Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 

FZ31M care vede intunecat dar vede perfect pe monitor extern

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ionut26

ionut26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.06.2006
Am un vaio FZ31M care vede perfect pe un monitor extern dar pe ecranul laptopului vede foarte intunecat..atat in winodws cat si la afisarea logului cu vaio de la start si bios..

- Din moment ce pe monitor extern vede perfect..mi-am zis ca nu e de la placa video..
- Pentru ca  mai am un vayo fz19vn, am luat ecranul cu tot cu capac si l-am pus pe fz31m, vede la fel de intunecat iar ecranul de la fz31m merge perfect pe 19. Deci nu e nici invertorul de vina.,,,

Ce poate fi ?

Va multumesc !

#2
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
dar la setarile/reglajele de luminozitate a displayului... te-ai gandit sa umbli?!?

Edited by Nero-d, 24 January 2015 - 23:37.


#3
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,190
  • Înscris: 24.02.2007
Nivelul de luminozitate al ecranului laptop-ului e la maxim?

#4
ionut26

ionut26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.06.2006
luminozitatea in windows 8 e la maxim si e windows tocmai instalat, dar nu cred ca e din windows pentru ca inclusiv in bios se vede intunecat. Ca sa pot observa setarile de bios ma uit cu lanterna in ecran si chiar si asa de abia disting setarile.

#5
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
colegule... prietene... frate...
laptopii are niste taste fizice de la care se regleaza luminozitatea!!!
e desenat un soare de obicei pe ele si sunt printre tastele F... pe primul rand de sus
functie de modelul laptopului, functioneaza impreuna cu tasta Fn sau nu

in cazul tau
[ http://vandlaptop.ro/pictures/2013/07/25/laptop-sony-vaio-fz31m-schimb-cu-i7-44814-ba04875e.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
apesi pe F6 sau Fn+F6 ca sa cresti luminozitatea

in alta ordine de idei... posi seta luminozitatea mai mica de atat daca zici ca e la maxim???

invertorul nu e in capac!!! deci poate fi invertorul de vina!!!

#6
ionut26

ionut26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.06.2006
cand schimb luminozitatea,nu imi dau seama daca se schimba ceva pentru ca e ffff intunecat.

Aveti idee unde e pozitionat invertorul daca nu e sub display in capac, pentru ca as putea astfel testa ci celalalt ?

#7
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
nu
trebuie sa fie undeva pe placa
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sujKznS_Mns?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
vezi la minutul 4... la conectorul ala e invertorul (cred)
in capac mai sunt antelele wifi si bluştuţ... care cred ca sunt firele alea lungi
neoanele si cablul "de date"... care cum e nu poti decat sa deduci :)
oricum... firele ce vin de la neoane merg in convertor... trebuie sa aiba un ministansformator sau o bobina cu miez
e posibil sa nu primeasca suficienta tensiune

#8
ionut26

ionut26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.06.2006
la minutul 4 arata cum se conecteaza panglicile care vin din display...incepand cu minutul 14.15 arata invertorul si backlightul care sunt in capac....
si din moment ce am testat capacul intreg pe fz19vn si merge....nu mai stiu de unde sa apuc problema...
pe unele forumuri ziceau ca poate e switchul de la capac care nu mai functioneaza corect sau poate unele sigurante de pe placa de baza

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate