Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ce pot invata sa ma ajute?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
wordlife

wordlife

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.01.2015
Ce pot invata pe internet,niste cursuri sau freelancing cu care sa ma pot intretine?Acum am un loc de munca dar e prost platit si sanse de avansare spre 0...Sunt dispus sa invata orice dar sa merite,nu sa ma imbogatesc doar sa ma pot descurca.Multumesc.

#2
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Ce studii ai?

#3
wordlife

wordlife

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.01.2015
Nu am facultate daca la asta te referi.

#4
meshgheru_andu

meshgheru_andu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 09.05.2009
Ce stii sa faci?

#5
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009
sa faci design. (logo-uri, site-uri, etc.)

#6
petrutnet

petrutnet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 15.12.2007
Programare JAVA sau limbi străine mai rare.

#7
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012
Grafica 3D :lol: . 25e-30e pe ora :D. Faza e sa iti si placa. Si eu as invata despre nano tehnologie si fizica cuantica, insa nu ma atrage. Nu poti face sau invata ceva mecanic :)

#8
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003

View Postwordlife, on 28 ianuarie 2015 - 18:38, said:

Ce pot invata pe internet,niste cursuri sau freelancing cu care sa ma pot intretine?
In IT ai nevoie de ~2 ani sa studiezi intens pentru a spera la un inceput ! Fara studii (individuale sau organizate) nu prea ai la ce spera indiferent de domeniu.

Edited by neagu_laurentiu, 28 January 2015 - 19:37.


#9
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-depinde ce iti place
-poti sa inveti photoshop,html,css,jquery,wordpress...php

#10
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

View Postneagu_laurentiu, on 28 ianuarie 2015 - 19:37, said:

In IT ai nevoie de ~2 ani sa studiezi intens pentru a spera la un inceput ! Fara studii (individuale sau organizate) nu prea ai la ce spera indiferent de domeniu.

De unde stiu aia de pe freelance (sau aiurea) ca tu ai 2 luni sau 2 ani de experienta?

View Postcristirg, on 28 ianuarie 2015 - 19:53, said:

-depinde ce iti place
-poti sa inveti photoshop,html,css,jquery,wordpress...php

Pai si poti face un ban cat de cat cu alea? Oare nu ar fi mai bine sa invete un limbaj de programare mai 'serios' gen C++?

#11
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003

View Postrinser, on 28 ianuarie 2015 - 20:23, said:

De unde stiu aia de pe freelance (sau aiurea) ca tu ai 2 luni sau 2 ani de experienta?
Nu respectivii trebuie sa cunoasca ci tu (doritorul de contracte) nu poti rezolva problemele daca te amagesti.

View Postrinser, on 28 ianuarie 2015 - 20:23, said:

Pai si poti face un ban cat de cat cu alea? Oare nu ar fi mai bine sa invete un limbaj de programare mai 'serios' gen C++?
Oportunitati pot surveni din orice tehnologie.

#12
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012

View Postrinser, on 28 ianuarie 2015 - 20:23, said:


Pai si poti face un ban cat de cat cu alea? Oare nu ar fi mai bine sa invete un limbaj de programare mai 'serios' gen C++?

-eu stiu tipi care castiga mii de $/luna  vanzand teme wordpress pe themeforest.net

#13
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 24.05.2010

View Postcristirg, on 28 ianuarie 2015 - 20:35, said:


-eu stiu tipi care castiga mii de $/luna  vanzand teme wordpress pe themeforest.net

Daca stia sa faca teme de wordpress sigur lucra deja pe 13 milioane ca debutant si in 3 ani avea 25 milioane

#14
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Inclinatii artistice:
- logo-uri pentru site-uri si nu numai # theme pentru site-uri/wordpress / grafica pentru jocuri 2D
- grafica 3D, care-i putin mai hardcore dar si mai bine platita, dupa cum spunea un antevorbitor

Inclinatii analitice:
Eliminam din schema administrator de retea/baze de date, asa ca ramanem cu programator:
- poti fi programator pe tehnologii web, adica sa faci site-uri, PHP/ASP/JSP impreuna cu zecile de framework-uri aparute Node.js, Angular, Bootstrap etc + sa nu uitam ca tre sa inveti si baze de date
- poti fi programator pe tehnologii mobile, adica sa faci ceva aplicatii pentru dispozitivele mobile, iti alegi Android sau Apple, cu toate ca sunt framework-uri ( un fel de chestii misto pe care le folosesti intr-un limbaj ca sa faci chestiile misto ) care iti permit sa scrii cod compatibil cu ambele
- poti fi faci aplicatii desktop, fie in C# si .NET, Java, C++ cu framework-urile aferente
- poti sa faci drivere pentru Linux in C

Ce alegi ?
Tutoriale, carti si ajutor ca sa inveti gasesti GRATUIT pe Internet.
Iti trebuie vointa, ambitie, sanatate si timp liber.

Daca ai bani de aruncat, cumpara ceva cursuri de la euronustiu cum sau inscriete la un curs cu prezenta fizica, iti vor fi de mare folos. < glumesc, nu da niciun ban, pune mana si invata singur. iar unde nu intelegi, intrebi, sau cauti pe net, caci netu e ... MARE >

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate