Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Recomandare soft gestiune-contabilitate

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
salut

am nevoie de recomandari softuri (solutii integrate) cu capabilitati de gestiune produse si facturare
(baza date clienti cu istoric, baza de date produse)
softul sa poata functiona pe un server sau NAS
e necesar ca intrarile si facturarea sa fie facute de la statii diferite + remote acces la stocuri si date contabile
capabilitati imprimare pe facturi tipizate
integrare casa de marcat, bare code scanner, eventual si POS
sa scoata raportul zilnic de casa

(voi ce folositi?)

mersi Posted Image

Quote

Dar costa...
i never said free :)

Edited by Nero-d, 24 January 2015 - 19:36.


#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
WinMentor :D Dar costa...

Din punctul meu de vedere, e cel mai evoluat soft.
Poti avea server + statii, dar platesti licenta pe fiecare statie.

#3
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
ContabSQL este FREE in versiunea MONOPOST.
Gresesc ?

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Cand am lucrat in conta am folosit o scurta perioada SAGA apoi Big Upgrade: WinMentor.

Face tot ce vrei tu, inclusiv listarea facturilor pe matrice/ tipizate.

ps. POS, casa de marcat, etc.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UB2ju1XVQhs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by lex404, 24 January 2015 - 19:46.


#5
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
aaa... si inca o chestie optionala :)
datele dintr-un "formular comanda" sa poata fi usor preluate pentru intocmirea unei proforme

#6
diana0745

diana0745

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.12.2015
Ar trebui sa incerci NeoManager de la Transart. Se preteaza pentru toate cerintele tale. http://www.transart....une-neomanager/

#7
strike_gabriel

strike_gabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 03.05.2011

View PostNero-d, on 24 ianuarie 2015 - 19:25, said:

salut

am nevoie de recomandari softuri (solutii integrate) cu capabilitati de gestiune produse si facturare
(baza date clienti cu istoric, baza de date produse)
softul sa poata functiona pe un server sau NAS
e necesar ca intrarile si facturarea sa fie facute de la statii diferite + remote acces la stocuri si date contabile
capabilitati imprimare pe facturi tipizate
integrare casa de marcat, bare code scanner, eventual si POS
sa scoata raportul zilnic de casa

(voi ce folositi?)

mersi Posted Image


i never said free Posted Image

aici .....http://gestbal.ro/
ai sa fi uimit

factura poate sa fie presonalizata la MAXIM, modificare pozitie , boldare campuri, inserturi stampile, sigla firma, cam tot ce vrei sa modifici in campuri.
{ eu am renuntat la SAGA C - din cauza modificarii facturii, anul acesta in Vara2015, junie, isi bat joc de soft si de clientii lor, si ei platesc taxa anuala de service :))) }
....
chestia cu NAS si server ma depaseste..trebuie sa-l intrebi pe Loty , de la suport
dar "intrarile si facturarea sa fie facute de la statii diferite + remote acces la stocuri si date contabile"  are sigur

licentele sunt in functie de platforma dorita .

Contact aici
--------------------------------
HiSoft Computer SRL
tel,fax 0359 405702
mobil 0741 019925

Edited by strike_gabriel, 30 December 2015 - 13:17.


#8
liviu_m

liviu_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.08.2008
Depinde ce vrei. O solutie offline buna e "Facturis". Poti face bonuri fiscale, facturi, chitante, sa gestionezi stocuri de marfa, sa scoti rapoarte de vanzari. Sedona il vand si iti fac integrarea casei fiscale. Nu stiu daca poate lucra si cu gestiuni multiple. Un avantaj notabil, poti factura cu stoc negativ, adica inainte sa bagi produsul in stoc, nu esti fortat sa faci doar proforma.

Daca vrei gestiuni multiple si ai mai multe puncte de lucru, poti opta pentru solutii in cloud ca Pluriva, care integreaza o gramada de nebunii, e customizabil si il poti folosi si cu telefonul mobil (eu, de exemplu lucrez cu o tableta pe el). Poti face oferte, ai posibilitatea de a da userilor posibilitatea sa faca comenzi, gestioneaza binisor stocurile dar nici pluriva, nici ymens nu fac integrarea casei fiscale si au procedura de productie foarte greoaie(adica sa descompui un produs in mai multe sau invers). O alta bila neagra, pluriva are serverele cam incete.
Iar o solutie online decenta este Neomanager. E mult mai rapid decat pluriva sau ymens, are Weborder prin care clientii pot face comenzi, poti face productie mai simplu decat cu pluriva sau ymens (adica sa descompui un produs in mai multe si invers), merge cu gestiuni multiple. Puncte slabe: nu poti baga doua produse cu aceeasi denumire, chiar daca au producatori si coduri diferite, modulul weborder merge doar pe Internet Explorer si e greoi cand bagi multe produse. Atentie cu DIS-urile, neomanager nu te avertizeaza si iti dai stocurile peste cap.

Edited by liviu_m, 11 January 2016 - 20:59.


#9
WRK

WRK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.02.2011
Cu Smart Bill ai mai multe tipuri de facturi și chitanțe, poți emite proforme, facturi cu mai multe serii, suport tehnic mai bunicel, și altele...

Nu lucrez pentru ei, dar Saga e depășită.
Am spus ce mă doare pe forumul lor și mi-au șters comentariul, apoi mi-au dat ban permanent. Acum cine mai e ”comunistoid”?!

Edited by WRK, 20 January 2016 - 23:34.


#10
Mihayliviu

Mihayliviu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.04.2016
Sal. Cerintele tale le indeplinesc multe programe. Cerceteaza pe net si sigur gasesti ceva. Eu ti-as recomanda Ciel Gestiune V7. Realizeaza cam tot ce iti trebuie si dupa parerea mea este o solutie buna. Incearca sa afli detalii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate