Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

windows 8 restaurare windows.old

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
clau_beje

clau_beje

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 17.06.2013
Salutare

Am o problema cu OS windows 8 si windows 8.1. Azi am deschis laptopu si observ ca sistemu de operare sa restaurat singur fara sa-i fac nimic.. a revenit cum era la inceput versiunea 8 fara nici un program fara setari fara nimic.. doar cateva foldere pe desktop am observat. Inca o chestie am observat ca s-a creat un folder in C: windows.old Am intrat in el si se pare ca acolo se afla windowsu vechi adica windows 8.1.. As vrea sa stiu daca se poate sa restaurez SO inapoi cu ajutorul folderului windows.old sau sa-l fac sa booteze windows.old ?

Multumesc anticipat

#2
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014

View Postclau_beje, on 11 ianuarie 2015 - 19:45, said:

Salutare

Am o problema cu OS windows 8 si windows 8.1. Azi am deschis laptopu si observ ca sistemu de operare sa restaurat singur fara sa-i fac nimic.. a revenit cum era la inceput versiunea 8 fara nici un program fara setari fara nimic.. doar cateva foldere pe desktop am observat. Inca o chestie am observat ca s-a creat un folder in C: windows.old Am intrat in el si se pare ca acolo se afla windowsu vechi adica windows 8.1.. As vrea sa stiu daca se poate sa restaurez SO inapoi cu ajutorul folderului windows.old sau sa-l fac sa booteze windows.old ?

Multumesc anticipat
Folderul ăla apare după ce reinstalezi Windows şi dai Upgrade. Sigur nu ai reinstalat Windows-ul?

#3
clau_beje

clau_beje

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 17.06.2013

View Post0x0c, on 11 ianuarie 2015 - 20:05, said:

Folderul ăla apare după ce reinstalezi Windows şi dai Upgrade. Sigur nu ai reinstalat Windows-ul?

Sigur nu am reinstalat SO. As putea sa revin la versiunea anterioara de windows ?

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
daca ai un lenovi, posibil sa fi dat pe magicul buton de restore.

desi ciudat sa faca acel windows old.

se poate incerca un restore point, poate poate, desi ma indoiesc ca va avea unul. teoretic nu ar trebui sa fie.

dar vezi la instalation date ce apare acolo, pune un printscreen

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate