Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

MEC - Ministeru ..

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
George02

George02

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 09.01.2011
Problema sta in felul urmator. Sunt anul intai la o facultate la care am intrat (m-am inscris) depunand o adeverinta in locul diplomei de bacalaureat. Ideea e ca am primit o oferta de angajare si mi s-a spus ca ar trebui sa prezint anumite documente. Eu intr-a 12 - a fiind pe profil mate-info am dat un atestat, un atestat care atesta ca am calificarea de Programator Ajutator. Chestia e ca .. nici pe asta nu il am. Intrebarea e .. ce face MEC (Ministeru Educatiei si Cercetarii) ? Nu are bani sa scoata niste diplome la imprimanta ? Nu are tus ? Ce nu are ?

Ce pot face ? Am inteles ca .. pentru diploma de bac pot sa aduc o adeverinta(adica cea pe care am depus-o la facultate) dar pentru diploma care atesta ca am o calificare de unde sa o iau ?

Edited by George02, 28 January 2015 - 18:07.


#2
hvoicu

hvoicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 05.03.2004
Te duci la liceu la secretariat si primesti o adeverinta ca ai sustinut atestatul si ai luat calificativul x.  Daca refuza, le trimiti prin posta o cerere de eliberare a adeverintei, cu confirmare de primire. Sunt obligati sa raspunda in 30 de zile.

#3
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010
Si daca nu raspund li se intampla...ce? Orice lege se bazeaza pe actiuni punitive. Altfel e doar o buna intentie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate