Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

dupa instalare windows 8.1, si actualizare, lipseste un driver

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
CTU99

CTU99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 31.01.2007
Pe un laptop, am instalat Windows 8.1. Dupa ce Windows 8.1 s-a instalat, am dat "check for updates", a gasit niste update-uri si drivere, le-am bifat pe toate, si am dat "install". Dupa ce s-a restartat, am mai dat odata "check for updates", a mai gasit cateva update-uri, le-am instalat, s-a restartat, si a 3-a oara cand am dat "check for updates", nu a mai gasit nici un update.

Deci driverele s-au instalat din Windows Update, si nu am instalat nici un driver de pe site-ul producatorului laptop-ului.

Dar in "device manager", spune ca lipseste un driver. In "device manager", la "other devices" exista un device numit "pci device" ce are un triunghi cu fundal galben si cu semnul exclamarii (care stiu ca apare atunci cand un driver lipseste, sau cand un driver nu s-a putut instala, sau cand o componenta e defecta).

Nu inteleg cum ar trebui sa instalez driverele. Pentru ca sunt mai multe optiuni:
1. Instalarea tuturor driverelor, din Windows Update;
2. Debifarea tuturor driverelor din Windows Update, instalarea tuturor driverelor de pe site-ul producatorului laptopului;
3. Instalarea tuturor driverelor din Windows Update, dupa care instalez toate driverele de pe site-ul producatorului laptopului;
4. Instalarea tuturor driverelor din Windows Update, dupa care dezinstalez toate driverele, dupa care instalez toate driverele de pe site-ul producatorului laptopului.

Care din cele 4 optiuni de mai sus e cea corecta, si cea din care nu rezulta drivere lipsa ? Fiindca am procedar ca in optiunea 1, si un driver lipseste.

Edited by CTU99, 31 December 2014 - 19:24.


#2
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
2

#3
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Unele drivere sunt modate astfel windows update nu le instaleaza.Raspunsul ar fi undeva intre 2 si 3.Debifezi driverii din windows update si instalezi driverii de pe site-ul produatorului hardware individual(adica Nvidia,conexant,realtek etc).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate