Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Vanzare de continut online

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
emy149

emy149

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 18.01.2015
As putea sa imi fac un site (pe WordPress de ex.) unde sa vand continut? De exemplu sa fac logouri sau template-uri si sa le vand?

Daca da, cum pot face ca atunci cand sunt platit (prin PayPal de ex.) sa primeasca clientul materialul?

#2
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Ai la paypal sandbox si tutorial cum sa faci sa-i dai clientului imediat ce a platit un email ce contine linkul. Ai grija ca din ianuarie 2015 se plateste tva diferentiat pentru fiecare tara.
http://static.cfnet....electronice.pdf

Ah, si trebuie sa fii inregistrat si in ROI bineinteles daca vinzi si in EU fiindca nu se considera export.

Edited by potae, 27 January 2015 - 21:56.


#3
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-mai bine vinzi pe themeforest.net

#4
emy149

emy149

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 18.01.2015
Am reusit sa imi fac la PayPal un buton "Buy Now" unde sa setez pretul, cantitatea de vanzare si am vazut cum functioneaza modalitatea de plata, dar tot nu stiu cum sa fac ca atunci cand clientul plateste sa primeasca lucurul pentru care a platit. De ex. atunci cand plata s-a finalizat cu succes sa inceapa download-ul sau sa il ghideze spre un link de unde il poate downloada sau sa primeasca cu email cu materialul respectiv. Faza cu e-mailul ar fi cea mai acceptabila, iar in cazut arhivelor mai mari... prima varianta. Sper ca ma poate ajuta cineva.

#5
scotty0

scotty0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 10.02.2007
daca esti pe wordpress, cred ca iti trebuie un modul de shop/ecommerce. vezi de exemplu https://wordpress.or...ns/woocommerce/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate