Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

problema internet explorer

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
am avut niste probleme cu pc-ul. intai ca nici un browser nu mergea. am dezinstalat mozilla si am zis merg cu explorer. am windows xp. bun dar explorer nu mergea de nici un fel. buunnn pai atunci ma uit eu pe raportul ala care apare cu send si dont send si ma uit ca era specificat un fisier in "temp". imi zic ia sa sterg tot temp-ul. iau frumos curat. cateva nu vroiau sa se curete. dau ctrl alt delete intru in task manager gasesc niste chestii care nu pareau ale sistemului le opresc pac pot sterge fisierele. buun intru in Internet Explorer care merge. incerc sa descarc mozilla pac se opreste la 99%. am mai avut problema asta. trebuie curatat temp si inca unul. cum nu il stiam am zis hai sa merg cu explorer. las deoparte Firefox pentru alta data. bun chestia e ca explorer nu afiseaza toate paginile si da operation aborted. problema de fapt e ca opresc java script si altceva si merge imi afiseaza site-ul. dar tot nu ma pot folosi de toate optiunile site-ului. ce fac?
daca opresc scripting si etc multe functionalitati poate si alea de download nu merg daca nu opresc nu mai vad nici un site.

devine enervant. am sters cache temp history si ce naiba mai e de sters dar downloadul tot se opreste la 99%

am dat disk cleanup. downloadul tot face probleme....

fac si o defragmentare. am citit ca e indicat in cazul asta

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Of, of, of vyctoras1985 ce ti-e si cu tehnica asta...nici dupa o luna de zile nu ti-ai facut timp sa reinstalezi un afurisit de sistem de operare? Fiindca deja ti s-a recomandat de multe, multe si foarte multe ori asta in gramada de "toapice" deschise din decembrie si pana acum.

Tot procesul de instalare sistem de operare, drivere, programe dureaza maxim-maximorum 2 ore daca iti iei si pauza de cafea.

Edited by Hider141, 29 January 2015 - 15:01.


#3
NLC94_RMS

NLC94_RMS

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 116
  • Înscris: 16.02.2011
Cand se opreste descarcarea la 99% deconecteaza netul.Apoi poti instala linistit programul.
Problema asta apare doar in cazul exe-urilor, cand descarci poze sau arhive este totul in regula.

#4
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostHider141, on 29 ianuarie 2015 - 15:01, said:

Of, of, of vyctoras1985 ce ti-e si cu tehnica asta...nici dupa o luna de zile nu ti-ai facut timp sa reinstalezi un afurisit de sistem de operare? Fiindca deja ti s-a recomandat de multe, multe si foarte multe ori asta in gramada de "toapice" deschise din decembrie si pana acum.

Tot procesul de instalare sistem de operare, drivere, programe dureaza maxim-maximorum 2 ore daca iti iei si pauza de cafea.
pai windows este nou instalat. problema e ca eu am descarcat multe chestii si temp si altele s-au umplut. am curatat absolut tot si tot asa. acum sunt in timpul unei defragmentari poate merge dupa asta. in alta ordine de idei NU imi permit un pc nou cu windows 7 sau 8 pe el......

#5
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-daca tot isi instaleaza windowsul si programe e bine sa-si faca si un back-up cu acronis ,care poate fi restaurat usor cand are nevoie

#6
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostNLC94_RMS, on 29 ianuarie 2015 - 15:11, said:

Cand se opreste descarcarea la 99% deconecteaza netul.Apoi poti instala linistit programul.
Problema asta apare doar in cazul exe-urilor, cand descarci poze sau arhive este totul in regula.
o sa incerc si asta dupa defragmentare

ps: cum opresc net-ul ? scot cablul de la modem sau din internet connections?

#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Iar ?
In loc sa deschizi in fiecare saptamana cate un topic pe mai stiu eu ce arie ptr probleme care se cam aseamana ia vezi mataluta topicul asta - http://forum.softped...hide-topic-nou/

De cate ori ai probleme urmezi pasii de-acolo. Fara sa sari nimic !!!

Si e cazul sa te gandesti sa-ti iei alt PC si sa renunti la epava aia de-acum 10 ani. Internetul de azi cere mult mai mult.

#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
De fapt si epavele mai pot fi folosite in momentul de fata, dar necesita un Windows original (sau macar curat daca nu e original), toate update-urile facute si un antivirus activ.
Daca nu se indeplineste oricare dintre conditii atunci vor fi numai probleme cu PC-ul respectiv.

Spun asta fiindca avem si in momentul de fata la serviciu o epava de prin 2004 folosita doar pentru web browsing si isi face treaba cu brio. Incet, dar cu brio. Dar pentru asta sistemul de operare e XP original cu toate update-urile instalate si are Kaspersky Endpoint Security activ+updatat.

Edited by Hider141, 29 January 2015 - 15:35.


#9
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Nu prea. Cu IE8 de exemplu nu mai poti intra pe multe site-uri sau nu ti-le afiseaza corect. Poti pune un browser modern dar papa mai multe resurse.
Youtube a renuntat zilele astea definiv la flash si a ramas pe HTML5 - filme codate MPEG4 pe care oricum un pc slab nu se mai descurca sa le decodeze.
Antivirusii nu ma isunt optimizati ptr Xp si il franeaza e nu se poate - doar MSE inca mai merge dar din Aprilie gata si asta. Mai rau el nici nu are antivirus - Malwarebytes - mentionat pe alt topic nu e antivirus.

Ca inca mai merge, da, dar al lui Pc are 10 ani - conform unui alt topic. Mai navighezi ce mai navighezi dar deja cu probleme. Are si probleme hardware - in 10 ani pe pariu ca sunt dusi condensatorii de pe placa de baza si sursa, si asa mai departe.

Cat naiba sa mai tragi de o epava ?

#10
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Epava aceea ar putea fi resuscitata doar cu o distributie Linux moderna si corespunzatoare hardware-ului tau. Oricare dintre ele este superioara lui Windows XP.

#11
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Post_-_, on 29 ianuarie 2015 - 16:00, said:

Epava aceea ar putea fi resuscitata doar cu o distributie Linux moderna si corespunzatoare hardware-ului tau. Oricare dintre ele este superioara lui Windows XP.

stii ca nu e rau ce zici tu? Am mai avut linux pe core2duo care mi s-a furat. Am avut Ubuntu. Paiera bine ca aveam softuri pentru absolut oriceyoutube mergeafilme puteam sa vadpdf-uri puteam citiProblema era cu jocurile. Am nevoie de macar 2-3 jocuri care sa mearga. Un starcraft brood war macar. Un cs 1,6.un far cry 1. Cateva macar. Stiu exista wine hq. Dar din cate am inteles jocurile in wine au ceva lag. Oricum ma gandesc serios sa pun o distributie linux. A alt lucru care ma enerva la linux era... ca nu e windows. Adica nu instalezi cu next next. Desi sa te folosesti de cheia aia nu e cine stie ce complicat. In fine.... cred ca asta voi face.

#12
pv7722

pv7722

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,885
  • Înscris: 12.07.2014

View Postvyctoras1985, on 30 ianuarie 2015 - 10:21, said:



stii ca nu e rau ce zici tu? Am mai avut linux pe core2duo care mi s-a furat. Am avut Ubuntu. Paiera bine ca aveam softuri pentru absolut oriceyoutube mergeafilme puteam sa vadpdf-uri puteam citiProblema era cu jocurile. Am nevoie de macar 2-3 jocuri care sa mearga. Un starcraft brood war macar. Un cs 1,6.un far cry 1. Cateva macar. Stiu exista wine hq. Dar din cate am inteles jocurile in wine au ceva lag. Oricum ma gandesc serios sa pun o distributie Linux. A alt lucru care ma enerva la linux era... ca nu e windows. Adica nu instalezi cu next next. Desi sa te folosesti de cheia aia nu e cine stie ce complicat. In fine.... cred ca asta voi face.
Linux is an user friendly OS, it's just that it chooses its friends...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate