Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Orange roaming in europa

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
devilboost

devilboost

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 22.09.2009
Deci sa explic pas cu pas
Momentan ma aflu in tara, si am oferta de abonament orange fluture cat o fi ea
-nelimitat min/sms orange
-nelimitat sms nat
- 300 min nat si internat
-500mb net
-si minutele alea bonus care oricum nici nu stiu la ce ti le mai da din moment ce am nelimtiat si daca nu platesti abonamentul in nici 24 ore pac ramai fara

Eu obisnuiesc sa vorbesc prin sms, iar partenerul meu are cosmote, tot cu sms nat nelimitate

Acum, beneficiez de toate asta si daca ma aflu in cehia? sau acolo sunt taxat la eurocenti? am oferta fluture... pe perioada nedeterminata, deci nu am acces la cost suplimentar sau la credit in centi, am doar minutele si sms-urile lunare

Edited by devilboost, 27 January 2015 - 00:27.


#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Offtopic: Te cheama cumva elena? stiu pe cineva cu o problema metafizica ca a ta, tot de pe langa Siret

Nu, nu poti. Vei fi taxata la tariful de roaming.
Iti recomand e-mail, sau aplicatii de chat ( Line ).

#3
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008

View Postlex404, on 27 ianuarie 2015 - 00:30, said:

Offtopic: Te cheama cumva elena? stiu pe cineva cu o problema metafizica ca a ta, tot de pe langa Siret

Nu, nu poti. Vei fi taxata la tariful de roaming.
Iti recomand e-mail, sau aplicatii de chat ( Line ).
  • Gender
    Posted Image Male


#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

View Postbietu, on 27 ianuarie 2015 - 00:40, said:

  • Gender
    Posted Image Male

Eu obisnuiesc sa vorbesc prin sms, iar partenerul meu are cosmote, tot cu sms nat nelimitate.
.

ma depaseste situatia, in fine. Am o buna prietena Elena careia i-am bagat eu Orange pe gat acum cativa ani ( am obligat-o sa isi ia orange practic ) si peste 2 saptamani pleaca in Cehia...si e din Iasi. de asta intrebam.


Nu poti...momentan esti taxat cu 0,06€ / SMS
ps. ca sa ai acces la credit renunta la oferta prepay actuala, adica aia care banuiesc ca ti-ai facut-o in orangeyoung.ro

Edited by lex404, 27 January 2015 - 00:45.


#5
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 25.01.2007
http://www.orange.ro...s/cehia-ro.html
sui in in tara cu 19 centi, apelurile primite te costa 5 centi.
un sms il trimiti cu 6 centi.

Edited by slai, 27 January 2015 - 08:06.


#6
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003
E mai rentabil sa vorbesti in roaming decat sa dai sms-uri si mai ales sa fii sunat din tara cu Orange.

#7
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Au avut la un momentdat un abonament ca asta de care intreaba initiatorul, dar nu il mai au....l-au scos....se pare ca nu e rentabil!

#8
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postdevilboost, on 27 ianuarie 2015 - 00:22, said:

Deci sa explic pas cu pas
Momentan ma aflu in tara, si am oferta de abonament orange fluture cat o fi ea
-nelimitat min/sms orange
-nelimitat sms nat
- 300 min nat si internat
-500mb net
-si minutele alea bonus care oricum nici nu stiu la ce ti le mai da din moment ce am nelimtiat si daca nu platesti abonamentul in nici 24 ore pac ramai fara

Eu obisnuiesc sa vorbesc prin sms, iar partenerul meu are cosmote, tot cu sms nat nelimitate

Acum, beneficiez de toate asta si daca ma aflu in cehia? sau acolo sunt taxat la eurocenti? am oferta fluture... pe perioada nedeterminata, deci nu am acces la cost suplimentar sau la credit in centi, am doar minutele si sms-urile lunare

Salut,
Tarifele pentru apeluri primite sau efectuate si pentru mesaje scrise expediate pot fi gasite aici http://www.orange.ro...-option-ro.html .
De asemenea, daca vrei sa beneficiezi de tarife speciale, poti activa una dintre optiunile disponibile pentru pachetul Fluture de aici http://www.orange.ro...pe-goworld.html .
O zi buna,
Orange Helper

#9
devilboost

devilboost

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 22.09.2009
On topic: deci nu se merita sa mai car cartela de orange dupa mine in cehia, din moment ce abonamentul pe care il am nu este cu facturi sau altele, trebuie sa merg de fiecare data la magazinul orange sa spun numarul de telefon si sa platesc "factura" iar dupa cateva secunde imi vine mesaj pe telefon ca am fost achitata, mai bine imi iau ceva de acolo sa pot suna in tara la tarife mult mai mici

(spre exemplu din franta spre romania cu lycamobile catre orange poti vorbi cu 1c/min)

Off topic: asta este contul fratelui meu, el obisnuieste sa comunice in alte parti ale forumului, si am zis ca nu are rost sa imi fac cont doar pentru o postare cand ma poate ajuta el cu asta

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate