Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Sa ne dea Dan Diaconescu cate 20 mii euro la fiecare ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
20 replies to this topic

#1
urgenta

urgenta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 25.09.2011
Mai tineti minte ca Dan Diaconescu promitea ca da la fiecare roman cate 20 mii euro daca il voateza presedinte ?

Credeti ca ar trebui sa il obligam prin lege sa ne dea la fiecare cate 20 mii euro ?

#2
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Se pare ca nu cunosti legea !! Chestia aia poate fi incadrata la declaratii politice !!

Oare ce politician nu minte ? D.D. , la fel ca Puie Monta , e doar un mitoman .

#3
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,614
  • Înscris: 25.11.2007
Pana se armonizeaza legislatia cu declaratiile politice, eu zic sa ne dea banii si il votam tura-ailalta.

#4
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 16.08.2010
Ideea era buna asa cum a expus-o(evident nu-i apartine) dar cine s-o aplice? Cine ar avea interes?

#5
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Cred ca initiatorul are probleme serioase cu logica.

Nu stau sa sap exact ce a declarat dar in mod sigur nu a declarat ca da 20k fiecarui roman daca se gaseste macar unul sa-l voteze. Si asta e singurul caz in care ai avea vreo sansa la bani.

Altfel, daca ar fi zis ca da 20k cui il voteaza, oricum votul e secret, n-ai chitanta cu cine ai votat sa te duci sa iti ridici banii (si oricum in mod sigur e ilegal sa cumperi voturi).

De iesit presedinte n-a iesit din cite stiu.

#6
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 20.04.2011
a zis ca daca iese presedinte da 20k ,man.

Edited by robert8197, 25 January 2015 - 08:43.


#7
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,560
  • Înscris: 20.08.2014
Altfel nu, pai cu ce-ar mai plati el CASCO la Rolls Royce? Las' sa se plimbe amarastenii in continuare cu rata, da-i incolo!

#8
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 urgenta, on 25 ianuarie 2015 - 07:52, said:

Mai tineti minte ca Dan Diaconescu promitea ca da la fiecare roman cate 20 mii euro daca il voateza presedinte ?

Credeti ca ar trebui sa il obligam prin lege sa ne dea la fiecare cate 20 mii euro ?

A iesit presedinte? In ce an suntem?

#9
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

 urgenta, on 25 ianuarie 2015 - 07:52, said:

Mai tineti minte ca Dan Diaconescu promitea ca da la fiecare roman cate 20 mii euro daca il voateza presedinte ?

Credeti ca ar trebui sa il obligam prin lege sa ne dea la fiecare cate 20 mii euro ?
votul este secret!

#10
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 urgenta, on 25 ianuarie 2015 - 07:52, said:

Mai tineti minte ca Dan Diaconescu promitea ca da la fiecare roman cate 20 mii euro daca il voateza presedinte ?

Credeti ca ar trebui sa il obligam prin lege sa ne dea la fiecare cate 20 mii euro ?

probleme cu tinerea de minte?
"Cand voi fi presedinte, fiecare roman va primi cate 20 000 de euro"
Cam asa suna citatul (aproximativ totusi in expunere, dar exact in esenta)
N-avea nici o legatura cu votul dat, era doar unul dintre cele vreo 41 de puncte din programul lui de guvernare.

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Initiatorul este in nevoie acuta de bani....probabil isi facea un inventar al celor care ar putea sa-i dea niste bani.

Si eu gasesc ideea buna, DD incerca sa dea un imbold tuturor sa se privatizeze, sa nu mai paraziteze bugetul, cum fac acum.

Edited by MembruAnonim, 25 January 2015 - 09:47.


#12
dr_agosh82

dr_agosh82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 31.10.2006
EU imi aduc aminte de Geoana cu promisiunea asta, acum cine pe cine a plagiat ?

#13
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,560
  • Înscris: 20.08.2014
Eu zic ca domnu' Dan a facut intr-un fel un serviciu tarii prin faptul ca s-a amestecat in privatizarea Oltchim. A reusit sa strice apele baietilor destepti si sa evite inca o privatizare "stratgica", adica sa ajunga banii din privatizari si fiarele vechi pe mana baietilor destepti cum s-a intamplat cu toata industria de 25 de ani incoace! A reusit sa scoata la suprafata mizeria sistemului si sa aratae adevarata fata a celor implicati in dedesubturile privatizarii, cei care trageau de fapt sforile si avand interese ascunse!
Va amintiti de scandalul Hidroelectrica, de intrarea in insolventa, de vanzarea pe 1$ a combinatelor Mechel?
Si pe CFR Marfa tot asa vroiau s-o dea unui tigan cu doua clase care ar fi vandut-o la fiare vechi, ca doar ii facea concurenta GFR-ului! Tiganu a ajuns si fara CFR si la bulau, asa cum merita! Daca ar fi patit asa toti aia care au distrus cele 2000 de fabrici din tara (sau macar jumate din ei), ce bine ar fi fost!

#14
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014

 urgenta, on 25 ianuarie 2015 - 07:52, said:

Mai tineti minte ca Dan Diaconescu promitea ca da la fiecare roman cate 20 mii euro daca il voateza presedinte ?

Credeti ca ar trebui sa il obligam prin lege sa ne dea la fiecare cate 20 mii euro ?

intr-un scenariu absurd in care toti romanii s-ar incadra pentru a putea primii suma mai sus amintita, n-am face altceva decat sa ne dam banii de la unii...la ceilalti.Posted Image

#15
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,560
  • Înscris: 20.08.2014
@gicaru: si banii de la buget nu tot asa se plimba, de la unii la altii?
Plimbam saracia dintr-un buzunar in altul, tot carpim buzunarele dar pocnesc in alt loc, iar carpim si tot asa. Cum s-a carpit si noua autostrada recent inaugurata de mandrii romani :D

#16
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
Sa ne dea, ca oricum i-au ramas cativa saci de la privatizarea Oltchim. Si e jenant sa tina banii in saci de gunoi, nu se face.

#17
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014

 toto_riina, on 25 ianuarie 2015 - 11:39, said:

@gicaru: si banii de la buget nu tot asa se plimba, de la unii la altii?
Plimbam saracia dintr-un buzunar in altul, tot carpim buzunarele dar pocnesc in alt loc, iar carpim si tot asa. Cum s-a carpit si noua autostrada recent inaugurata de mandrii romani Posted Image

Oui!...dar noi suntem spectatori (watch-maan nu action-man).

#18
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Eu cred că dacă s-ar face asta, ar cam începe să crească preţurile la unele lucruri (de exemplu chirii). Mie mi-ar conveni la preţurile actuale să primesc 20.000 euro moca. 2.000-3.000 i-aş "sparge" şi restul i-aş pune avans la un apartament de 2 camere.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate