Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Problema - DVD Auto

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Tony7Y

Tony7Y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 05.12.2012
Salutare,
Am un Pioneer AVH-P5900DVD si l-am pus de curand pe un Golf 4. I-am luat de pe vechea masina cam toate mufele cu exceptia unora pentru subwoofer, cred eu.
Problema e ca de fiecare data cand iau cheia din contact, setarile se reseteaza si nu mai are deloc curent. In mod normal, cand iau cheia din contact, daca e ecranul scos de exemplu ar trebui sa intre la loc singur.
Cred ca am conectat doar cablul de alimentare si mufa pentru Radio pentru ca restul nu am stiu sigur de la ce sunt. Inainte erau conectate mai multe si pentru ipod, subwoofer.
Dupa ce mufe ar trebui sa ma mai uit? Asta ar fi manualul http://docs.pioneer....llation_manual/

#2
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
nu cred ca ai conectat (+) permanent

#3
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,691
  • Înscris: 23.04.2007
La pag. 3 din manual (pag. 4 a .pdf-ului) vezi ca ai 2 fire:
- Yellow (2*) Connect to the constant 12 V supply terminal
- Red (4*) Connect to terminal controlled by ignition switch (12 V DC)

Verifica daca le-ai conectat cum trebuie !

Edited by adrian_r5, 27 January 2015 - 17:47.


#4
Tony7Y

Tony7Y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 05.12.2012
Multumesc.
M-am gandit si am mai vazut pe net ca asta ar cam trebui dar nu eram sigur.
Totusi, din DVD Player nu tin minte sa fi vazut mufa rosie, doar pe cea galbena pe care inca nu am stiut sigur unde sa o conectez.
De la masina mai ies 2 mufe, una rosie si una alba are ar intra in ea iar pe partea cu siguranta cum ma uit in manual mai sunt niste mufe care cred ca seamana cu cele din  schema si sunt invelite intr-un cauciuc moale transparent, ele sa fie?

Edit:
Ah, sunt sunt ambele de genul asta: http://i227.photobuc...20/f62d4c9e.jpg
Daca da inseamna ca aia galbena pe care o stiu e pentru altceva si trebuie sa le caut pe astea rosii si galbene.

Edited by AntonioStefan, 27 January 2015 - 18:37.


#5
Tony7Y

Tony7Y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 05.12.2012
Am rezolvat. Scria acolo sus ca in functie de masina trebuie inversat rosu cu galben..asta era problema.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate