Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Chandra si Maruta

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
18 replies to this topic

#1
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
I.De ce a venit Chandra la emisiunea lui Maruta?
R.De curiozitate!

"Deși toată lumea a presupus că nepalezul Chandra Bahadur Dangi, cel mai mic om din lume, a venit în emisiunea lui Măruță în schimbul unei sume de bani, adevărul este cu totul altul. Nepalezul spune că nu putea rata șansa de a-l vedea în carne și oase pe Cătălin Măruță, deținătorul celui mai mic penis din lume."

SURSA

#2
Tarara09

Tarara09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,116
  • Înscris: 23.04.2014
Dar cum rezista o asemenea emisiune?

#3
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
O sa dispara topicul, exista un fan ascuns, dar cu putere de a sterge ce este scris in legatura cu Maruta.

#4
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Pai daca Maruta si toate pseudovedetele plus telespectatorii lor au voie sa-si bata joc de acel nenorocit, noi de ce nu am avea voie sa radem de Maruta pe
aria dedicata.

Aaaa, ca emisiunea are iz penal...se poate discuta pe juridic.
Pana atunci desfasurati-va in voie!

View PostTarara09, on 29 ianuarie 2015 - 00:09, said:

Dar cum rezista o asemenea emisiune?
Prin aportul telespectatorilor ce o urmaresc a.k.a. rating.

#5
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012

View PostTarara09, on 29 ianuarie 2015 - 00:09, said:

Dar cum rezista o asemenea emisiune?

Daca asta cere publicul :) . Cum crezi ca rezista "acces din rect" ? Dar stai linistit/linistita, ca peste tot e la fel. Eu mi-am luat tv doar pentru consola si filmele de pe un hdd extern. In rest, sta stins

#6
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Nu cred ca francezii, italienii sau spaniolii fac emisiuni la fel de jegoase. Deci nu e "peste tot la fel".

Edited by spider_zero_sapte, 29 January 2015 - 00:39.


#7
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Hai ca la noi mai e cum mai e, dar stai sa le vezi pe alea din Brazilia, Argentina..... In vest sunt alte grile, din ce imi povestea unul care a stat in Franta, acolo majoritatea nici nu au abonamente la cablu. Se uita la cele 5-6 posturi captate cu o antena de camera: stiri, filme, sport, muzica, desene animate. Pentru fiecare domeniu cate un post dedicat.

La noi doar posturile private au inceput sa bata campul rau de tot in ultima vreme, TVR-ul se stinge incet, incet pentru ca a ramas unul din posturile serioase ( audienta mica ).

#8
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Maruta are un fix cu diformii si curiozitatile omenesti, parca tot la asta au venit de-a lungul timpului: cea mai inalta femeie, cea mai grasa, etc...

#9
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Chestia asta se traduce in , doar prostie !!
Cine ... ii C.. si M ...?

#10
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012

View Postspider_zero_sapte, on 29 ianuarie 2015 - 00:37, said:

Nu cred ca francezii, italienii sau spaniolii fac emisiuni la fel de jegoase. Deci nu e "peste tot la fel".

Ce face ?de italieni nu stiu, insa si in Franta sunt emisiuni de cacao. Ce este ok e ca au multe canale in Hd, dar m-am lipsit de ele.

#11
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Soc , nebunie si doar prostie ! Cine draqu are timp de asemenea emisiune ? Doar ......pinguinii si pr ... !!

Acum pe bune , ce se poate intelege din emisiunile lui ? Ca are par pi pept , si pe pibula ? Sau ca e doar fix , sa ne s_ga pibula ?

E "dus" si crede ca ii miezul din sa ne s_ga pibula !

#12
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostTarara09, on 29 ianuarie 2015 - 00:09, said:

Dar cum rezista o asemenea emisiune?

Se uita oamenii de genul asta, un procent important din populatia Romaniei...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/k6MVqAd1y_c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vULSBk8VmRM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pe langa astia am intalnit oameni "cu pretentii" care sunt telespectatori infocati a lui Maruta si ai Taraf TV, cu job-uri decente, cu familie.
Daca nu ar exista suficienti telespectatori, emisiunea nu s-ar mai difuza.

#13
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,582
  • Înscris: 16.08.2010

View PostDares, on 29 ianuarie 2015 - 00:58, said:

Maruta are un fix cu diformii si curiozitatile omenesti, parca tot la asta au venit de-a lungul timpului: cea mai inalta femeie, cea mai grasa, etc...

Maruta are un mare merit, a ridicat barfa la rang de arta. Ce pacat ca nu pot sa-i urmaresc emisiunea, imi sare teveul pe alte canale cand incerc sa-l vad.

Urmatorii invitati vor fi: femeia cu barba si mortul fara cap ingropat de viu.

#14
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 24.01.2007

View PostAndreysc7, on 29 ianuarie 2015 - 03:59, said:

.... si in Franta sunt emisiuni de cacao.....
Poate nu ai cautat cum trebuie pe televizor  :)  ---> Emisiuni la televiziunea franceza

#15
dan_4_you2003

dan_4_you2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 26.12.2012
Nu poti fi si decent si sa fii si fan Maruta , sa fim seriosi .Caracterul lui Maruta e jegos .Cum sa urmaresti radio santz???Si legile sunt cam permisive .Daca intri in gura lui jegu Maruta e greu sa mai iesi.Posted Image

#16
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
Măruță face ceea ce i se cere. Vina lui este că acceptă, dar nu inițiază el subiectele. El este plătit doar să comenteze și să se adreseze ”celor de acasă” (ce expresie tâmpită, îi pute dacă spune ”telespectatori”?

Nu zic că e fără de păcat (de vreme ce acceptă să lucreze în așa niște șușanele), dar problema este mult mai profundă: șefii lui, managerii de programe, patronul televiziunii sunt cei care impun așa ceva. Pe vremea când lucra în TVR, Măruță era banal, nici rău, nici bun, nici enervant, doar ușor plicticos.

#17
dan_4_you2003

dan_4_you2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 26.12.2012
Dorim educarea copiilor . Ceea ce fac in acea emisiune este radio santz pur . Este o barfa despre orice si oricine in direct. Ce pretentii sa mai ai de la oameni  cand ei vad zilnic barfa la TV .Nu e singurul din pacate care face asemenea emisiuni. Mai e Capatos , Simona Gherghe , Madalin Ionuscu si mai e unu pe antena 2 care nu i mai stiu numele acum.Arunca cu rahat stanga ,dreapta  mai ceva ca latrina3.

#18
diavloo

diavloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 19.01.2009
Cu asta am zis tot.

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate