Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

router gembrid nsw-r2 setari!

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ionutktm1989

ionutktm1989

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 27.01.2015
buna seara am si eu un router gembrid nsw-r2  si nu reusesc sa ii fac setarile,sincer nu stiu!!sunt in franta(insula corisca) si am net de la orange,am cablu la laptop dar vreau si wireless.cuplez cablu in  router si alta cablu in laptop si cand vreau sa intru pe 192.168.16.1 nu imi intra!!!o seara buna

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
pai mai intai detaliaza cum te conectezi fara router, ce setari faci pe PC?
ai net fix sau prin 3G?

#3
ionutktm1989

ionutktm1989

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 27.01.2015
e net prin telefon fix,cum e la noi romtelecomul!!are modem + telefon fix!!nu am fac nici o setare decat am bagat user si parola cum se face si la romtelecom!!de aici numai stiu ce sa ii fac la router!!netul merge fara router,cand bag cablurile.imi arata ca sunt conectat prin router,dar nu merge sa intru in pagina lui de setari!

#4
ionutktm1989

ionutktm1989

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 27.01.2015
sau setari pentru un belkin n300db???

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Citeste manualul de utilizare al routerului, ca ai acolo toate instructiunile pentru accesarea interfetei pentru setarea routerului.

Quote

Type http://192.168.16.1 in your web browser and press Enter,Key in the username and password (if you use it first, you can type the factory default setting .Username is admin and password is admin), click on the OK button.


Selectezi WAN, iar acolo alegi PPPoE, completezi doar cmapurile username si password cu datele de conectare pe care le completai pe PC, dai Save si eventual si un reboot la router.
De pe PC poti sa stergi conexiunea PPoe in care aveai userul si parola, pt ca se ocupa routerul de autentificarea in retea.

In mare si la tine sunt aceleasi setari ca la RDS: http://forum.softped...l-service-name/

belkin n300db observ ca este range extender, nu router.

Edited by gumball3000, 28 January 2015 - 13:16.


#6
ionutktm1989

ionutktm1989

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 27.01.2015
da belkin e range,dar are mufa de cablu si ma gandeam ca poate merge sa iau wifi de la el pentru laptop si telefoane,dar si la ala ma bate setarile in cap
!!am sa incerc cand ajung acasa!daca nu imi iau un router de aici,asa poate reusesc sa fac ceva:)))multumesc frumos

Edited by ionutktm1989, 28 January 2015 - 17:15.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate