Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cum: legaturi video/audio prin calculator/tableta

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Care sunt posibilitatile de stabilire a unei legaturi audio si video, intre o tableta din Italia si un calculator/ telefon smart din Romania, care sa nu necesite plata prin Pay-Pal, ci sa se poata plati si prin SMS, sau alta varianta de plata?
Nu stiu daca am nimerit unde trebuie cu postarea, rog un moderator sa corecteze, daca e cazul, multumesc.

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Teamviewer? Nu am inteles ce anume vrei tu.

#3
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Skype ? Nu am inteles ce anume vrei tu.

#4
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Am incercat sa instalez skype, dar la configurarea contului, imi cere sa platesc valoarea contului prin Pay-pal. Ori cum eu nu sunt dispus sa platesc cu cardul, iar ei alta posibilitate nu-mi ofera, de ex. din contul de abonat la o rete telefonica, sau prin SMS, am intrebat ce alte posibilitati de stabilire de legaturi video/audio sunt, intre o tableta si un telefon/computer, gratuite, sau cu posibbilitatea de a achita prin altceva decat Pay-pal.

#5
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Skype. Nu platesti nimic.

#6
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 dorin_2k, on 28 decembrie 2014 - 11:56, said:

Skype. Nu platesti nimic.

Nu cred, mi-a cerut bani, platibili prin Pay-pal.
Ca sa nu mai povestesc ca la instalare, mi-a bagat tot felul de browsere, de "ajutoare" complect inutile si de care de-abea am scapat.Attached File  skype.jpg   196.68K   35 downloadsAttached File  skype2.jpg   243.59K   32 downloads

Edited by myshyk, 28 December 2014 - 12:11.


#7
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Alea sint daca vrei sa suni telefoane normale, nu calculator/tableta/smartphone.

Daca sint Android mai merge Hangouts sau cum s-o chema chat-ul de la google saptamina asta.

#8
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
FACEBOOK si apesi pe "Incepe un apel video cu..." . Vad ca are optiunea, insa nu am probat-o. Aceasi chestie o faceam si prin yahoo messenger, il apelam video.

#9
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012
skype este gratuit pentru comunicarea audio/video, prin intermediul aplicatiei, pc/pc sau pc/smartphone etc.
Este nevoie de plata doar daca apelezi numere de telefon fixe sau mobile sau daca doresti functii avansate, gen conferinta etc.

#10
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001

 myshyk, on 28 decembrie 2014 - 11:59, said:

Nu cred, mi-a cerut bani, platibili prin Pay-pal.
Ca sa nu mai povestesc ca la instalare, mi-a bagat tot felul de browsere, de "ajutoare" complect inutile si de care de-abea am scapat.
Citeste bine la fiecare next, yes si ok de la instalare.
Nu "se baga" nimic daca citesti "complect" ca sa te citez;)
Iar pt plata, scrie sub buton pt ce apeluri e necesara.

#11
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Bine, vad ca se poate, dar...
Ca sa fiu mai explicit: o tableta cu Android, in Italia, un calculator cu Win vista/Iphone in Germania, un calculator cu win7/un smartphone cu Android in Romania.
Ce anume si cum fac pentru ca tableta din Italia, (folosita de o incepatoare/ non-tehnica), cu un minimum de probleme de accesare, sa poata lua legatura cu telefonul Android/ computerul win7 din Romania si computerul win vista(sau eventual un Iphone)din Germania?
Asta in conditiile in care si eu, cel care trebuie sa creez reteaua, sunt cam pe dinafara in domeniu.
"Complect"Posted Image

#12
Jko4r

Jko4r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 22.09.2011
Poti face o conferinta pe skype intre toate dispozitivele (calculator/tableta/telefon) si asa vei putea vorbi cu mai multe persoane in acelasi timp. Daca nu te pricepi sa faci o conferinta de pe telefon/tableta atunci fa-o direct din calculator.

#13
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Nu vreau conferinta, ci doar posibilitatea ca fiecare sa ia legatura cu fiecare, nu in acelasi timp

#14
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 26.02.2008
Asa cum au spus(scris) colegii folosind SKYPE dar, atenție, toate au nevoie de acces la internet.

#15
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Daaaa, multumesc mult, am reusit in final, mai putin smartphonul din Romania, care e pe Vodafon si astia nu dau voie la apeluri video prin Skype decat cu nu stiu ce abonament.

#16
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 26.02.2008
Folosește, daca poti, o conexiune terestra prin wifi.

#17
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012
Ca sa iti mearga skype si pe  smartphone ai trei variante: poÈ›i sa activezi opÈ›iune de voip de la vodafone, poÈ›i sa foloseÈ™ti vpn sau poÈ›i sa foloseÈ™ti conexiunea wifi.

Edited by wasteyard, 30 December 2014 - 00:36.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate