Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

internet limited conection

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
osd321

osd321

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 29.09.2014

Numai inteleg nimic sa va povestesc, windows 8.1 instalat pe un Asus,i-am instalat drivrele totul ok,un timp a mers internetul apoi tot scrie jos limited cu galben si nu merge? dar acelasi cablu merge pe un desktop,laptop, la fel si prin wifi merge un timp apoi limited cu galben si gata, chiar nu il inteleg


#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
ce router ai, mie imi facea asa pe un router tenda

#3
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Asus au drivere problematice pentru Windows 8.1. Dupa update-urile din august deja nu mai erau compatibile iar cei de la Asus nu le-au mai actualizat. Ulterior le-au eliminat de tot din pagina de suport pentru unele modele de laptopuri.
Eu am renuntat pana la urma la ele pe laptop si am ramas cu driverele generice. Din cauza lui ATK Package mie mi se deconecta si reconecta continuu BlueTooth-ul, iar cu Power4Gear Hybrid dura cateva minute intrarea in sleep. Pana la urma am ramas doar cu driverul pentru touchpad de pe site-ul Asus. Ulterior am mai facut diverse experimente cu driverele, dar nu am rezolvat nimic si a trebuit sa revin la starea initiala cu System Restore.
Pe tableta Asus (tot cu Windows) si tot in urma update-urilor din vara am probleme cu iesirea din sleep, iar la Internet trebuie sa ma conectez manual, deoarece conectarea automata pe WiFi nu functioneaza. Driverele, de asemenea, nu au mai fost actualizate.
Sfatul meu ar fi sa creezi un Restore Point si sa incerci sa dezinstalezi tot ce este de la Asus, apoi sa accepti numai driverele generice. Daca nu va fucntiona, atunci revii la vechea configuratie.

#4
osd321

osd321

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 29.09.2014

View Post_-_, on 19 ianuarie 2015 - 21:56, said:

Asus au drivere problematice pentru Windows 8.1. Dupa update-urile din august deja nu mai erau compatibile iar cei de la Asus nu le-au mai actualizat. Ulterior le-au eliminat de tot din pagina de suport pentru unele modele de laptopuri.
Eu am renuntat pana la urma la ele pe laptop si am ramas cu driverele generice. Din cauza lui ATK Package mie mi se deconecta si reconecta continuu BlueTooth-ul, iar cu Power4Gear Hybrid dura cateva minute intrarea in sleep. Pana la urma am ramas doar cu driverul pentru touchpad de pe site-ul Asus. Ulterior am mai facut diverse experimente cu driverele, dar nu am rezolvat nimic si a trebuit sa revin la starea initiala cu System Restore.
Pe tableta Asus (tot cu Windows) si tot in urma update-urilor din vara am probleme cu iesirea din sleep, iar la Internet trebuie sa ma conectez manual, deoarece conectarea automata pe WiFi nu functioneaza. Driverele, de asemenea, nu au mai fost actualizate.
Sfatul meu ar fi sa creezi un Restore Point si sa incerci sa dezinstalezi tot ce este de la Asus, apoi sa accepti numai driverele generice. Daca nu va fucntiona, atunci revii la vechea configuratie.

am instalat windows 8.1 el avea deja instalare driverele de internet nici cu nu mergea ,ce ma uimeste este ca mergea un timp apoi un timp nu ,mi sa spun ca nu pot descarca prea multe de pe internet ,eu iam instalat la o studenta un windows  ,poate au limitat internetul  ,chiar nu inteleg ,ciudat cand il baga in desktop mergea  de ce?

View Postgumball3000, on 19 ianuarie 2015 - 21:37, said:

ce router ai, mie imi facea asa pe un router tenda

sincer nu stiu ce router aveau , se conectau direct la cablu ,era pe perete un aparat unde se baga mufa de internet,la un camin am fost de studenti

#5
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Atunci mai probabil este din cauza conexiunii: ISP/ router/ switch/ cabluri/ retea suprasolicitata etc.

#6
osd321

osd321

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 29.09.2014

View Post_-_, on 19 ianuarie 2015 - 22:15, said:

Atunci mai probabil este din cauza conexiunii: ISP/ router/ switch/ cabluri/ retea suprasolicitata etc.

faza e ca daca descarca ceva de pe to  le cade la toti internetul iar netul e slab ,oare e conexiune limitata?

#7
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Router prost, placa de retea proasta, client de BitTorrent prost sau prost configurat (uTorrent), banda ingusta...

#8
osd321

osd321

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 29.09.2014

View Post_-_, on 19 ianuarie 2015 - 21:56, said:

Asus au drivere problematice pentru Windows 8.1. Dupa update-urile din august deja nu mai erau compatibile iar cei de la Asus nu le-au mai actualizat. Ulterior le-au eliminat de tot din pagina de suport pentru unele modele de laptopuri.
Eu am renuntat pana la urma la ele pe laptop si am ramas cu driverele generice. Din cauza lui ATK Package mie mi se deconecta si reconecta continuu BlueTooth-ul, iar cu Power4Gear Hybrid dura cateva minute intrarea in sleep. Pana la urma am ramas doar cu driverul pentru touchpad de pe site-ul Asus. Ulterior am mai facut diverse experimente cu driverele, dar nu am rezolvat nimic si a trebuit sa revin la starea initiala cu System Restore.
Pe tableta Asus (tot cu Windows) si tot in urma update-urilor din vara am probleme cu iesirea din sleep, iar la Internet trebuie sa ma conectez manual, deoarece conectarea automata pe WiFi nu functioneaza. Driverele, de asemenea, nu au mai fost actualizate.
Sfatul meu ar fi sa creezi un Restore Point si sa incerci sa dezinstalezi tot ce este de la Asus, apoi sa accepti numai driverele generice. Daca nu va fucntiona, atunci revii la vechea configuratie.

meriti fundita ,daca ai cont pe tpu sa imi spui ca isi dau una ,aici nu pot da

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate