Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

curs Photoshop

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
bluesony

bluesony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 11.10.2010
Buna dimineata,

Ma intereseaza un curs de Photoshop (nivel incepator) in Bucuresti. Am gasit 3 variante dar nu le pot diferentia:
1. http://www.absolutes...p-1-grafica.php,
2. http://www.cursuriph...ara-incepatori/
3. http://www.avantajco...php#grafica_inc
A avut cineva experiente placute sa neplacute cu cei de mai sus?
Accept si orice alte propuneri de cursuri in Bucuresti (exclus curs online). Inclin catre un astfel de curs in detrimentul unuia online (sau a autodisciplinarii) :) deoarece am nevoie de o informatie bine structurata si de un mediu in care sa-mi dau seama daca ma descurc.

Multumesc

#2
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Site-ul 2. pare cel mai breaz dintre ele la capitolul grafica. Daca ei ofera curs de grafica, si nu sunt in stare sa aiba o grafica buna pe propriul site, atunci ce spune asta despre ei, ca firma?

In plus, e si singurul din cele trei specializat pe Photoshop. Avem prea multi oameni "buni la toate", si, in fapt, carpaci la toate. Astia macar au nisa lor, isi vad de treaba lor, si daca nu sunt buni fix doar la acel lucru, capitalismul ii penalizeaza.

Edited by OriginalCopy, 18 January 2015 - 10:13.


#3
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Doar nu crezi ca iesi photoshopist dupa asemenea cursuri?
Tot Multa Practica + youtube te invata.

#4
bluesony

bluesony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 11.10.2010
Sunt sigur ca nu iesi photoshopist, nici nu puneam astfel problema. Am si scris: "am nevoie de o informatie bine structurata si de un mediu in care sa-mi dau seama daca ma descurc."

OriginalCopy, iti multumesc pt sfat; inainte de vedea sala semi-obscura a site-ului 2 (despre noi -> galerie foto), acesta a fost si criteriul meu de departajare: grafica site-ului propriu.

#5
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
iesi bata cu diploma!

#6
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postbluesony, on 18 ianuarie 2015 - 10:21, said:

OriginalCopy, iti multumesc pt sfat; inainte de vedea sala semi-obscura a site-ului 2 (despre noi -> galerie foto), acesta a fost si criteriul meu de departajare: grafica site-ului propriu.
Incerci sa departajezi dupa criterii care nu ar trebui sa te intereseze. Da, par cam inghesuiti acolo, dar pana la urma urmei ce te intereseaza la ei? Pe mine m-ar interesa in primul rand aptitudinile si talentul lor la Photoshop. Poate sunt la inceput si au nevoie fix de clienti ca tine, care sa le dea banutul, pentru a isi putea permite un sediu ca lumea.

Adica... da Cezarului ce e al Cezarului.

Toti incep de jos. Nu e normal sa nu dai o sansa celor buni. Vorba aia, vrem o tara ca afara, pai afara se promoveaza valorile in domeniul lor - valorile nu sunt trase in jos pe tot felul de criterii irelevante pentru domeniile in care activeaza. Ca doar nu te-oi astepta de la un olimpic la matematica sa fie si model, de exemplu.

#7
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-chestia e ca poti invata si din tutoriale video : lynda,tuts +...si cursurile lor sunt bine structurate,sunt in engleza dar te descurci tu,mai ales ca le gasesti gratis pe torente

#8
Vladutz22

Vladutz22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 14.02.2010
Altfel inveti singur...

Eu chiar nu inteleg de ce vrei sa iti dai banii pe asa ceva cand e informatie la discretie pe internet si nu trebuie sa te deplasezi de la domiciuliu , inveti cand ai timp si stai foarte comod fara fii atent daca te vede cineva scobindu-te in nas .

Cum zic indienii 'daca inveti sa furi , trebuie sa inveti si sa mori' , iti furi caciula singur :)

#9
Mariuswoh

Mariuswoh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.05.2015
@Bluesony pana la urma unde ai facut cursursul? Ma intereseaza si pe mine un curs de initiere in Photoshop

#10
bluesony

bluesony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 11.10.2010
@Mariuswoh ca sa fiu sincer, cursul era pentru sora mea mai mica deci nu-ti pot da prea multe detalii. In final am ales a 2-a varianta. Nu are mai mult de 2 sedinte dar parea incantata :)

#11
Mariuswoh

Mariuswoh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.05.2015
Multumesc pentru informatii bluesony. Daca mai apar informatii pozitive sau negative pe parcursul cursului te rog fa-ne si noua un update. :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate