Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Este posibila in Android intrarea in Youtube versiunea completa?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
cap_tepos

cap_tepos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 08.05.2006
In primul rand as dori sa-mi cer scuze anticipat daca nu am pus unde trebuie acest topic.
Sunt incepator in utilizarea deviceurilor cu Android confruntandu-ma cu problema imposibilitatii intrarii cu tableta mea e-boda A200 pe Youtube full-version. Doresc sa intru in Youtube full-version pentru ca in formatul de mobil, in care intra tableta implicit nu apar filmele pe care doresc sa le vizionez. Am incercat sa caut un buton full-version pe Youtube negasind. Am cautat pe google o posibilitate, mi-am intrebat prietenii dotati cu smartphoneuri Android-Samsung si n-am iesit la liman. Deci va rog, stimati utilizatori avansati si experimentati de deviceuri android, poate-mi sugerati o solutie (daca exista). Multumesc anticipat.

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
instaleaza Opera mobile, intra la settings, user agent si alege desktop, apoi intra pe youtube
sau mai simplu foloseste https://play.google.....YTplayer&hl=en

#3
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Tu intri pe youtube din browser sau din aplicatie?

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
sau asta: http://forum.xda-dev...02&postcount=12

#5
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
intri pe youtube folosind browserul nativ la care bifezi la setari in dreapta sus "solicitati versiunea desktop a siteului"

nu inteleg cum pe PC apar si pe aplicatia youtube de pe android nu apar filmele...

Edited by Nero-d, 28 January 2015 - 18:35.


#6
Costi87

Costi87

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 165
  • Înscris: 16.10.2013
Din cate stiu eu cam orice browser pe android are optiunea "desktop mode". Intri acolo la setarile browserului, activezi optiunea si din momentul asta toate site-urile se vor incarca in versiune full, nu mobile*.

Spre exemplu la dolphin browser apesi in dreapta pe optiuni ca sa intri in control panel si acolo dai pe "desktop" si gata.

Edited by Costi87, 28 January 2015 - 19:19.


#7
cap_tepos

cap_tepos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 08.05.2006

View PostSerafim606, on 28 ianuarie 2015 - 18:11, said:

Tu intri pe youtube din browser sau din aplicatie?

Indiferent cum as intra intra implicit numai pe formatul de mobil, iar daca siteul respectiv nu are buton pentru full-version nu pot intra-n formatul de PC.

View Postgumball3000, on 28 ianuarie 2015 - 18:10, said:

instaleaza Opera mobile, intra la settings, user agent si alege desktop, apoi intra pe youtube
sau mai simplu foloseste https://play.google.....YTplayer&hl=en

Asta a fost. Am reusit sa setez din Opera, pe care-l avea preinstalat intrarea in formatul de desktop si functioneaza. Am putut ajunge la filmul dorit. Multe multumiri!

View PostNero-d, on 28 ianuarie 2015 - 18:33, said:

intri pe youtube folosind browserul nativ la care bifezi la setari in dreapta sus "solicitati versiunea desktop a siteului"

nu inteleg cum pe PC apar si pe aplicatia youtube de pe android nu apar filmele...

Pe browserul nativ inca nu am gasit setarea, dar voi mai sapa. Este exact asa cum iti spun, adica nu toate din format PC apar in formatul de mobil. Poti verifica dand cautare de exemplu "Punctul zero". Filmul apare primul in formatul de PC, pe cand in lista din formatul de mobil este absent.

Va multumesc tuturor pentru ajutor.
Chiar daca personal filmele le voi viziona la PC, imi place sa mai citesc ziare pe tableta pe care le vreau in formatul de PC pentru a putea face zoom fara probleme (in formatul de mobil, zoomul nu este posibil peste tot).

#8
lone-wolf

lone-wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 27.06.2007

View Postcap_tepos, on 28 ianuarie 2015 - 19:43, said:

Este exact asa cum iti spun, adica nu toate din format PC apar in formatul de mobil.
Chestia asta e valabila la mai multe site-uri, nu doar la Youtube. De multe ori continutul "optimizat pentru mobil" e mult mai sarac decit cel pentru desktop. Motiv pentru care  browserele pe care le folosesc sint setate din start pentru varianta "desktop".

#9
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
Attached File  Screenshot_2015-01-30-00-32-37.png   71.1K   10 downloads

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate