Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cumparare masina sh Olanda

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
sobolan112

sobolan112

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 29.01.2015
Buna ziua!
Vreau sa merg in Olanda sa-mi cumpar o masina si vreau sa ma documentez putin inainte. (poate mai sunt si alte persoane interesate de subiect)

In Olanda se pot lua nr provizorii ca in Germania?
Daca da, pe ce perioada si care sunt costurile?
Cel de la care cumperi masina (autohaus/persoana fizica) te ajuta sa-ti iei nr provizorii, sau trebuie sa te descurci singur?
In Olanda raportul calitate/pret este mai bun ca-n Germania?

Astept raspunsurile voastre. (orice sfaturi/pareri legate de masinile sh din Olanda sunt binevenite)

#2
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Fata de Germania, astea de Olanda sunt nitel afumate. In rest, cum ti-o fi norocul sa gasesti un fier cat de cat bun si ieftin.

#3
ciumiki

ciumiki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 02.09.2010
Valabilitatea nr de Olanda e de 15 zile. Nu stiu care este pretul numerelor.. Calitatea masinilor in schimb, e indoielnica. Dar si preturile sunt mai nici fata de germani.

Edited by ciumiki, 30 January 2015 - 17:09.


#4
sobolan112

sobolan112

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 29.01.2015
Prin anunturi pe net par un pic mai bune fata de Germania, km mai putini si parca nu sunt asa roase de rugina ca cele din Germania, plus pretul mai mic. Treaba cu numerele ma framanta pe mine, in Germania cand am fost s-a ocupat neamtul de tot, eu doar am platit si am semnat actele.

#5
aflorin27

aflorin27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 06.06.2014
Toti samsarii de masini din RO se duc si le aduc din Germania. Or fi stiing ei ceva ma gandesc eu, ca doar nu or fi toti niste gaste blege si ne-am trezit noi mai isteti ca in Olanda e mai bine. Parerea mea.

#6
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

 aflorin27, on 30 ianuarie 2015 - 17:35, said:

Or fi stiing ei ceva ma gandesc eu
Of course, spiritul de turma trabuie intretinut; doar samasarii aia sunt ceva "academicieni" ai cumpararii de masini sh; personal eu m-as feri sa cumpar de unde cumpara turma :)

#7
pimi

pimi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,771
  • Înscris: 15.01.2007

 aflorin27, on 30 ianuarie 2015 - 17:35, said:

Toti samsarii de masini din RO se duc si le aduc din Germania. Or fi stiing ei ceva ma gandesc eu, ca doar nu or fi toti niste gaste blege si ne-am trezit noi mai isteti ca in Olanda e mai bine. Parerea mea.

gresesti profund
se aduc masini din olanda masiv, foarte multi au lasat germania si aduc din olanda  ,

pt initiator ,ca sa scoti numere provizorii din olanda masina trebuie sa aiba itp-ul valabil , sa fii atent la asta cand gasesti anunturi pe net

#8
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Germania este o tara uriasa, cu o oferta foarte mare, preturi relativ mici si autostrazi foarte bune. Este prima tara de dupa granita care ofera cel mai bun raport calitate-pret la masinile uzate.

Olanda este 1000 de kilometri mai la nord, normal ca e mai scump sa aduci masini de acolo, dar daca le gasesti la pret asemanator cu germania merita fara indoiala. Au olandezii niste autostrazi impecabile.

#9
sobolan112

sobolan112

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 29.01.2015
Mersi pentru sfaturi. Posted Image

#10
floo1987

floo1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 12.01.2011

 sobolan112, on 30 ianuarie 2015 - 17:16, said:

Prin anunturi pe net par un pic mai bune fata de Germania, km mai putini si parca nu sunt asa roase de rugina ca cele din Germania, plus pretul mai mic.

Gijas, vrei sa te duci in Germania pentru masina roasa de rugina?!?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate