Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Informatii SOCIOLOGIE BAC

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
4rmy006

4rmy006

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.01.2015
Buna seara, ma poate ajuta cineva cu niste materiale pentru bac? As vrea modele de subiecte pentru disciplina SOCIOLOGIE: I,II,III, am gasit eu unele pentru II si III pe scribd mai vechi dar vad ca sunt asemanatoare cu cele din prezent, mai putin subiectul I care acum este grila (subiectul I ati gasit in actualizate?)
  Va rog foarte mult daca puteti sa-mi dati si variante rezolvate, m-ar ajuta foarte mult sa pot sa ma verific.
  PS: la lb romana am progresat foarte bine facand variante si corectandu-ma. In felul asta am putut sa-mi imbunatatesc cunostintele si sa ma "mulez" dupa barem :)
  PSS: cei care mai dati la SOCIOLOGIE ce parere aveti? cum vi se pare materia de clasa a XI-a petru BAC? se poate lua o nota decenta 7-8 daca nu tocesti si nu scrii teoria cu strictete? Poti improviza, iti poti exprima opinia, este o materie cu adevarat care se pune in practica? lucrezi cu ea? sau doar dai teorie? Am vazut ca iti cere exemple mai mereu, tind sa cred ca poti interpreta si ca e mult mai accesibila decat geografia. Eu sunt la profil uman si dau probe scrise obligatorii la Romana si Istorie.
  PSSS:Trebuie sa aleg intre geografie si sociologie. Cum la prima (geografie) nu ma descurc mai deloc, tind sa ma axez pe cealalta.
  Multumesc pentru eventualele raspunsuri,sfaturi si mult succes tuturor! Posted Image

#2
dannyel2008

dannyel2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 11.09.2012
Eu nu sunt la profil uman, prin urmare nu dau bacul la sociologie. De ce ai de ales intre geografie/sociologie? Cunosc destule persoane de la filo care dau logica, deoarece e destul de usoara (asa mi s-a parut si mie in clasa a 9-a). Eu in locul tau, daca ar fi sa aleg strict intre cele 2, sociologie si geografie, as alege-o pe cea din urma. Mi se pare ca geografie lucreaza cu niste date mai exacte, si e mai usor sa inveti, spre deosebire de  ceva abstract (sociologie/psihologie), mai ales daca nu esti pasionat de unul dintre domenii. Ce e greu? Sa inveti unde se situeaza niste orase/rauri/whatever ca sa le identifici pe harta muta? Asta nu e greu daca repeti mult cu atlasul in fata. Succes oricum!

#3
4rmy006

4rmy006

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.01.2015
Da, asa mi se pare.......... sunt slab de tot la geografie, ba da pot da si psihologie, economie,logica etc etc..... toate alea de la uman
M-am uitat pe niste variante de la logica par cam complicate sincer..... nu stiu ce sa zic

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate