutie si nu am gasit nimic.M-am uitat si la cutie si nu parea sa fi fost desigilata anterior

#17
BricoMix

BricoMix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 29.09.2014

View Postmihai92ro, on 31 ianuarie 2015 - 11:02, said:

Am cautat peste tot in cutie si nu am gasit nimic.M-am uitat si la cutie si nu parea sa fi fost desigilata anterior
Poze, reclamatie facuta la magazin sau chiar direct la Samsung si se va rezolva.

#18
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,546
  • Înscris: 07.02.2003

View Postmyshyk, on 31 ianuarie 2015 - 08:45, said:

Cine nu beleste ochii la ce cumpara.....
Attachment grill.png
Ala este un "grill" cu microunde, nu "cuptor"!
Chiar nimeni n-a citi macar de curiozitate specificatiile produsului? Ca dupa raspunsuri, cam asa reiese....
Ha ha, asta e tare, sa iei grill in loc de cuptor normal :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate