Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cum e detentia VIP-urilor?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
20 replies to this topic

#1
Petrache_Lupu

Petrache_Lupu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,314
  • Înscris: 31.10.2005
Din cate vad eu, cu totii stau bine-merci, au acces la net, scriu carti etc.
La ce bun in cazul asta ca unul ca Voiculescu sta inchis niste ani daca regimul lui este aproape ca ala al detentiei la domiciliu?

#2
pv7722

pv7722

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,885
  • Înscris: 12.07.2014

View PostPetrache_Lupu, on 27 ianuarie 2015 - 17:00, said:

Din cate vad eu, cu totii stau bine-merci, au acces la net, scriu carti etc.
La ce bun in cazul asta ca unul ca Voiculescu sta inchis niste ani daca regimul lui este aproape ca ala al detentiei la domiciliu?
De unde stii cum e, i-ai facut o vizita la vorbitor? Posted Image

Daca tu ai dedus din faptul ca apar posturi pe blog, asa cum ii apareau lui Nastase, ca ar avea acces la net, te inseli. Avea acces doar la foi si instrumente de scris, el scria pe hartie si altcineva i le publica...

Edited by pv7722, 27 January 2015 - 17:06.


#3
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005
E drept ca unii ar merita o detentie puţintel mai activã... :)

[ https://rilm.files.wordpress.com/2013/05/gandy-dancers.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.visitberlin.de/sites/default/files/imagecache/high_l_slideshow_580_237/au_dhm_gulag_kanalbau_580x237_c_sammlung_memorial_moskau.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ http://sweet211.ru/images/news/3a995926acfcb4f9c883cf6601b34e9e1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  [ http://www.portalplanetasedna.com.ar/archivos_varios2/gulag1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
pv7722

pv7722

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,885
  • Înscris: 12.07.2014

View PostPetrache_Lupu, on 27 ianuarie 2015 - 17:09, said:

E de inteles ca tu esti ala care i-a facut o vizita. Si lui si Marelui Arogant...
De unde e de inteles? Ia zi cum ai vrea tu sa fie regimul ca la ocna? Sa dea cu tarnacopul sau cu lopata? Posted Image

LE Ia ca mi-o si lua altcineva inainte cu exemplificari... :)

Edited by pv7722, 27 January 2015 - 17:21.


#5
ilietu

ilietu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 14.08.2008
Nu mai bine ii lasa pe toti liberi si le confisca toate averile.

#6
Petrache_Lupu

Petrache_Lupu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,314
  • Înscris: 31.10.2005
@pv7722
De unde e de inteles?

E un exercitiu simplu de logica. Daca tu zici ca eu gresesc, inseamna ca tu stii adevarul. Dar m-ai sus m-ai intrebat "de unde stii cum e, i-ai facut o vizita la vorbitor?" Ceea ce inseamna ca a sti presupune o vizita la vorbitor. So, tu stii, deci tu i-ai facut vizita la vorbitor.

Edited by Petrache_Lupu, 27 January 2015 - 17:37.


#7
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005
O pedeapsa trebuie sa fie o pedeapsa si chiar trebuie sa o perceapa ca atare.

Noi, europenii uniti, am dat-o prea mult in reeducare si balarii pana acolo ca au ramas doar fitzosheniile.
...am ajuns sa ne sfideze parnaiasul ca primeste cafeaua rece. Posted Image

Ok, nu mai ghilotinam detinutu`, dar niste bolovani de sare tot poate sa sparga cu manutele alea cu care a furat/omorat/delapidat.
...basca traiul activ este si sanatos (ca la cate gusi si grasimi au pe ei chiar e necesar)

Nu trebuie sa aibe inlesniri pe care nu le au si cei care muncesc pe minimul unei tari...auzi la ei, aer conditionat...apa e murdara, de parca toti cetatenii liberi au apa cristalina...inghesuiala in celule, de parca nu exista boschetari sau locuinte cu trei generatii in ele.
...e, dracie. Posted Image

#8
pv7722

pv7722

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,885
  • Înscris: 12.07.2014

View PostPetrache_Lupu, on 27 ianuarie 2015 - 17:37, said:

@pv7722
De unde e de inteles?

E un exercitiu simplu de logica. Daca tu zici ca eu gresesc, inseamna ca tu stii adevarul. Dar m-ai sus m-ai intrebat "de unde stii cum e, i-ai facut o vizita la vorbitor?" Ceea ce inseamna ca a sti presupune o vizita la vorbitor. So, tu stii, deci tu i-ai facut vizita la vorbitor.
Eu zic doar ca tu ai tras o concluzie falsa de pe urma faptului ca apar postari pe blogurile personala. N-ai dat nici un link nimic care sa iti sustina afirmatia cum ca "toti stau bine merci".

Si nu e nevoie sa faci vizite la vorbitor, trebuie sa stai un pic sa judeci ca n-au aia prize RJ45 sau Free Wifi la mititica.

#9
Petrache_Lupu

Petrache_Lupu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,314
  • Înscris: 31.10.2005

View Postpv7722, on 27 ianuarie 2015 - 17:50, said:

Si nu e nevoie sa faci vizite la vorbitor, trebuie sa stai un pic sa judeci ca n-au aia prize RJ45 sau Free Wifi la mititica.
Bun, daca nu e nevoie sa faci vizite la vorbitor, atunci de ce ma intrebi, citez  "De unde stii cum e, i-ai facut o vizita la vorbitor?"  ?

Edited by Petrache_Lupu, 27 January 2015 - 17:59.


#10
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,463
  • Înscris: 16.08.2010

View Postpv7722, on 27 ianuarie 2015 - 17:05, said:

Daca tu ai dedus din faptul ca apar posturi pe blog, asa cum ii apareau lui Nastase, ca ar avea acces la net, te inseli. Avea acces doar la foi si instrumente de scris, el scria pe hartie si altcineva i le publica...

... si marmota... si ciocolata... si staniolul

Cum bre, au acces la net toti gainarii si piesele grele nu? I le publica fi-su? Si eu am crezut...

#11
pv7722

pv7722

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,885
  • Înscris: 12.07.2014

View PostPetrache_Lupu, on 27 ianuarie 2015 - 17:59, said:

Bun, daca nu e nevoie sa faci vizite la vorbitor, atunci de ce ma intrebi, citez  "De unde stii cum e, i-ai facut o vizita la vorbitor?"  ?
pai pentru ca ai postat fara nici o sursa o informatie ca fiind sigura, si asta a fost singura posibilitate, sa-i fi facut o vizita la vorbitor ca sa te fi convins singur si sigur de ceea ce afirmati.

View PostFreeThinker, on 27 ianuarie 2015 - 18:02, said:


... si marmota... si ciocolata... si staniolul

Cum bre, au acces la net toti gainarii si piesele grele nu? I le publica fi-su? Si eu am crezut...
pai lasa ca gainarii au telefoane mobile si suna cu tzeapa cu eu sunt fiiul / fiica si am avut accident, trimite-mi bani...

#12
Freekick

Freekick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 07.08.2012
Asta e o intrebare la care poate sa-ti raspunda doar cei in cauza (Nastase, Voiculescu, etc)

#13
adcamo

adcamo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,022
  • Înscris: 12.02.2009

View Postpv7722, on 27 ianuarie 2015 - 17:05, said:


De unde stii cum e, i-ai facut o vizita la vorbitor? Posted Image

Daca tu ai dedus din faptul ca apar posturi pe blog, asa cum ii apareau lui Nastase, ca ar avea acces la net, te inseli. Avea acces doar la foi si instrumente de scris, el scria pe hartie si altcineva i le publica...
Vezi ma pv ule,de aia te uiti tu la A3 si mai si crezi ce auzi....
Maaaa,de smartphone,partajare de internet ai auzit ? Ete ai dracu,de aia nu aveau net ca n aveau cabluri rj45...
Ti a mai raspuns cineva. Au toti alde prostea si tocmai aia n au ?

#14
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010
Nu exista regim special pentru  "VIP"-uri. Stau la gramada cu restul detinutilor. Insa fiind VIP-uri, se bucura de un anumit "respect" (sau poate o fi frica)

#15
pv7722

pv7722

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,885
  • Înscris: 12.07.2014

View Postadcamo, on 27 ianuarie 2015 - 18:10, said:

Vezi ma pv ule,de aia te uiti tu la A3 si mai si crezi ce auzi....
Maaaa,de smartphone,partajare de internet ai auzit ? Ete ai dracu,de aia nu aveau net ca n aveau cabluri rj45...
Ti a mai raspuns cineva. Au toti alde prostea si tocmai aia n au ?
whoa internet sharing la mititica. Tare. Deci aveau si smarfoane. Stii tu sigur sigur ca aveau? Posted Image

Apropo, initiatoru n-a zis nici pana acu de unde are ca sigure informatiile pe care le avanseaza ca fiind sigure sigure :)

Edited by pv7722, 27 January 2015 - 18:13.


#16
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View PostPetrache_Lupu, on 27 ianuarie 2015 - 17:00, said:

regimul lui este aproape ca ala al detentiei la domiciliu?
Nu e deloc aproape. Dar si detentia la domiciliu e tot detentie.

#17
adcamo

adcamo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,022
  • Înscris: 12.02.2009
Si telefoanele sunt interzise si tot au,asa ca smarturi de ce nu ?


#18
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,463
  • Înscris: 16.08.2010
Poate ca e un pic offtopic, dar eu am o nelamurire in general in privinta borfasilor, nu doar borfasii VIP.
Astia cum nu le convine ceva, fuga la CEDO, ca de, li se incalca drepturile. Eu am inteles ca au drepturi si ca tre'sa platim doua's'cinci de meleoane de cap de vita furajata(boi, as zice), dar suma asta nu ar trebui corelata cu nivelul de trai al tarii respective? CEDO nu se urzica referitor la alocatia unui copil de nici 10 euro, sau la cei care au minimul pe economie si traiesc mai prost decat scursurile societatii? Daca ioropa e nemultumita de conditiile de trai din puscarii de ce nu-i ia la sanul ei? Eu i-as da bucuros!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate