Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Labrador bolnav

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Gamba01

Gamba01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 06.01.2014
Salutari, am o catelusa Labrador de 8 luni, in perioada de imperechere de vreo 2 saptamani. La inceput era mai agitata decat in mod normal, insa de cateva zile pare bolnava, la modul ca : se plimba prin curte toata ziua, nu sta jos decat foarte rar, sta cu capul si coada in jos, are o figura bleaga, numai alearga, iar de cate ori incerc sa o misc ceva mai mult schelalaie. Am fost cu ea la veterinar ieri si a spus ca e de la 'calduri', i-a facut o injectie cu un antiinflamator si un calmant. Ciudat a fost faptul ca in masina s-a comportat normal, nu a schelalait, nu a mai avut aspectul bleg. La doctor din nou normal, nu a scos niciun sunet nici in momentul in care i-a facut injectia, i-a luat temperatura, pe cand acasa plangea de mama focului daca o atingeam. Mai mult, a vazut un caine acolo si a inceput sa latre si sa maraie tare amenintator.
Sunt nedumerit, ea pare tare ravasita, totusi ar putea fi un comportament normal, probabil pentru ca urmeaza sa i se incheie ciclul de imperechere?!
Va multumesc!

#2
johnnie_driver2000

johnnie_driver2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 31.12.2011
Labradorul este un caine foarte activ. Are nevoie de multa miscare. Are parte de libertate? Totodata are nevoie de afectiune. Dupa cum descrii simptomele, mai ales ca a vazut-o si un medic veterinar, eu cred ca e stresata. Gandeste-te ce ar fi putut s-o deranjeze in asa hal incat sa planga atunci cand o atingeai, inainte de a merge la doctor. Incearca sa te gandesti de ce s-a linistit in masina.
In perioada menstruatiei poate deveni mai agitata, uneori (unele individe) pot fi mai agresive, dar nu cred ca starea catelusei tale are legatura cu asta.

#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,810
  • Înscris: 10.12.2006
Cine esti tu sa stai in calea dragostei?!

#4
Gamba01

Gamba01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 06.01.2014

View PostMizu, on 30 ianuarie 2015 - 17:11, said:

Cine esti tu sa stai in calea dragostei?!
Stapanul ei. Daca tu vrei catelusi e problema, nu a mea. Eu nu vreau. In plus, e prea tanara pentru imperechere.

View Postjohnnie_driver2000, on 30 ianuarie 2015 - 17:07, said:

Labradorul este un caine foarte activ. Are nevoie de multa miscare. Are parte de libertate? Totodata are nevoie de afectiune. Dupa cum descrii simptomele, mai ales ca a vazut-o si un medic veterinar, eu cred ca e stresata. Gandeste-te ce ar fi putut s-o deranjeze in asa hal incat sa planga atunci cand o atingeai, inainte de a merge la doctor. Incearca sa te gandesti de ce s-a linistit in masina.
In perioada menstruatiei poate deveni mai agitata, uneori (unele individe) pot fi mai agresive, dar nu cred ca starea catelusei tale are legatura cu asta.
Sta toata ziua in ditamai curtea, deci da, are parte de cata libertate vrea. De ce sa fie stresata, are probleme de rezolvat?! Sa fim seriosi totusi. E un caine iubit, ne jucam cu ea cateva ore pe zi, cand e frumos afara si nu e noroi intra seara in casa si sta cateva ore, de ce sa fie stresata?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate