Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Sfat achizitie placa video

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Raspharus

Raspharus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 20.02.2014
Salut. De ceva timp strang bani sa imi iau o placa video noua, mai exact un GTX 750 ti. M-am uitat pe olx/tocmai si am gasit preturi mai bune decat in magazine. Acum, sincer sa fiu nu am cumparat niciodata de pe siturile respective. Ce ma sfatuiti sa fac? sa iau de pe olx/tocmai sau sa iau din magazin? Chestia e ca acolo scrie ca placa video e noua sau sigilata etc dar imi este teama sa nu am probleme cu ea in timp sau mai rau sa nu fie teapa. Cei care mai luati de pe siturile respective ce pareri aveti?

#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Tu de ce Crezi ca pe OLX e mai ieftin?

#3
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,049
  • Înscris: 10.09.2005
La plăci video este cam riscant la mâna a doua. Pot fi reparate, relipite la cald, vor merge o lună după care vor prezenta artefacte. Bineînțeles că pot fi și vânzători serioși cu marfă de calitate. Mergi la risc.

#4
szocske

szocske

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 22.10.2013
daca e din localitatea da..mergi testezi si negociezi.

eu am cumparat multe piese pt pc noi de pe siteurile respective

ca si un algoritm de calcul ...minim -30% fata de pretul de magazin, ideal undeva 35-40, este deja acceptabil pt riscul asumat.

si cauta mai bine produse in cutie cu garantie/ factura.

#5
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013

View PostRaspharus, on 25 ianuarie 2015 - 18:33, said:

Salut. De ceva timp strang bani sa imi iau o placa video noua, mai exact un GTX 750 ti. M-am uitat pe olx/tocmai si am gasit preturi mai bune decat in magazine. Acum, sincer sa fiu nu am cumparat niciodata de pe siturile respective. Ce ma sfatuiti sa fac? sa iau de pe olx/tocmai sau sa iau din magazin? Chestia e ca acolo scrie ca placa video e noua sau sigilata etc dar imi este teama sa nu am probleme cu ea in timp sau mai rau sa nu fie teapa. Cei care mai luati de pe siturile respective ce pareri aveti?

Daca cumperi o placa video fara garantia de 2 ani nu merita investitia!Posted Image
Eu am cumparat pentru cineva un GT630 cu 6 luni garantie si a crapat dupa 8 luni? WTF!
Mai bine o cumperi de aici cu 2 ani garantie: http://www.altex.ro/...gb-gddr5-128bit

Edited by xmanyacs77, 25 January 2015 - 18:58.


#6
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
la gtx 750 mai mic riscu sa pice ca nu are nu stiu ce consum... deci nu cred ca s-a dezlipit cipu...

#7
Raspharus

Raspharus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 20.02.2014

View Postxmanyacs77, on 25 ianuarie 2015 - 18:50, said:

Daca cumperi o placa video fara garantia de 2 ani nu merita investitia!Posted Image
Eu am cumparat pentru cineva un GT630 cu 6 luni garantie si a crapat dupa 8 luni? WTF!
Mai bine o cumperi de aici cu 2 ani garantie: http://www.altex.ro/...gb-gddr5-128bit

Bun, si cei de la altex, au aceleasi preturi peste tot?(nu prea am cumparat de la ei) Stau in Galati si am sediul chiar aproape, deci ma gandeam sa iau de acolo sa nu mai platesc si transportul

#8
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Componente PC nu vand decat on-line. De la 90 lei in sus, livrarea e gratuita.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate