Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

cum cumpar o aplicatie din google play, daca nu am card bancar?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
CTU99

CTU99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 31.01.2007
Vreau sa cumpar o aplicatie din Google Play, dar nu am un card bancar.

Care ar fi cea mai eficienta solutie, ca sa pot cumpara aplicatia, fara sa trebuiasca sa am un card bancar ?

#2
scootch98

scootch98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 18.11.2014
Orange a introdus ceva metoda de plata daca ai abonament la ei(nu stiu daca-i si pe cartela , eu am abonament) . Trebuie sa ai cartela de orange in dispozitiv cand alegi metoda de plata. Dupa ce configurezi metoda de plata pe acea cartela poti cumpara prin wi-fi si fara cartela in dispozitiv sau de pe alt dispozitiv . Deci , ori card , ori Orange..

#3
CTU99

CTU99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 31.01.2007
Nu am cartela Orange. E posibil sa platesc aplicatia cu cardul unui membru din familie, sau cu cardul unul prieten? Sa adaug cardul lui in google wallet-ul meu, sa cumpar aplicatia, si sa sterg cardul din google wallet? Sau sa adauge el cardul lui in google wallet-ul lui, si sa transfere bani pt aplicatie din google wallet-ul lui in google wallet-ul meu? Cum e mai eficient ? Sau e posibil sa cumpere el aplicatia, si sa o "transfere" din contul lui in contul meu, dupa care eu sa o pot instala din Google Play ?

Edited by CTU99, 29 December 2014 - 06:39.


#4
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009

 CTU99, on 29 decembrie 2014 - 06:21, said:

Sa adaug cardul lui in google wallet-ul meu, sa cumpar aplicatia, si sa sterg cardul din google wallet?
Da se poate,si in cazul tau, este cea mai buna optiune.

#5
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Mai exista varianta cu card prepay, dar nu imi amintesc sa fi vazut in Romania

[ https://play.google.com/intl/en-US_us/about/images/giftcards/play-card_coupons.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Gift cards sunt disponibile în foarte puţine ţări. Iar încărcarea de bani pe Wallet de către altcineva nu merge decât în SUA (ask/send money with Gmail). Iar Google nu permite ca altcineva să cumpere pentru tine o aplicaţie (sau cărţi, muzică etc.), lucru care ar fi extrem de util pentru copii, cadouri etc. E păcat dar asta e situaţia.

Edited by wirespot, 29 December 2014 - 18:25.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate