Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

bug windows de la 95 incoace

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
da, bine... firesc e cum l-a facut mă-sa... (prim mă-sa intelegand niste alti proiectanti de SOuri... )
taskbarul se poate muta si pe lateral, sa stii
probabil ca asta cu mutatul e o facilitate de scos ochii... doar de marketing Posted Image

Edited by Nero-d, 14 January 2015 - 10:34.


#20
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014

View Posteiffel, on 14 ianuarie 2015 - 10:11, said:

Am intalnit programe unde se suprapuneau in full screen chiar si cu taskbar-ul jos.

eu il tin jos cu autohide, desi am full hd, monitorul e de 21, asadar este mic, in aceste circumstante, se intampla ca Firefox sa treaca si peste taskbar.

cu alte programe nu am avut probleme inca, poate n-am dat eu de ele, insa eu am cel putin 1 cu aceste simptome

#21
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,724
  • Înscris: 10.12.2006
@Nero-d, tu ai facut trei postari in topicul asta si toate sunt in plus. Daca nu iti convine cum ne tinem noi taskbarul poti pleca in Poiana sau mai stiu eu unde, sa te contrezi cu aia mai odihniti la minte.

Back on topic, mie un program care mi se deschide frecvent taiat de taskbar e AcdSee, il folosesc ca quick viewer pentru imagini. In rest mai rar. La browsere nu mi s-a intamplat niciodata, spre exemplu.

#22
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
eu cred ca tu nu poti face o diferentiere simpla intre sistemul de operare si un soft instalat...
aria asta este strict dedicata sistemului de operare!!!
nu ti-e clar ca daca 3 merg si 2 nu... sunt de vina exclusiv softurile?!?
ca un soft sau altul se comporta sau nu aiurea... nu-i nici vina, nici grija sistemului de operare (in cazul nostru windows 8)
saucumva crezi ca exista vreo rezolvare miraculoasa???
vrei taskbar sus?? asuma-ti riscurile...
daca tie nu-ti convin postarile mele strict la subiect, ignora-le... schimba programul... nu esti obligat sa le citesti si nici sa-ti exprimi parerea despre ele Posted Image Posted Image

Edited by Nero-d, 14 January 2015 - 16:26.


#23
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Am editat si sters 4 comentarii de la acest topic. Va rog sa lasati off-topicul si "impunsaturile" reciproce "pe contra" ca nu se acorda premii, ci sanctiuni!
Se inscrie cineva?

#24
Alacotrop

Alacotrop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 08.01.2015
Daca te intereseaza mai mult scurtaturile de programe, poti incerca RocketDock. Eu il folosesc in combinatie cu taskbar-ul, pentru ca am foarte multe programe pe care le folosesc (in jur de 30) si in taskbar vreau sa mai am loc si pentru ferestrele deschise. Si cum nu suport setarea de grupare a ferestrelor deschise pe taskbar, se poate umple destul de repede (si e latit pe 2 randuri, fata de 1 cat e dimensiunea clasica).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate