Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 

Windows 10 Mobile

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
8480 replies to this topic

#685
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Nu.

#686
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,941
  • Înscris: 18.10.2007

View PostLCanis, on 11 octombrie 2015 - 14:28, said:

credeti ca google o sa ofere suita lor de aplicatii(youtube,etc) pe windows 10 mobile?

Posibil, Satya e un bun negociator si arata o deschidere catre colaborare.
Conteaza mult si conditiile negociate pentru incetarea disputelor de acum cateva zile.

#687
coradux

coradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 448
  • Înscris: 04.12.2014
Așa este, ăsta ar fi zvonul numai că lumea nu înțelege un lucru: Google nu face nicio concesie ba chiar repară una din cele mai mari greșeli făcute. Și asta o spun statisticile, Bing a urcat la 20% iar Google a scăzut la 60%. Eu personal mai folosesc serviciile Google doar pentru că un hobby mă ține legat de un cont de gmail. Google a avut posibilitatea să-i îngroape pe Microsoft cu Maps, Search, Hangouts, Docs, Drive,etc. Din fericire pentru noi consumatorii se pare că au ratat șansa.

#688
Atrium77

Atrium77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 23.01.2015
Cand m-am mutat pe windows phone mi-au lipsit serviciile Google, acum am inceput sa folosesc outlook si este ok, dar tot nu se compara MS cu anumite servicii de la Google, de ex: google search vs bing search, este la ani lumina, pe bine daca cauti youtube, te duce la primul rezultat catre pagina unui user, nu pe site-ul principal. Gmail este in continuare un serviciu foarte bun, outlook nu prea l-am folosit, functia calendar, nu observ diferente majore intre ele, one drive si google drive, la fel,legat de maps, folosesc aplicatia din telefon care este super ok, nu am nevoie de google maps,

Dupa parerea mea Google inca sta bine pe partea de search, mail si youtube.

#689
valentin47

valentin47

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 23.08.2015
http://blogs.windows...ew-build-10549/

Trebuie resetat la windows 8.1 si apoi instalat windows 10 pt a beneficia de update....bn ca am trecut inapoi la 8 :) . sper sa tina bateria mai mult la buildu asta

Edited by valentin47, 14 October 2015 - 20:42.


#690
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 11.01.2011
Nu-l instalati ! Nu aduce nimic nou , doar cateva lucruri neimportante . N-au fost rezolvate problemele cu lagul si crash-ul aplicatiilor si nici cu durata de viata a bateriei .

Edited by chflorin, 14 October 2015 - 21:00.


#691
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Daca stiam ca-l lansează azi mai asteptam o zi.... 😊

L-am instalat si eu azinoapte pe 920 si dimineata am primit un nou update. Acum sunt pe 10536.
Nu i-am dat factory reset si se comporta decent pana acum. Inca mai am ceva lag in anumite ipostaze dar e mult mai bine fata de ultimul build testat acum cateva luni. Bateria parca se descarca cam repede dar la cat de des il pun la încărcat nu simt diferenta foarte mare fata de 8.1.

#692
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Dar constant ati observat o imbunatatire a lui WP 10, de la o instalare la alta? Asta in cazul in care l-ati instalat de mai multe ori dupa o perioada mai lunga de timp.

#693
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Eu unul am observat si nu mi s-ar părea imposibil sa rezolve ce mai e de rezolvat pana la lansarea din decembrie.

#694
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Nu stiu ce sa fac. M-as risca sa-l mai instalez o data. Ultima data am avut un cosmar cu 10. Instalarea a decurs normal. Dar cand am inceput sa folosesc telefonul, bagam codul PIN, imi spunea ca e bun, dupa care imi dadea o eroare si cerea restart. Faceam asta si istoria se repeta. Am incercat sa instalez de doua ori intr-o saptamana. Asta se intampla acum o luna si telefonul in cauza era un 625.

#695
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007
Un nou build  http://m.windowscent...ile-build-10549

Edited by piton, 15 October 2015 - 18:56.


#696
coradux

coradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 448
  • Înscris: 04.12.2014
E ok dar se mișcă ca un flagship Android sau ca un iPhone 6 cu iOS 9. Am revenit la 8.1, fac o pauză de lag până la următorul build, încă se simte că e doar un preview.

#697
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postsorin83, on 15 octombrie 2015 - 08:25, said:

Eu unul am observat si nu mi s-ar părea imposibil sa rezolve ce mai e de rezolvat pana la lansarea din decembrie.

e anuntata lansarea in decembrie ?
sau sunt doar zvonuri

Edited by MembruAnonim, 16 October 2015 - 04:45.


#698
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,027
  • Înscris: 29.06.2011
Asa au zisa, ca in Decembrie, de altfel si noul L550 cu W10m este anuntat tot in Decembrie, cred eu din cauza sistemului.

#699
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007


Am observat si eu drain-ul la baterie despre care vorbeau ceilalti. 😊
De la 2 azi noapte pana acum la 9 a pierdut 50%.

In Decembrie presupun ca se va lansa pentru telefoanele mai noi. Astia cu dualcore cred ca mai asteptam un pic... 😊

Edited by sorin83, 16 October 2015 - 08:03.


#700
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007
Am instalat aseara build-ul 10549 pe Lumia 830 si am dat imediat un hard reset. Lucrurile stau mult mai bine. Probabil este peste 90% din varianta finala. Ce am observat eu fata de varianta anterioara: glance apare acum in meniul extras, se pot seta custom ringtones prin zedge ori ringtone maker (pe acestea le-am incercat eu). Live tile-ul cu persoane nu se actualizeaza insa la fel a facut si la varianta trecuta si dupa cateva zile a inceput sa se actualizeze. La fel s-a intamplat si cu sunetul blocare/deblocare: initial nu a mers insa de dimineata am constatat ca e ok. A, un mare plus este acela ca toate aplicatiile se actualizeaza fara probleme, chiar store-ul parca are o viteza in plus. Singura meteahna este ca nu se descarca predictia pentru tastatura in limba romana. Mie mi se pare foarte utila. Scriu mult mai repede alunecand cu degetul pe ecran decat batand in el litera cu litera. Sper sa isi revina. Bateria s-a descarcat 50% de la 06:30 dimineata pana la 15 cu date active permanent, convorbiri 20-30 min si ceva butoneala fiind instalarea proaspata. In orice caz, avand in vedere ca ,,10-le'' ofera o experienta, la modul general, superioara fata de 8.1 imi este greu sa mai revin la acesta din urma.

Edited by piton, 16 October 2015 - 14:29.


#701
LumiaX

LumiaX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 28.08.2015
Am instalat si eu build 10549 si vad ca pot instala updateturile din Store.

#702
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007
Si am mai constatat ceva : cand esti sunat vibreaza intermittent pe tot apelul si nu doar o data la inceput ca la 8.1. Mai vibreaza o data si atunci cand iti raspunde cel apelat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate